BSMK.CZ - oficiální stránky Brněnského svazu malé kopané

Novinky

Novinky
13.05.2017 - 18:11René Pazdera
Hodnocení 12345 0
Zobrazeno: 365 x

Česká dvacítka pro Euro: nejvíc hráčů dodala Praha s Brnem

Brno - Už jenom poslední verdikt tvůrců národního týmu dělí hráče od finální nominace na mistrovství Evropy v malém fotbalu, které od 9. do 17. června hostí Brno. Vedení české reprezentace odtajnilo dvacítku, kterou dva týdny před turnajem zúží o pět jmen.

Historicky první evropský šampionát dospělých v České republice hostí aréna za Lužánkami, kde už vyrůstají tribuny. „Nominace vznikala velice těžce, ale všichni si myslíme, že jsme vybrali správnou dvacítku. Doufejme, že to tak bude a uspějeme,“ přál si asistent českého kouče Stanislav Bejda.

Vedoucí tým DRFG Superligy malého fotbalu Brno zastupuje v nominaci pět hráčů, pražský obhájce titulu dodal šest fotbalistů. Blanensko tam má čtyři jména stejně jako Most a jedno Jihlava.

Základ týmu tvoří dvanáct hráčů, kteří na loňském Euru v Maďarsku vybojovali bronzové medaile. Ze sestavy vypadli pouze tři zranění - Michal Macháček, Jiří Novák a Tomáš Kounovský. „Chtěli jsme stále mít kostru národního týmu. Sledovali jsme samozřejmě i DRFG Superligu malého fotbalu a jednotlivé ligové soutěže, na základě toho jsme dovybrali další hráče na kemp do Českého Dubu,“ uvedl Bejda.

Tam trenéři sledovali hráče v přípravných zápasech. „Vytvořili jsme nejprve dvanáctku, o které jsme byli přesvědčení. O zbytku jsme se bavili průběžně a nezavírali jsme vrátka ani ostatním hráčům, kteří nebyli na kempu. Čekali jsme na zápasy DRFG Superligy malého fotbalu, abychom na někoho nezapomněli. Postupně jsme hledali, kdo našemu týmu může něco přinést,“ líčil asistent trenéra. Z aktuální dvacítky se na kempu neobjevilo pět hráčů.


Výběr pro Euro:
Brankáři: Jaroslav Bellada (Praha), Ondřej Bíro (Most), Marek Gruber (Brno)

Obránci: František Hakl, Daniel Reiter, Michal Uhlíř (všichni Praha), David Bednář (Blanensko), Tomáš Režný (Most)

Univerzálové: Bohumír Doubravský, Čeněk Cenek, Patrik Levčík (všichni Brno), Jan Koudelka (Blanensko), Robin Demeter (Jihlava), Jakub Polák (Most), Michal Salák (Praha)

Útočníci: Ondřej Paděra, Zdeněk Traxl (oba Blanensko), David Macko (Most), Stanislav Mařík (Praha), Tomáš Mica (Brno)


- Jaroslav Kára -

Komentáře

Přidat komentář

Psát komentáře mohou pouze registrovaní a přihlášení uživatelé.
Pokud ještě nemáte svůj účet můžete si jej vytvořit zde.

Přihlas svůj tým do nové sezóny v malé kopané a odcestuj s ním zdarma na Mistrovství Evropy!

vyplnit přihlášku více informací

Chcete být hráčem týmu malé kopané? Hledá Váš klub nové hráče? Využijte služeb našeho portálu!

Hledáme angažmá

Máte zájem stát se tím, kdo přímo řídí zápasy malé kopané? Vyplňte formulář a my Vás již zkontaktujeme.

vyplnit přihlášku více informací

Bezplatná linka BSMK

Neplaťte, když voláte k nám. Zašlete nám SMS, určenou do sítě O2 nebo jen jednoduše prozvoňte a my Vám zavoláme zpět. Využívejte BSMK linku na

+420 602 725 382