13.05.2017 - 12:17René Pazdera
Zobrazeno: 141 x

Dynamo Haná si poradila s Rebešovicemi a atakuje třetí místo

Zápas týmů z opačných pólů tabulky nabídlo 17. kolo 2. DIGAMMA Brno ligy. Haná se na jaře prezentuje povedenými výkony a jen jediný bod ji dělí od 3. příčky tabulky. Navíc má v kapse jeden zápas k dobru, a tak je všechno v jejích rukách. Naopak Rebešovice jsou třetí od konce a v závěru sezóny ještě budou mít co dělat, aby udržely druholigovou příslušnost. Pod Palackého vrchem se nakonec potvrdily papírové předpoklady a Dynamo si po kvalitním výkonu připsalo zasloužené vítězství 6:2.

Vstříc třem bodům mohli hosté nakročit hned v první minutě, když Jiří Valášek prostrčil míč na zapomenutého Breucha, toho ale vychytal pohotový Hledík. Na ostrý start pak ani jeden z týmů gólovými možnostmi dlouho nenavázal a brankáři byli bez práce. Častěji měli míč na kopačkách hráči Hané, kteří diktovali tempo hry, jenže ne a ne se prosadit do šance. Poklidné minuty ukončil až tvrdě pálící Valášek, jenže Hledík jeho pokus vyrazil nad. To stejné platilo i vzápětí, když se do míče opřel Kadlček, i proti němu si však připsal úspěšný zákrok Hledík. Jeho protějšek Kubín zůstával bez práce, a to platilo i po první velké gólovce Rebešovic. Tu založil nedůrazným odkopem právě Kubín a míč si uzmul Andrej Pohorelec, sám na středu hřiště ale bránu z dobré střelecké pozice netrefil.

Čekání na první branku se nakonec protáhlo do 18. minuty. V té si hostující Síleš přebral Valáškovu přihrávku sice zády k bráně, rychle se ale otočil a křížnou přízemní střelou překonal Hledíka – 0:1. Odpověď domácích však byla víc než okamžitá. Hned za další minutu Polák nic nevymýšlel a z rohu hřiště napálil míč do pokutového území, kde sice nebyl žádný z jeho spoluhráčů, prudký nástřel si však do sítě srazil Kadlček a bylo srovnáno – 1:1. Vrátit vedení zpátky na kopačky Hané mohl po kombinaci Síleše s Valáškem Breuch, ale zakončení z bezprostřední blízkosti dokázal Hledík zneškodnit. Na další útok a spolupráci Valáška s Breuchem už byl ale krátký i Hledík, a poté, co Valášek našel na zadní tyči osamoceného Breucha, mohla se Haná radovat z vedení 2:1. To mohl smazat domácí Polák, ale střelu z velkého úhlu zastavila tyč. V závěru prvního dějství si ještě navedl míč do palebné pozice Síleš, avšak Hledík jeho střelu vyrazil na roh. Po něm přišel velký závar a šance Hané ke třetí brance, jenže Valášek, Majerník a ani Breuch nedokázali dostat míč za záda Hledíka a po třiceti minutách tak hosté vedli o jednu branku.

Jestli byl vstup do první půle od obou mužstev opatrný a šancí bylo poskrovnu, start poločasu druhého nabídl odlišnou podívanou. Hlavní roli při ní sehrálo hostující Dynamo, které několika brankami odskočilo svému soupeři a předvedlo rozhodující část zápasu. Všechno odstartoval Valášek, který se řídil pravidlem: když nevíš co s míčem, vystřel, a z dálky uklidil míč bodlem přesně k tyči – 1:3. Hned za další minutu Valášek znovu vtrhnul do hostující obrany a moc nechybělo, aby slavil druhou branku, levačkou však orazítkoval tyč a dobíhající Breuch nedokázal zasunout míč do opuštěné brány. Domácí odpověděli souhrou bratří Pohorelců, střelu Andreje ale Kubín bez potíží lapil. Na hřišti v tu chvíli bylo jedno mužstvo a Haná hrající ve velké pohodě větrala jedním útokem za druhým domácí obranu. Ta měla problémy se zachytáváním rychlým kontrů a další úder mohl domácím zasadit Breuch, avšak z dobré pozice vypálil jen do boční sítě. Dlouhý pas z vlastní poloviny pak s vypětím všech sil poslal na bránu Chýla a jeho hlavička lehce lízla břevno. Když ale Valášek vhodil dlouhý aut přesně k nohám nabíhajícího Kadlčka a ten z první zakončil mezi Hledíkovy nohy, narostlo hostující vedení už na tři góly – 1:4. Ještě veseleji bylo pro Hanou za další minutu, při rychlém brejku si totiž Valášek rozhýbal obránce a následnou střelou k bližší tyči rozvlnit síť popáté.

V tu chvíli nebylo pochyb o tom, že tři body poputují do hostujícího tábora. Haná pak i nadále dominovala a šanci ke zkompletování hattricku měl Valášek, jenže jeho jedovku zlikvidoval Hledík. Na opačné polovině se domácí připomněli zásluhou Jozefa Pohorelce, který si nachystal míč za hranicí vápna, ale pohotový zákrok si připsal Kubín. Deset minut před koncem přišla další, tentokrát poněkud šťastná, branka z dílny produktivní dvojice Valášek – Breuch. Valášek vhodil aut prudce na přední tyč a Breuch hlavičkoval do břevna, jenže od něj se míč odrazil do zad Hledíka a poté už putoval za čáru – 1:6. O minutu později provedl drobnou korekci skóre domácí Jan Klíma, který zkusil štěstí z přímého kopu z dobrých dvanácti metrů od brány, přízemní střela si ale našla cestu přes zeď až do sítě a bylo to 2:6. Rebešovice branku ani příliš neslavily, neboť jim bylo jasné, že obrat jako před nedávnem proti Bohunicím se tentokrát opakovat nebude. I proto už se ve zbývajících minutách utkání pouze dohrávalo a z poklidného tempa všechny vyrušil jen zvuk brankové konstrukce, neboť tvrdou ránou napálil břevno Valášek. Na hattrick tak těsně nedosáhl, cennější jsou ale tři body pro Hanou, která tak i nadále šlape na paty dalšímu Dynamu – KMK.

Rebešovice - Dynamo Haná 2:6 (1:3)
19. vlastní Kadlček, 51. Klíma Jan - 18. Síleš Dominik, 26. a 50. Breuch Christian, 33. a 42. Valášek Jiří, 40. Kadlček Václav