18.05.2017 - 21:03René Pazdera
Zobrazeno: 221 x

Werbedesign rozstřílel Autobazar Šerý 12:1

Werbedesign před týdnem přišel o reálnou možnost pomýšlet na stupně vítězů, i když teoretická šance stále žije. Tu tým Jaroslava Bobčíka přiživil kanonádou proti Autobazaru Šerý, když nenechal nic náhodě a v plné sestavě přejel svého soupeře rozdílem třídy. Na dvanáctibrankovém debaklu se největší měrou podíleli pětigólový Tomáš Pospiš a čtyřbrankový Stanislav Lerch. To Šerý v posledních zápasech nedokázal navázat na nadějné výsledky z úvodu jara a po odevzdaném výkonu si připsal další porážku.

Přitom to byl právě hostující Autobazar, který zazlobil jako první a Sucháček přízemní střelou pořádně protáhl Macháče. Avšak hned po následném protiútoku už domácí otevřeli svoji střelnici, když obléhání hostujícího vápna ukončil Chlup pasem na zadní tyč Pospišovi a ten doklepl do prázdné – 1:0. Hned za další minutu si Pospiš s Chlupem role prohodili a zásluhou jejich kombinace, kterou tentokrát po narážečce zakončoval do prázdné branky Chlup, vedl Werbedesign rychle 2:0. Ještě veseleji mohlo být pro domácí po Lerchově bombě z dálky, tu však zastavilo břevno. BKMK zatlačilo soupeře hned od prvních minut a na útočné polovině s lehkostí kombinovalo, naopak hosté zalezlí v obranném bloku vůbec nestíhali. Výjimkou byly dva brejky Šedy, který si to namířil do otevřené obrany Werbedesignu, Macháč ale jeho ránu vyrazil. Vzápětí mohl Šeda střílet z podobné pozice, ještě ale sklepl na vápno Sucháčkovi, jenže i toho ve velké šanci vychytal Macháč.

Co se hostujícímu Šedovi nepovedlo na útočné polovině, to k jeho smůle dokázal na polovině vlastní. Pospišův střílený centr totiž Šeda ztečoval za záda bezmocného Malého a Werbedesign vedl 3:0. Další branku mohl přidat znovu Pospiš, jenže z velké blízky míč přes Malého neprocpal a dorážející Chlup pak trefil tyč. Netrvalo však dlouho a Pospiš hattrick přece jen slavil. To mu hostující obrana darovala tolik místa, že Pospišovi nezbývalo nic jiného, než vystřelit a jeho bodlo skončilo s odrazem o tyč v síti – 4:0. Werbedesign hrál na půl plynu, přesto to na Šerý stačilo. Pospiše tak ani nemuselo mrzet, když z prostoru zadní tyče poslal míč do brankové konstrukce a ne do odkryté branky. Chuť si totiž spravil hned vzápětí, když mu míč do vápna naservíroval Chlup a Pospiš přidal svoji čtvrtou, celkově už pátou branku Werbedesignu – 5:0. Tu šestou hostím zasadil Lerch, jenž zakončil únik Němečka přesnou trefou k bližší tyči – 6:0. Podpis stejného střelce měla i branka s pořadovým číslem sedm, kterou však individuální kličkovanou vypracoval Žáček a Lerch všechno zakončil – 7:0. Kromě toho uzavřel i střeleckou listinu prvního poločasu, neboť Černý v úniku nastřelil pouze tyč.

Domácí měli zápas jasně pod kontrolou a v pohodě kráčeli ke třem bodům, naopak hosté byli zralí na ručník hned po prvním poločase a v nějaký zázrak nikdo nevěřil. Autobazar to měl těžké, bez střídání proti rozjetému Werbedesignu, jenže hosté celý zápas vzdali až příliš brzy. I proto mohl pokračovat brankový kolotoč také ve druhé půli a v té se jako první trefil Lerch, jenž dalším přesným zakončením levačkou zkompletoval hattrick – 8:0. Na opačné straně mohl kosmeticky upravit skóre Ryzý po přihrávce Poláka, avšak odkrytou bránu přestřelil. Na protější straně se zase do otevřené obrany vřítil Trčka, tvrdou ránu ale otřel jen o tyč. Tempo zápasu postupem času uvadalo víc a víc, čehož domácí využívali k mnoha jednoduchým kombinacím. Spolupráci s Lerchem zúročil v přesnou trefu Pospiš a svoji pátou brankou zvýšil už na 9:0.

Ve vzduchu visela desítka a čekání na ni dlouhé nebylo. Trčka si nachystal míč za vápnem, a byť byla první střela zablokována, Trčka se nedal a další bombu už protlačil za brankovou čáru – 10:0. Hned po rozehrávce přišel světlý moment i pro Autobazar, Šeda totiž využil špatného postavení Macháče, jenž byl až příliš vylezlý před vápnem, a zasadil dalekonosnou střelu přesně do opuštěné branky – 10:1. Byl to ale jen malý výkřik do tmy, po kterém už rozhodčí opět musel zapisovat čísla domácích hráčů. Po spolupráci nejpilnějších střelců Pospiše a Lercha se trefil druhý jmenovaný a zvýšil už na 11:1. Aby toho pro hosty nebylo málo, ze hry musel na nějakou chvíli odstoupit otřesený Pokorný. Werbedesign reagoval v duchu fair-play a také domácí stáhli ze hřiště jednoho muže. O malé deja vu se poté pokusil Ryzý dalekonosnou střelou přes vyběhnutého Macháče, jenže toho tentokrát zachránilo břevno, od kterého míč sklouzl do zámezí. Celý zápas nakonec uzavřeli domácí pět minut před koncem další kombinací, při které Chlupův pas usměrnil do sítě Černý a upravil na konečných 12:1. Werbedesign tak dokráčel k pohodovému vítězství, naopak pro Autobazar byl závěrečný hvizd velkým vysvobozením.

BKMK Werbedesign - Autobazar Šerý 12:1 (7:0)
2., 13., 16., 23. a 42. Pospiš Tomáš, 3. Chlup Tomáš, 25., 29., 38. a 48. Lerch Stanislav, 46. Trčka Jan, 55. Černý Lukáš - 45. Šeda Stanislav

Karel Macháč (brankář, BKMK Werbedesign)
Lze nějak zápas zhodnotit? Asi jste nečekali, jak jednoduché to budete mít…
„Určitě jsme nečekali, že to dopadne takhle. Upřímně jsem trochu zklamaný, jelikož jsme si chtěli zahrát a nakonec jsme byli rádi, že chtěl soupeř zápas po poločase dohrát.“
Co mrzí víc? Že sis nedal gól, nebo že jsi jeden dostal?
„Myslím, že ani jedno. Důležitější jsou výhry celého týmu než to, zda dám gól nebo žádný nedostanu.“
Před týdnem jste ztratili důležitý zápas na Srbské a na medaili už to asi letos nevyjde, jaké jsou proto cíle do zbytku sezóny?
„Bohužel se nám zápas se Srbskou absolutně nepovedl, každopádně cílem je už vše do konce sezóny vyhrát a pokusit se zvítězit aspoň v ligovém poháru, abychom si spravili chuť.“