15.06.2016 - 13:00René Pazdera
Zobrazeno: 646 x

Živný střelcem zápasu s Cordobou "B" a zároveň nejlepším střelcem druhé ligy

Michael Kršák z Leramu nebo Martin Živný z Raiders? Toť ožehavá otázka, kterou bylo třeba v posledním hracím kole druhé Digamma Brno ligy zodpovědět. Před posledním kolem patřilo se čtyřiatřiceti přesnými zásahy prvenství Kršákovi, Živný mu na paty dýchal s 31 zásahy. Nejproduktivnějšímu střelci Šenk oken tak nezbývalo nic jiného, než v posledním kole vsadit vše na jednu kartu a povzbudit spoluhráče, aby mu vše sypali přímo “do kuchyně“. No a pak jen doufat, že si vytvoří dostatečný náskok, který se Kršákovi nepodaří v zápase s Beers United dorovnat.

Domácí se vrhli do utkání s pěknou vervou. Již ve třetí minutě se dostali do nenápadné šance, kterou zakončoval střelou Peška. Balón proskočil až za záda gólmana Večeři, který se ještě snažil zabránit otevření skóre. Těsně za ním však stál ještě muž zápasu Martin Živný, kterýžto nenechal nic náhodě a balón doťukl za brankovou čáru – 1:0. Šenk se nechtěl zbytečně stresovat o jednogólové vedení, tudíž se hned rozhodl přidat další zářez. Znovu při něm figuroval Živný s Peškou, forvard s číslem 8 na zádech našel Mička, jehož střelu znovu dorážel Živný – 2:0. Cordoba se nechtěla nechat zahanbit, po odkopu Večeři od vlastní brány se ke krásné střele propracoval Chocholáč, tomu se ale vedení jen o kousek snížit nepodařilo. Na druhé straně se mohl v desáté minutě blýsknout kompletací hattricku prozatímní jediný střelec utkání, trefil ale tyč. Jeho týmu to však vadit nemuselo, kolotoč u brány toreadorů stál hosty hodně sil.

A jelikož Cordoba neměla nikoho na střídání, odrazila se okleštěná sestava i na výsledku. V sedmnácté minutě se radoval z prvního hattricku špílmachr Živný, když zakončoval krásnou kombinaci svých spoluhráčů Pešky a Selingera – 3:0. Raiders hosty do mnoha šancí nepouštěli, čehož byl svědkem neojedinělý zámek u brány Cordoby. V jedenadvacáté minutě si po nahrávce Mička zazvonil Kristek, jenž svou střelou trefil tyč. O minutu později se mohl čtvrtou brankou prezentovat bomberman utkání, jeho střelu po nahrávce od Těžkého ale vyrazil přímo na osudové čáře Mlčuch. I tak se ale obraz hry neměnil. Na samém konci poločasu tak přidal branku jediný střelec zápasu, který neměl na zádech číslo deset. I když i tentokrát v něm měl onen šuhaj prsty. Proběhl k bráně, kde nahrál na Jana Matouška do prázdné brány. Tomu stačilo míč zamést za brankovou čáru.

Začátek druhé půle se nesl v podobném duchu, jako konec té první. Ve dvaatřicáté minutě se z další branky radoval Živný, tentokrát po asistenci Mička, čímž zkompletoval bůra. O čtyři minuty později to bylo již o šest branek, zúčastnění u minulé branky si zopakovali role. V sedmatřicáté minutě konečně vystrčili růžky také hosté, konkrétně Berger. Ten proběhl po pravé straně a napřáhl k ráně, která jen o píď minula spojnici. O dvě minuty později se konal další průnik z řad Cordoby, Tlaskal ale byl proti a záchranná brzda proti pravidlům znamenala žlutou kartu. Tempo Raiders již nebylo takové jako doposud, čehož se snažili toreadoři alespoň trochu využít. Ve 44. minutě proběhl Beneš k bráně Raiders, Hoda se po jeho střele protáhl, na míč ale šáhnout nemusel.

I když se v závěrečné čtvrthodince hráči Šenk oken již neburcovali k nijak oslnivému výkonu, který s šesti pojistkami ani navíc nebyl potřeba, záloha Cordoby nedokázala přidat ani čestný úspěch. Na druhé straně tedy Večeřu počastoval několika projektily Peška, střílet branky ale bylo v tomto zápase souzeno jinému hráči. Ve 49. minutě zkompletoval pan střelec svůj druhý hattrick, když “vyžral“ slávu  Douškovi s Matouškem. Jejich kombinaci gólman toreadorů vyrazil, přičemž Živný míč za jeho záda dorazil – 7:0. Vzápětí se zastavila cifra Živného vstřelených branek, když přidal osmý gól svého týmu, potažmo svůj sedmý v zápase. Po nahrávce od Kristka neměl se zakončením sebemenší problém, prakticky jako po celý zápas. Na závěr nechali Jezdci ve vší počestnosti vyniknout i svého gólmana. V sedmapadesáté minutě se osamocený Beneš ocitl před Hodou, jehož včas zaklapnuté nohy ale nedovolily střele projít až za brankovou čáru. A když v samém závěru předvedl neskutečnou šňůru proti Mlčochově střele, který po Benešově nahrávce zakončoval prakticky do prázdné brány, podtrhl tak výborný výkon svého týmu.

Ten ještě navíc podpořil fakt, že Michaelu Kršákovi se v posledním zápase Leramu nepovedlo zabránit prohře s Corintem ani dvěma góly, které nakonec zastavily jeho počet vstřelených branek na čísle 36. Martin Živný si celkově připsal o dvě trefy víc a opanoval tak tabulku střelců.

Šenk okna Raiders - Cordoba 06 “B“ 8:0 (4:0)
3., 5., 17., 32., 36., 49., 50. Živný, 30. Matoušek

Martin Živný (útočník, Šenk okna Raiders)
Vyhráli jste vysokým výsledkem, hrálo roli to, že soupeř neměl nikoho na střídání?
"Určitě. Čekali jsme, že budou na poslední zápas trochu silnější. Chtěli jsme, abychom dali co nejvíce branek, potažmo já, taková byla taktika."
Vy jste se dobře vyspal?
"Nene, spal jsem jenom tři hodiny. Vzhledem k tomu, že jsem ztrácel asi gól na nejlepšího střelce, povzbudil jsem kluky lahvinkou. Zvolili jsme taktiku, že když budu nejlepší střelec, koupím jim nějakou dobrou flašku. Kluci to vzali poctivě, za což jim děkuju, bylo to od nich skvělé, dával jsem góly prakticky do prázdné brány."