13.05.2017 - 21:41René Pazdera
Zobrazeno: 211 x

Baronky přišly o nadějný dvougólový náskok a s Nemakej.cz pouze remizovaly

Sotva Baronky ve středu po dohrávce 8. kola s Líšní vyzuly fotbalovou obuv, už aby si znovu šněrovaly tkaničky, ve čtvrtek 11. května je totiž v pozdních večerních hodinách čekal další soupeř, kterým nebyl nikdo jiný, než Nemakej.cz. Minulá sezóna pro Nemakej.cz, jakožto domácí tým, nebyla nikterak úspěšná, a tak si vše letos vynahrazuje prozatímním druhým místem. Baronkám se rovněž nevede vůbec špatně a s tříbodovým náskokem a zápasem k dobru kontrolují bronzovou pozici. Navzdory času 20:30, kdy duel oficiálně začínal, zavítala na hřiště Za Lužánkami početná skupinka příznivců ženského fotbalu, včetně čtyřnohých mazlíčků.

Kdo očekával pomalý rozjezd, ten by prohloupil. Obě družstva začala pěkně dynamicky, jako by chtěla všem přihlížejícím ukázat, že po půl deváté večerní má člověk ještě dost sil na to věnovat se něčemu jinému než spánku. V takto rychlém tempu však bývá většinou otázka času, kdy se začnou kupit chyby. První výraznější se v 6. minutě dopustila hostující Denisa Břenková, když nechtěně nahrála přímo Iloně Doležalové a nestíhala se s ní vracet v postupu na bránu, nicméně Kristýna Hádlíková byla v bráně pohotová a její střelu vyrazila. V 8. minutě mohla zúročit přesný pas za obranu od Ilony Matýskové Lenka Matulová, ale nastřelila pouze gólmanku, od níž se míč odrazil ke z druhé vlny nabíhající Elišce Charvátové, jež z první přestřelila. O dvě minuty později se Márii Šimkové podařilo vypíchnout Doležalové míč a podporovaná Monikou Černou rázem směřovaly dvě na jednu, což mohla Šimková vyřešit individuální akcí nebo příhrou. Rozhodnula se pro druhou variantu, jenže Černé míč v náběhu od nohy utekl, k zakončení tedy nedošlo.

Šimková se ale dotčená cítit nemusela, neboť dvě minuty na to byla poslední, kdo se po autovém vhazování dotknul míče, který skončil za zády Petry Švancarové, a Baronky tak vedly 1:0. Do třetice všeho dobrého Šimková figurovala také v akci ze 17. minuty, když si sbíhala za obranu, kam dostala téměř milimetrově přesný pas od Kateřiny Swaté, ovšem její následná klička gólmance už byla nad její síly, míč ji neposlechnul a odkutálel se do zámezí. Že je Šimková správný útočník hledající si svoji příležitost za všech okolností prokázala i ve 20. minutě. Svým pohybem dala Břenkové jasně najevo, že očekává balón do hlavy, bohužel pro Baronky v rozhodující chvíli podskočila. Ihned se ale jala svoji chybu napravit, míč ještě stihnula u rohového praporku a okamžitě dávala pod sebe na nabíhající Kateřinu Luckou. Té ale střela vůbec nesedla. Do druhého dějství tak hostující hráčky vstupovaly pouze s jednobrankovým náskokem.

O ten mohly z kraje druhého poločasu rázem přijít, když Anželika Kopijevská sama před Černou, která se pro závěrečných pětadvacet minut ujala role brankářky, z otočky cílila vedle tyče. O rychlosti dolních končetin Šimkové netřeba polemizovat. Ve 32. minutě před chvílí vyřčené dvakrát podtrhnula, když zdánlivě nepolapitelný míč zastavila kousek od rohu, kam si dobrých dvacet metrů zasprintovala, a prudkou přízemní nahrávkou pokutovým územím oslovila Luciu Štefaňákovou, které už stačilo jen nastavit placírku – 0:2. Nenechejte se zmást, Šimková nebyla jedinou hráčkou hostujícího celku, ovšem ze všech nejvíce prokazovala instinkt pro výběr správného místa. Po autu Nemakej.cz ve 35. minutě se k ní odrazil míč, spolu s ním se obtočila okolo poslední bránící hráčky a mašírovala si to ke Švancarové. Stačilo střelu lépe umístit a mohlo být vymalováno, místo toho se gólmanka blýsknula důležitým zákrokem.

Kdyby Šimková uměla předpovídat budoucnost, už teď mohla litovat, že neskórovala, Nemakej.cz se totiž nadechnulo k závratnému finiši a dvěma rychlými brankami vynulovalo slibný náskok soupeřek. Nejprve ve 43. minutě Matýsková jednoduše rozehrávala rohový kop kousek za vápno na novou akvizici Sandru Katrine Dahl a ta nechytatelnou střelou na zadní tyč snížila na 1:2. Ve 45. minutě Matýsková opět nic extra nevymýšlela a prostě vypálila, čímž se dostala na seznam střelců, neboť gólmanka toho přes skrumáž těl před sebou příliš vidět nemohla, natož aby zvládla zasáhnout – 2:2. Nebýt toho, že sudí skutečně ukončil utkání v 50. minutě, mohlo by se i stát, že domácí ještě dokážou strhnout vítězství na svou stranu, protože v posledních dvou minutách doslova uzamknuli Baronky na vlastní polovině a tlačili se do zakončení.

Máme za sebou jednoznačně koukatelný fotbal, ve kterém o pohledné akce nebyla nouze. Zcela překvapivě měly po většinu času více ze hry Baronky, ale ve chvíli, kdy došly síly, se karta obrátila a Nemakej.cz dokázalo využít svých předností. Jako jeden z mála týmů hraje dobře pozičně a především hlavou, nikam se nežene a čeká na své šance. Pořadí obou klubů se po dnešním souboji nemění, nicméně Baronky může tato ztráta mrzet, protože už od základní školy určitě vědí, že tři body jsou více než jeden.

Nemakej.cz - Baronky 2:2 (0:1)
43. Dahl Sandra Katrine, 45. Matýsková Ilona - 12. Šimková Mária, 32. Štefaňáková Lucia

Monika Černá (Baronky)
Zisk tří bodů se vám poměrně rychle zredukoval na jeden a ani tím jste si v závěru utkání nemohly být jisté. Kde hledat příčiny této stagnace?
„Byl to náš druhý zápas ve dvou dnech, ve druhé půlce jsme přišly o energii a holky nás uběhaly. Taky si myslím, že v brance mohla dál zůstat Kristy Hádlíková, je tam fakt dobrá a tým se cítí daleko jistěji. Ovšem změna musela kvůli zdravotním problémům proběhnout.“
Dá se říct, že váš kádr se během posledních dvou let dost obměnil a daří se vám držet v horní části tabulky. Připravujete se na zápasy nějak tréninkově, nebo jste si prostě jen herně sedly?
„Tréninky nemáme, do zápasu jdeme s tím, že si prostě dobře zahrajeme, a myslím, že dost dělá i pohodová atmosféra.“
Příští týden vás čekají vedoucí Kuřata. Co budete od tohoto utkání očekávat?
„Holky z Kuřat hrají fakt dobře, je tam vidět ten rozdíl. Budeme se snažit hrát, jak nejlépe umíme, a když z toho vypadne nějaký bod, bude to příjemné překvapení.“