12.05.2017 - 20:42René Pazdera
Zobrazeno: 287 x

Fénix ztratil třígólové vedení, i tak je s remízou spokojený

Ve čtvrtek večer přivítal Fénix soupeře z prvního místa tabulky – Šenk okna Raiders. Napínavá bitva, která se po celou dobu střetnutí nesla v přátelském duchu bez jakýchkoliv protestů vůči rozhodčímu či zbytečných strkanic s druhou stranou, nabídla celkem šest branek a zápas skončil zaslouženou remízou 3:3. Hosté byli aktivnější, měli územní převahu, ale do poločasu prohrávali 2:0. O výsledku rozhodla především produktivita v zakončení. Hosté neúspěšně pálili ze všech pozic, navíc takřka celý zápas kombinovali se všemi hráči, včetně gólmana, čehož Fénix dokázal několikrát využít.

Hosté se ujali rozehrávky a zápas začali trpělivou kombinací. Po chvíli ale chybovali, čehož využil Kundera, kterému se rázem otevřela cesta středem hřiště.  První gól z toho nebyl, neb Tomáš Hoda perfektně zasáhl. Napadání hostující rozehrávky přineslo ovoce i podruhé. Botló obral o balon Bábeľu, přihrál Orságovi, jenže střela z kopačky domácí osmičky se do brány nevešla. S čím nastoupili hosté, se poprvé ukázalo po pěti minutách hry. Kombinace na útočné polovině, do které se zapojil i brankář Hoda, donutila Stanislava k prvnímu ostrému zákroku. Z poloviny hřiště pálil již zmiňovaný Hoda. Bábeľa střelou z úhlu nepropálil hradbu těl před sebou. Fénix pořádně zahrozil z brejku. Kundera utekl obraně, poté se rozhodl akci ještě vyšperkovat milimetrovým pasem na Zbyňka Botló, ten však přestřelil bránu, navíc se srazil s gólmanem Hodou a byl nucen odkulhat na střídačku. V desáté minutě se domácí hráči radovali. Zatímco hosté spolu s Hodou kombinovali na útočné polovině, kapitán Dočekal se zmocnil balonu a chytrým obloučkem přes celé hřiště překonal vyběhnuvšího brankáře!

O okamžitou odpověď se pokoušel Bábeľa - bombu z otočky, která směřovala do šibenice, však Stanislav vyrazil. Na druhé straně si chystal balon ke střele Kundera, ale úspěšný nebyl. Z půlky hřiště to již po několikáté zkoušel Hoda, ale opět nepropálil zahuštěný prostor před brankou Stanislava. Hezký signál předvedli hráči Šenku. Rychle rozehraný přímý kop na Hodu, který našel střílenou přihrávkou Matouška, nakonec skončil v autu. Matoušek se za neproměněnou příležitost okamžitě omluvil spoluhráčům. A hrálo se dál. Matoušek měl na svědomí i další akci – svou ránou donutil Stanislava k důležitému zákroku. Obrana Fénixu se až do konce první půle nenudila. Útoky domácí zadáci odvraceli i za cenu faulů – ty Šenk nedokázal trestat. Tři minuty před pauzou se v obranném pásmu dobře zorientoval Dočekal a naprosto totožnou brankou potrestal Hodu podruhé! Hosté se nepoučili a málem prohrávali už o tři branky – Doležala od hattricku dělilo jen pár centimetrů. Snížit mohl Kristek, ale k centru z rohu mu chyběl kousek. Poslední gólovka patřila Doležalovi, ten se obtočil kolem obránce, aby jej s poločasovým hvizdem vychytal Hoda.

Druhou půlhodinku zahájili domácí, ale o první vzruch se postraral Hoda, čímž dal tušit, jakým způsobem se bude zápas dále vyvíjet. Tečovaná rána z kopačky brankáře Šenku skončila na tyči. Kulatý nesmysl se od brankové konstrukce odrazil k domácím, ti vyslali na zteč Kunderu, který tváří v tvář vracejícímu se Hodovi střelou k tyči uspěl – 3:0. Hosté rozehráli přímý kop, Radek Knee hledal před brankou někoho ze spoluhráčů, obránci odvrátili. Kneeho dobře mířené střele se do cesty postavil jeden z obránců Fénixu. Brejky umí domácí dokonale, ve čtvrtečním zápase je řešili skutečně mazácky. Kundera se opět zjevil před Hodou, kterého nepřekonal a při dorážce gólmana s netradičním číslem 31 zastoupil Bábeľa. Šenk okna Raiders drželi ale svého soupeře na jeho polovině prakticky celý zápas a kritických ztrát z první půle se již vyvarovali. Radek Knee se otočil kolem Karpíška a konečně propálil Stanislava. Hosté ožili ještě více. Bábeľa vypálil levačkou nad bránu. Tvrdou ránu Hody vyrazil Stanislav k nohám Bábeľy, ten ale nechal opět vyniknout strážce domácí svatyně.

Ve čtyřicáté páté minutě to se střelbou Hoda přehnal. Jeho rána přeletěla i ochranou síť, za kterou se míč odrazil od zdi přilehlé základní školy zpátky na hřiště. Svůj druhý gól v zápase mohl přidat Kundera. Krásným dloubákem přehodil Hodu, jenomže balon skončil na tyči. Hoda byl u zrodu nejhezčí akce zápasu, když našel Matouška, ten z první předložil míč na malé vápno, kde krásnou patičkou snížil Tomáš Doušek! Dokonalou akcí na tři doteky Šenk úplně zaskočil všechny hráče ve žlutém. Potlesk sklidil Dočekal, který byl odstaven tělem, přesto s pomocí teče obránce Šenku vybojoval rohový kop. Domácí z něj nic nevytěžili, naopak tým Raiders se hnal za vyrovnáním. Bombu Hody tečoval domácí obránce na roh, Knee střílel mimo prostor třech tyčí. Pět minut před koncem přišlo vyrovnání. Balon před gólmanem tečoval Kristek - 3:3. Tlak Šenku gradoval v závěru zápasu. V útoku postupně neuspěli Knee, Hoda, ani Bábeľa. Závěrečnou palbu ukončila Hodova nepřesná střela. Fénix tak s velkým favoritem vyválčil cennou remízu. Hosté možná byli lepším týmem, ale doplatili na chyby, které žlutí zkrátka dokázali potrestat.

FC Fénix Brno - Šenk okna Raiders 3:3 (2:0)
10. a 26. Dočekal, 33. Kundera - 40. Knee, 46. Doušek, 52. Kristek

Michal Dočekal (kapitán - FC Fénix Brno)
Tak jste tu remízku nakonec vybojovali. Převládá spokojenost?
"Určitě jsme moc rádi za remízu, přeci jen jsme hráli s prvním týmem tabulky. Chyběl nám Ivoš Pechurůj, náš nejlepší střelec, což bylo znát. Bohužel to byl zápas na jednu bránu, pomohlo nám štěstí."
V zápase byly pasáže, kdy vás soupeř doslova ždímal.
"Ano, my už jsme starší mužstvo, takže proti těm mlaďochům musíme bránit, jinak to prostě nejde."
Obě branky jsi dal ze stejného místa. Takové kulišárny trénuješ na tréninku?
"Netrénuji. Po nějakém čase jsem si všiml, že gólman je pořád venku, tak jsem zkusil trefit bránu. Měl jsem štěstí, ale padlo to tam."
Nepřekvapilo tě, jakým stylem hráli? I po takových inkasovaných brankách kombinovali v šesti na útočné půlce prakticky celý zápas, což je neuvěřitelné.
"Ani ne, je to v naší soutěži dominantní tým, ti kluci si chtějí zahrát za každou cenu. Prostě si to při jejich kvalitě můžou dovolit.  A pro nás je to úspěch."