17.05.2017 - 15:45René Pazdera
Zobrazeno: 209 x

Záchranářský duel zvládla takticky lépe rezerva Cordoby a přeskočila The Reds

Béčko Cordoby se posunulo z barážových příček a dohrávky se jí budou hrát ve větší psychické pohodě. The Reds totiž nedokázali vyzrát na precizní obranu toreadorů z Cordoby a dávali soupeři příliš prostoru pro smrtící protiútoky. Cordoba přestřílela The Reds 4:7.

Na úvodní hvizd sudího Šedy museli aktéři důležitého souboje chvíli počkat, jelikož hřiště zkrápěl silný déšť doprovázený hromy a blesky. Napjatá atmosféra se však z počasí příliš nepřenesla a první minuty zápasu ubíhaly v poklidném tempu. Častěji měli míč na kopačkách hráči The Reds, ale obrana Cordoby byla pozorná. Blízko gólu byla dvojice Cyprian – Reitoral, ale nezvyklý strážce branky Cordoby Tylč si poradil s první střelou, i s následující šancí po rohovém kopu. Cordoba se do hry dostávala vlažněji a chybu Tylče v rozehrávce mohli trestat Reitoral se Záchejem, ale ani tentokrát The Reds neslavili. Cordoba však ukázala potenci a z první pořádné šance skórovala. Reds zpackali autové vhazování, Motyčka vybojoval míč a při postupu dva na brankáře vybídl ke skórování Šotolu. Ten sice nastřelil jen tyč, ale míč se odrazil zpět k Motyčkovi a ten ho patou uklidil do sítě – 0:1. A o minutu později přišel další blesk z už čistého nebe. Beneš odvrátil útok domácích a Motyčka stál znovu na konci úspěšné akce, když poslal míč nekompromisně na zadní tyč – 0:2. Odvětit chtěl Reitoral, ale Tylč včas položil tělo na zem a udržel střelu v náručí. Zahrozil také Cyprian, který obětavě dohrál míč, ale v klíčový moment píchnul míč okolo Tylče vedle branky.

Cordoba vyčkávala na své šance a pak je s chirurgickou přesností proměňovala. Šotola potáhl míč, našel nabíhajícího Nguyena a ten uklízel do odkryté svatyně potřetí, aniž by si Hamřík pořádně sáhl na balon – 0:3. Nguyen se následně prodral do nebezpečného zakončení v pádu po rohovém kopu, ale mířil nepřesně. Nepovedené rozehrávky nemusel litovat ani Sekanina, protože z ní nakonec byla jeho nebezpečná pumelice těsně vedle Hamříkovy branky. Záchej pak vybojoval míč pro Mojta, ale jeho střela do protipohybu Tylče nenašla u gólmana Cordoby pochopení. Následoval však rohový kop, po kterém zaspala obrana hostů, a Cyprian snížil stav utkání – 1:3. Cordoba ale za okamžik dostala zpět tříbrankový náskok. Motyčka přihrál doleva Šotolovi, ten poslal křížný pas přes celé hřiště na Nguyena a forvard Cordoby poslal míč ve skluzu do sítě – 1:4. Nebezpečnou ránou z volného přímého kopu se prezentoval Sekanina, ale Hamřík i přes clonu před sebou udržel míč mezi betony. Druhá polovina první půle patřila Cordobě a třešničku na dort mohl přidat Nguyen, jenže nevyužil Szlauerovy přihrávky a po zasekávačce obránci jej Hamřík vychytal.

Pokud Cordoba v první půli vycházela ze zajištěné obrany, v druhé půli to dlouho vypadalo, že se s náskokem spokojila a nechá The Reds marně dobývat svoji tvrz. The Reds opticky ovládli hru, ale efekt byl nulový. Útočníci v červeném nestačili na obrannou hru Cordoby, a když už se přes val podařilo projít, vylámali si zuby na Tylčovi jako třeba Záchej. Naopak Nguyen mohl zpečetit hattrick, kdyby trefil míč z první lépe nebo alespoň dal dorážce větší razanci. Reds dostali dárek od sudího Šedy v podobě sporného pokutového kopu, nicméně Reitoral stoprocentní loženku zazdil a Tylč si připsal úspěšný zákrok konečky prstů, když vytlačil míč na břevno. Jakoby neproměněná Reitoralova penalta nalomila psychiku Zácheje, který při následném brejku bez jakéhokoli úmyslu hrát míč přejel achillovky Sekaniny. Sekanina se však pomstil nejlepším možným způsobem. Jeho střelu sice Tylč vyrazil, ale pouze k nehlídanému Motyčkovi a ten olíznul míč o tyč a slavil gól – 1:5. Alespoň snížení nepříjemného výsledku přinesla trefa Reitorala po zpětné přihrávce Opatřila – 2:5.

Cordoba ale stále hrála svoji trpělivou hru a šance přicházely. Šotola v pádu posunul míč Benešovi, ten si v bezprostřední blízkosti pohrával s Hamříkem, ale nakonec na něj nevyzrál. Reds byli zoufalí a Tylč jejich marné snažení pouze zpečetil dobrým postavením na přední tyči proti Boháčově ráně z úhlu. Hbitý Nguyen se následně vysmýkl obránci na pravé straně, poslal míč Sekaninovy, ale ten netrefil míč. Paradoxně však u míče zůstal a z otočky téměř vymetl šibenici Hamříkovy branky – 2:6. Ještě v téže minutě však Mojto poslal míč na Reitorala a ten obstřelem snížil náskok Cordoby zpět na tři góly – 3:6. Definitivu utkání mohl vtisknout Motyčka, ale Hamřík včas vyběhl. Nakonec však sedmá trefa přeci jen přišla. Šotola stál u zrodu akce, Motyčka mu poté vrátil míč do lepší pozice a Šotola prázdnou brankou nepohrdl – 3:7. Za minutu se měnil stav utkání naposledy. Mojto přihrál Reitoralovi, ten jen posunul na Weinsteina a bek The Reds nachytal Tylče střelou na přední tyč – 4:7.

The Reds prohráli důležitý souboj a zkomplikovali si boj o udržení. Na rozdíl od soupeřů mají více odehraných utkání a potácí se jen bod nad Rebešovicemi. Záchranou pro oba celky přitom je, že jediným jistým sestupujícím je odhlášené Corinto. Naopak Cordoba se z barážových bod vymanila a přitom se může těšit na několik dohrávek. Například oproti The Reds má béčko Cordoby o tři zápasy méně.

The Reds - Cordoba 06 „B“ 4:7 (1:4)
21. Cyprian, 42. a 50. Reitoral, 58. Weinstein - 10., 11. a 36. Motyčka, 15. a 24. Nguyen, 50. Sekanina, 57. Šotola

Adam Tylč (Cordoba 06 „B“)
Opticky to vypadalo, že vás The Reds mačkali. Co rozhodlo o tom, že jste je i tak téměř k ničemu nepustili a nakonec poměrně hladce vyhráli?
"Protože jsme začali proměňovat šance. Na rozdíl od minulých zápasů, kdy jsme chodili dva na jednoho nebo pomalu sami na gólmana a ty zápasy jsme nerozhodovali, tak jsme konečně začali dávat góly."
Byla tam sporná penaltová situace…
"…Která nebyla. Tím, že jsem chytal, tak jsem viděl, že to bylo mimo vápno. Ale nevadí, stane se, hlavně že jsme vyhráli."
Úplně tradičně nechytáš, jaké jsi proto měl pocity při té penaltě jako brankář?
"Chytal jsem asi podruhé v životě a byl jsem ve stresu jako celý zápas."
Ovlivnil průběh utkání nějakým způsobem prudký liják, který se strhl před výkopem?
"Kupodivu ne. Čekal jsem, že to bude víc klouzat a hra bude horší, ale bylo to v pohodě."