17.05.2017 - 17:30René Pazdera
Zobrazeno: 106 x

Estudiantes udolali Rebešovice a připsali si důležitou výhru

V souboji dvou týmů z dolní poloviny tabulky se na Srbské potkali Estudiantes s hostujícími Rebešovicemi. Oba týmy nebyly v posledních kolech v nejlepší formě a jelikož měly na svém kontě shodný počet dvaceti bodů, chtěly v pondělním zápase udělat důležitý krok k záchraně. Nakonec byli úspěšnější domácí, kteří po čtyřech porážkách v řadě získali tři body a posunuli se v tabulce na osmou pozici.

Zápas na značně mokrém terénu začal lépe pro Estudiantes. O první střelu se po odraženém míči postaral Guzej, který ovšem trefil jen prostor, kde stál připravený Hledík. Guzej měl obrovskou šanci i o chvíli později, kdy využil podklouznutí jednoho z hostů a šel sám na gólmana. Tomu udělal kličku a posílal míč do poloprázdné brány, míč včas skvělým zákrokem v poslední chvíli vykopl Březina. Estudiantes byli lepším týmem i nadále, domácím však nevyšlo několik ran z dálky, a tak se z ničeho nic na druhém konci hřiště prosadil soupeř. Míč si zády k bráně zpracoval Radek Černý, jenž si posunul míč na levačku a přesnou ranou, která se ještě sklouzla po mokrém povrchu, rozvlnil od levé tyče síť – 0:1. Domácí ovšem hned z protiakce skóre srovnali. Po rychlé akci se utaženou střelou na bližší tyč prosadil Petr Zetel – 1:1. Hra se po dvou rychlých gólech trochu uklidnila, nadále ale byli častěji u míče domácí, kterým však chyběla větší kvalita před brankovištěm soupeře. Větší šanci si nakonec vytvořil v 11. minutě hry aktivní Guzej, jenž si navedl míč na pravou stranu, odkud ovšem těsně minul.

Herní obraz se v prvním poločase příliš neměnil. Estudiantes se snažili něco vymyslet proti dobře pracující obraně Rebešovic, měli to však velmi těžké kvůli menšímu hřišti na Srbské i kvůli mokrému povrchu. Stejně jako v úvodu, i po dvaceti minutách hry mohly z ničeho nic udeřit Rebešovice. K odraženému míči se dostal Sedláček, jenž se do něj pohotově opřel a pěknou ranou rozezvučel levou tyč. Na druhé straně zahrozil Vymazal, který zakončil přečíslení 3 na 2 střelou ze středu pole, trefil ale jen prostor, kde stál připravený Hledík. Vzápětí se k míči na brankovišti dostal Guzej, ani on však nedokázal dobře chytajícího Hledíka překonat. Na druhém konci hřiště o sobě dal opět vědět Radek Černý, jenž se dokázal znovu prosadit přes obránce a vypálit levačkou, tentokrát jej ale Bělehrádek vychytal. Rebešovice se v závěru poločasu herně zvedly a byly u míče častěji a mohli jít dokonce do vedení. K přímému kopu se postavil Radek Černý a s jeho střelou měl Bělehrádek i kvůli zakrytému výhledu velké problémy. Další branka již do přestávky nepadla a po třiceti minutách hry platil nerozhodný stav 1:1.

Začátek druhého poločasu byl poměrně vyrovnaný. Obě mužstva si byla vědoma, že další branka může ve spíše defenzivně laděném zápase i rozhodnout o jeho vítězi. Za Estudiantes se ke střele z levé strany dostal Guzej, ani tentokrát však nezamířil přesně. A Guzej měl po dobré Vymazalově další šanci, když pálil z prvního dotyku, jeho pokus ovšem stačil srazit nad bránu bránící Libor Černý. Na druhé straně dostal nabito Klíma, jenž to zkusil ze střední vzdálenosti placírkou, Bělehrádkovu svatyni ale o metr minul. Filip Guzej měl další příležitost ve 38. minutě. Vymazalův centr z přímého kopu jen jemně tečoval hlavou a míč skončil na břevně brány Rebešovic. Za hosty mohl nerozhodné skóre zlomit Harašta, jenž hlavičkoval po dlouhém autovém vhazování, Bělehrádek si ovšem s jeho střelou poradil. Druhý poločas pokračoval ve velice vyrovnaném duchu, mírně aktivnějším týmem byli spíše hosté. Ti mohli jít do vedení po rohovém kopu, kdy si domácí vůbec nepohlídali nabíhajícího Klímu, jenž ovšem z pár metrů trestuhodně minul. Další příležitost Rebešovic měl Bednář, který se po dlouhém míči obtočil okolo obránce, Bělehrádka však tvrdou ranou neprostřelil. Na druhém konci hřiště mohli udeřit i Estudiantes. Míč po autovém vhazování propadl ke zcela volnému Vymazalovi, jenž ale z halfvoleje minul poloprázdnou bránu.

Domácí, kteří po špatném úvodu druhého poločasu svou hru přece jen zlepšili, vzápětí zahrozili zásluhou Zetela. Ten si počkal na vysoký míč a opřel se do něj z voleje, z dobré pozice ale zamířil nad. V 50. minutě si přece jen Estudiantes vzali své vedení zpět. Míč navedl na střed Mravec, který jej vzápětí posunul doleva na Ondřeje Kalu, jenž ranou z první pod břevno vrátil domácím vedení – 2:1. Rebešovice mohly hned vzápětí vyrovnat. Zmatků před brankovištěm využil Klíma, tomu ovšem v tomto utkání prostě nebylo přáno, pěknou ranou trefil pravou tyč. Kontroverzní moment nastal v 52. minutě hry. Fara chtěl pozdržet hru při autovém vhazování soupeře, na což hostující Radek Černý reagoval tak, že domácímu hráči míč vhodil z pár desítek centimetrů do obličeje. Vše, co z této situace vzešlo, nakonec byla žlutá karta pro Černého. O pár minut později mohlo být rozhodnuto. Rychlou kombinaci zakončil v obrovské šanci Zetel, gólmana Rebešovic však propálit nedokázal. Domácím se v samotném závěru podařilo zodpovědnou obranou nepustit soupeře do výraznějšího náporu a své vedení si bez větších problémů ustrážili.

Estudiantes C.F. - Rebešovice 2:1 (1:1)
6. Zetel, 50. Kala - 5. Černý R.

Michael Fara (Estudiantes C.F.):
Po čtyřech porážkách jste dnes konečně zvítězili, co se v utkání s Rebešovicemi změnilo?
„Mysleli jsme jen na to, že dnes musíme vyhrát a byli jsme ochotni pro tři body udělat maximum. Celých šedesát minut jsme táhli za jeden provaz a bojovali jeden za druhého, a to dnes rozhodlo.“
Několik minut před koncem ses dostal do rozmíšky s hostujícím Radkem Černým, jak jsi celou situaci viděl?
„Přesně už nevím, jak se to seběhlo, ale Radek byl asi frustrovaný z výsledku a předváděné hry svého týmu, možná proto to nesportovní gesto. Nicméně takové momenty k fotbalu bohužel patří.“