14.06.2016 - 14:46René Pazdera
Zobrazeno: 205 x

Vyšší princip bez větších potíží vyhrál v Habrůvce a v letošní sezóně 2. DIGAMMA Brno ligy bere bronz

V posledním 22. kole 2. Digamma Brno ligy se v Habrůvce potkali místní FC s hostujícím Vyšším principem. Výkop byl naplánován v neděli na tradičních 19:00.

Hostující Princip v úvodních minutách hry držel míč na svých kopačkách a čekal na okénko v soupeřově obraně. To přišlo ve druhé minutě hry, kdy si Havlín navedl míč na střed hřiště a nebezpečně vypálil, jeho pokus ovšem skončil na tyči. Habrůvka zahrozila o dvě minuty později, kdy odvedl dobrou práci po autovém vhazování Lubomír Hloušek, načež vypálil Petr Hloušek, jeho ránu vytěsnil dobrým zákrokem Gryč. A Lubomír Hloušek zahrozil i o pár okamžiků později, kdy se dostal k odraženému míči, jeho tečovaná střela ale olízla Gryčovu levou tyč. Princip šel do vedení v 6. minutě. Po rychlé akci se dostal k míči na pravém křídle Kratochvíl, jehož střílený centr si nešťastně srazil do vlastní sítě Tibor Freiwald – 0:1. Po prvním gólu následovala trochu hluchá pasáž hry, kdy byl u míče převážně domácí celek, ten si ale žádnou větší příležitost nevytvořil. Udeřilo tak v 10. minutě na druhé straně. Chroust našel výbornou přihrávkou naběhnutého Robina Losenického, jenž si z levého křídla sběhl před bránu a bez větších problémů překonal Gryče – 0:2.

A pro Habrůvku mohlo být ještě hůře. Obrana domácích úplně propadla, když se za její záda dostal Kraus, ten ale ve stoprocentní příležitosti nemířil přesně. Domácí zahrozili hned z protiakce, kdy se do samostatného úniku dostal Štrof, dobře chytajícího Gryče ale nedokázal ani nadvakrát prostřelit. První poločas byl herně velice vyrovnaný, menší šance se střídaly na obou stranách. Za Vyšší princip zahrozil v 17. minutě aktivní Havlín, který se dostal k míči v předbrankovém prostoru, z otočky však zamířil těsně vedle. Havlín se dočkal až o minutu později, kdy jej našel krásnou přihrávkou z pravé strany Chroust a Havlín už nemohl poloprázdnou bránu minout – 0:3. Princip nadále pokračoval v aktivitě hned z další akce znovu zahrozil, když našel Kraus ideální příhrou naběhnutého Zůnu, tomu ovšem míč při zpracování lehce odskočil a zakončení tak poté hostujícímu hráči nevyšlo podle představ. Brněnský celek si další šance vypracoval ve 20. minutě, kdy se dostal ke střele Losenický, i s jeho tečovaným pokusem si ovšem Knihař poradil. Gólman Habrůvky si další povedený zákrok připsal ve 33. minutě, když vypálil ze střední vzdálenosti Chroust, i tentokrát však strážce domácí svatyně vytěsnil míč na roh. Na druhé straně zahrozili i domácí, když nejprve zamířil Freiwald mimo, a vzápětí nechybělo mnoho, aby si Losenický srazil míč do vlastní sítě, Gryč ale pohotově zasáhl a udržel čisté konto. Princip mohl přidat čtvrtý gól dvě minuty před koncem poločasu, kdy se před Knihařem z ničeho nic zjevil úplně volný Kratochvíl, domácí gólman však jeho ránu v leže vyrazil na další roh. V poslední minutě první půle přišly šance na obou stranách, za domácí neuspěli po nebezpečném rohu Radim a Lubomír Hlouškovi, na druhé straně měl obrovskou příležitost po rychlém brejku Havlín, rána mu ale příliš nesedla a Knihař mohl bez větších problémů zasáhnout. Po prvním poločasu tedy vedl Princip v Habrůvce rozdílem třídy, 3:0.

Hned v první minutě druhého poločasu měl Princip další možnost na zvýšení náskoku, Kraus ale sám proti Knihařovi neuspěl, domácí gólman si připsal další zásah. A Knihař podržel svůj tým i ve 34. minutě, když před ním byl zcela volný Kratochvíl, ani jeho přízemní pokus ale do sítě neprošel. Druhý poločas už byl ve znamení poměrně jasné dominance Principu, který svého soupeře téměř k ničemu nepouštěl, ve 41. minutě navíc vstřelil čtvrtý gól. Prudký přízemní centr Martina Krause usměrnil do sítě efektní i efektivní patičkou kapitán Martin Chroust – 0:4.

Další příležitost Principu přišla ve 46. minutě, kdy poslal nebezpečný míč před bránu Zůna, Knihař ale předvedl dobrý zákrok a míč vytěsnil na rohový kop. Domácí přece jen snížili náskok soupeře ve 46. minutě. Po sérii soubojů ve středu pole se dokázal s míčem vymanit Radim Hloušek, aby míč posunul do gólové pozice Radku Štrofovi, jenž poslal míč pod břevno – 1:4. Na druhé straně zahrozil Princip ve 48. minutě, kdy si krásně narazili míč Kratochvíl s Havlínem, střela prvního jmenovaného ale skončila těsně mimo. Na druhé straně byl v další velké šanci po dobré práci Freiwalda Štrof, ten dokázal obejít i Gryče, míč mu ovšem v poslední chvíli sjel po kopačce a skončil několik metrů vedle. Neskutečný zákrok předvedl Knihař po Zůnově tečované nabídce v 52. minutě, kdy domácí gólman v leže zabránil jistému gólu. Udeřilo nakonec na straně Habrůvky. V 54. minutě udělali hosté obrovskou chybu v rozehrávce, po které se k míči dostal Radek Štrof, který podruhé v zápase prostřelil Gryče – 2:4.

Hosté si ale hned po dvou minutách vzali třígólové vedení zpět. Po rychlé akci se z pravého křídla prodral před bránu Jaromír Zůna, který i s trochou štěstí prostřelil ležícího Knihaře – 2:5. A Zůna mohl vstřelit další gól jen o pár okamžiků později, kdy se dostal k míči ve středu pole, jeho prudká rána však skončila pár centimetrů vedle. V poslední minutě se do poslední příležitosti utkání dostal Kraus, jeho pohotový pokus z voleje ale znovu skončil na Knihařovi. Zápas tedy skončil jednoznačným vítězstvím Vyššího principu 5:2.

FC Habrůvka - Vyšší princip 2:5
46. a 54. Štrof - 6. Freiwald (vlastní), 10. Losenický, 18. Havlín, 41. Chroust, 56. Zůna

Dominik Havlín (Vyšší princip):
Máte za sebou poslední kolo, jak sezonu hodnotíš?
"Tak sezónu hodnotím určitě pozitivně. Jsem s tímhle týmem první sezónu a je tu skvělá parta. Tímhle bych chtěl všem poděkovat za super sezónu. Chtěli jsme hrát v horní části tabulky a to se nám povedlo. Už se těším na další sezonu."
Dělal vám v Habrůvce problém přechod na menší hřiště a jiný povrch?
"Věděli jsme, jaký povrch na nás v Habrůvce čeká, ale na to se určitě připravit nešlo. Menší hřiště by ještě nebyl takový problém, jako ten terén. Bylo to dost těžké se tomu přizpůsobit a hrát ten náš fotbal, ale nějak jsme to museli odehrát, i když to nebylo vůbec lehké. Ale jsme rádi za tři body na tak těžkém povrchu a můžeme si užít třetí místo."