12.05.2017 - 18:30René Pazdera
Zobrazeno: 261 x

Bohunice si poradily s Estudiantes, čímž si upevnily druhou pozici

Dva týmy z opačných pólů tabulky se sešly na kohoutovické Chalabalově, aby se proti sobě postavily v 17. kole 2. DIGAMMA Brno ligy – druhé F.C. Bohunice přivítaly na svém domácím trávníku Estudiantes C.F., které se zuby nehty drží nad barážovými pozicemi. Estudiantes se ve druhé polovině sezóny nedaří, body sbírají jen sporadicky a tabulkou se propadají níž a níž. Naopak Bohunice hrají v naprosté pohodě, stále jsou zapojeni do boje o postup do nejvyšší ligy a možná právě ten klid a pohoda ve hře je jejich klíčem k úspěchu.

Utkání začalo opatrně z obou stran, ani jednomu manšaftu se nedařilo proniknout do šance, a tak se první možnost zrodila až z přímého volného kopu. Autorem standardní situace byl Kulička, jeho střela ale našla pouze rukavice připraveného Tomáše Bělehrádka. Po nezáživných prvních deseti minutách utkání nabíralo na tempu. Do vyložené šance se dostali hosté – Bohunice chybovaly v rozehrávce, čehož využil Guzej, který našel na hranici vápna volného Zetela, jehož zakončení jen o milimetry minulo bránu domácích. Dvojice Zetel – Guzej byla i u následující akce, tentokrát byl v roli nahrávajícího Zetel, jenže jeho přihrávka byla o chlup delší, než by měla a u míče byl dříve gólman domácích. Do vážnější příležitosti se dostaly také Bohunice. Kučera se pokoušel poslat míč za obranu, jeho přihrávka byla ale několikrát tečovaná a s notnou dávkou štěstí se dostala až k Červenému, který tváří v tvář Bělehrádkovi nezakončil dobře a poslal míč do jeho rukou.

Krátce na to si na vlastní polovině přebral míč Řezáč, vydal se sám dopředu, krásnou fintou překonal jednoho z obránců Estudiantes, jenže jeho zakončení postrádalo jak razanci, tak přesnost. Domácí se čím dál více tlačili dopředu, nejdříve z bezprostřední blízkosti hlavičkoval Píšek, bohužel pro něj pouze do Bělehrádka, poté z úhlu zakončoval Kulička, ale gólman hostí byl opět připraven. Následně měly Bohunice výhodu rohového kopu, ten ale skončil katastrofou. Krátká rozehrávka se dostala na půlící čáru, kde došlo k pochybení dvojice obránců domácích, kteří doslova darovali gól Estudiantes. Urban se Zetelem se řítili sami na brankáře Anděla, Urban podržel míč a ve správném okamžiku předložil Zetelovi přihrávku před odkrytou bránu, ten už měl jednoduchou práci a pouze doklepl míč za bezmocného Anděla – 0:1.

Estudiantes mohli zdvojnásobit svoje vedení, poté co se po několika odrazech dostal do výhodné pozice Guzej, jenže proti byl brankář Anděl. Na druhé straně hřiště jsme mohli sledovat nádhernou fotbalovou parádu od hráčů Bohunic, po které následovalo vyrovnání dosavadního stavu. Domácí rozehráli svoji akci na pravé straně, Zaťko našel přesnou přihrávkou Kučeru, jenž na hranici vápna ukázal úžasný přehled, patičkou z prvního doteku posunul míč na Kuličku, který si uvnitř pokutového území pohrál s obráncem a žádné problémy mu nedělal ani brankář Bělehrádek – 1:1. Hosté se o pár minut později mohli vrátit do vedení. Přihrávka Michaela Bělehrádka se po teči dostala k volnému Urbanovi, ten ale ani nadvakrát nepřekonal skvělého Anděla.

Druhý poločas rozehrály aktivněji favorizované Bohunice a hned po pěti minutách šly do vedení. Buchtík dostal míč z autového vhazování na střed hřiště, odtlačil obránce, který ho zezadu důrazně atakoval a z otočky poslal míč do sítě pod zasahujícím brankářem Bělehrádkem – 2:1. Buchtík byl očividně při chuti, jelikož si troufl na individuální akci přes dva protihráče, ty se mu podařilo obejít, ale třetí obránce už byl nad jeho síly. V další příležitosti se ocitl Kučera, kterého vysokým míčem našel ve vápně Píšek, hlavička ale letěla vysoko nad. Z protiútoku se konečně připomněli i hosté. Zetel na levé straně kombinoval s Vymazalem, který orazítkoval pravou tyč Andělovy brány. I další protiútok vedl Zetel, tentokrát přihrával Guzejovi, jeho zakončení ale postrádalo přesnost.

Bohunice mohly utkání rozhodnout pět minut před koncem. Estudiantes chybovali na polovině hřiště a k míči se dostal Kulička, který se zbavil obránce a předložil skvělou přihrávku pro Zaťka. Ten ale prováhal správný moment k zakončení, a nakonec z metru napálil míč do Bělehrádka. Bohunice se snažily hru uklidnit a držet míč na vlastních kopačkách, což se jim dařilo. Vypadalo to na hubené vítězství o jeden gól, ale dvě minuty před koncem se po výborně kopnutém rohu Kuličky prosadil hlavou Píšek – 3:1. Estudiantes se snažili skóre těsně před závěrečným hvizdem upravit alespoň esteticky, jenže volej Zetela mířil těsně vedle.

F.C. Bohunice - Estudiantes C.F.  3:1 (1:1)
22. Petr Kulička, 38. Miloš Buchtík, 58. Stanislav Píšek - 15. Petr Zetel

Tomáš Bělehrádek (Estudiantes C.F.)
V obou zápasech této sezóny jste dokázali v prvním poločase s Bohunicemi držet krok, tentokrát jste i vedli, ale ani jednou se vám nepodařilo dovést zápas do úspěšného konce. Co vám k tomu chybělo?
"Tuším, že i v prvním zápase jsme proti Bohunicím vedli, a to dokonce dvakrát, ale ani jednou se nám nepodařilo eliminovat jejich kvalitu v druhých poločasech. Tentokrát nám možná chybělo trošku štěstí a větší klid v zakončení. Myslím, že i přes velkou kvalitu soupeře se nám podařilo vytvořit poměrně dost šancí, bohužel jsme vždy trefili dobře chytajícího brankáře nebo branku netrefili vůbec."
Momentálně si neprocházíte nejlepším obdobím a blížíte se k sestupovým příčkám. Jaké jsou cíle pro tuto sezónu? Soustředíte se už spíše na udržení ve 2. lize?
"Je pravda, že se nám momentálně příliš nedaří. Trošku paradox je, že herně jsme se oproti podzimu zvedli a začali hrát celkem koukatelnej fotbal, ale bohužel nás sráží téměř v každém zápase naše neproduktivita v zakončení. Je třeba si říct, že naše situace je hodně špatná, nicméně pokusíme se zabojovat v posledních zápasech a získat co nejvíce bodů a pak se uvidí, jestli to bude nebo nebude stačit na druhou ligu. Osobně věřím, že tým má kvalitu na to se udržet, ač už přímo nebo popřípadě v baráži."