Oficiální stránky Malého fotbalu Brno

Novinky

Novinky
17.06.2017 - 10:15René Pazdera
Hodnocení 12345 0
Zobrazeno: 213 x

František Vláčil se rozloučil se sezónou vítězstvím 4:0 nad Fénixem

Dvojice tahounů Františka Vláčila – Milotínský s Vavračem, se rovnoměrně podělila o všechny čtyři branky i přihrávky na ně a zajistila tak svému celku vítězné loučení s úspěšnou sezónou. Vláčil ve své premiéře v 2. DIGAMMA Brno lize končí čtvrtý, Fénix se musí spokojit s osmým místem.
 
Pro domácí utkání ani nemohlo začít lépe. Úvodní rozehru měl sice Fénix, jenže Milotínský se okamžitě vydal napadat, obral obránce o míč a posunul jej na vápno osamocenému Vavračovi, který zavěsil pod břevno a Vláčil vedl – 1:0. Ještě lépe mohlo být pro domácí jen o minutu později, kdy Brychta narýsoval pas do vápna Milotínskému, proti tomu se ale vytáhl gólman Stanislav. Skvělý vstup do zápasu pak potvrdil opět Milotínský, který v brejku posunul míč do velké šance Vavračovi, avšak Stanislav vytáhl další skvělý zákrok. Poté už se probral i Fénix a jeho vůdce Pechura tvrdou ránou otestoval Šebestu, ten si ale poradil. I v další šanci hostů figuroval Pechura, který tentokrát přihrál do dobré střelecké pozice Kratochvílovi, avšak ten bránu netrefil. V tom ho vzápětí napodobil sám Pechura, jenž se ocitl volný na hranici vápna, jenže mezi tři tyče svůj pokus nevměstnal. Poté už přišla další tutovka Vláčila. Milotínský vyslal do samostatného úniku Kuchaře, který šel nikým neohrožen na Stanislava, ovšem ten si připsal další důležitý zákrok a nadále držel Fénix nad vodou. Na opačné straně zase musel zasahovat Šebesta, na kterého se řítil Kratochvíl, Šebesta ale tvrdou střelu vyrazil ramenem.


 
Reparát pak mohl složit Kuchař, osamocen na vápně ale znovu ztroskotal na pohotovém Stanislavovi. Neúspěšně dopadl i střelec doposud jediného gólu Vavrač, jenž utekl podél pravé lajny a po zasekávačce na střed pálil pod břevno, jenže Stanislav stačil míč vyrazit. I v závěru prvního poločasu měli daleko víc šancí domácí hráči, kteří sváděli velký a dlouho neúspěšný boj s perfektně chytajícím Stanislavem. Hostující fantom měl práce víc než dost a překonat ho se nepovedlo ani Milotínskému, který šel v krátkém sledu hned dvakrát úplně sám na branku. V obou případech však skoncoval na Stanislavovi, a proto musel vzít Vláčil za vděk jednogólovým vedením. To proto, že ani po další tutovce neskončil míč v hostující síti, neboť i přečíslení dvou na nikoho dokázal Stanislav zlikvidovat. Z ničeho nic mohl naopak těsně před přestávkou srovnat Fénix díky forčekujícímu Dočekalovi, který vystihl domácí rozehru, sám proti Šebestovi ale poslal míč o kousek vedle.
 
Tak jako se vstup do zápasu povedl Františku Vláčilovi, do druhé půle vstoupil lépe Fénix. Jenže i jeho hráči se pořádně prali s koncovkou a nevyužili ani obří šance. Nejprve hosté rozebrali domácí obranu a přes Dočekala s Pechurou se dostal míč na vápno k osamocenému Kratochvílovi, avšak ten selhal a zakončil mimo. Vzápětí zahodil další šanci z totožného místa Müllner, jenž dostal přesný pas opět od Pechury, ovšem i Müllner vystřelil z pár kroků vedle. Úvodní tlak po změně stran dodal Fénixu, bojujícímu bez možnosti střídání, naději do zbytku zápasu. Jenže gól ne a ne přijít, a tak dlouhé čekání ukončil ve 41. mintuě Vláčil pojišťující brankou. Zařídil ji Milotínský, který přebral míč na půlce hřiště, postupně se probil přes tři bránící hráče a nakonec předložil míč před prázdnou branku Vavračovi, jenž nemohl minout – 2:0. Po druhé brance neměl Fénix na co čekat a hru ještě víc otevřel. To byla voda na mlýn pro domácí, kterým se naskýtaly šance k rychlým brejkům do rozhozené obrany. Jenže za tou stál i nadále výborný Stanislav, na kterém si nejprve vylámal zuby Milotínský, a zanedlouho i Vavrač.


 
A tak mohl z ničeho nic udeřit Fénix, když běžel Pechura sám na Šebestu, jenže ani on nedokázal trefit prostor tří tyčí a bylo po šanci. Střelci neměli svůj den, to však ani náhodou neplatilo o brankáři Stanislavovi. Když totiž Vavrač přiťukl Janu Štěpánkovi, zívala na domácího kapitána prázdná brána, radost Vláčila ale nedovolil právě Stanislav, jenž předvedl bleskový přesun k pravé tyči a míč ukryl do svých rukavic. Na protější straně zase nevedl k úspěchu přímý kop Kratochvíla, který vykopl Šebesta, vzápětí pak domácí gólman vychytal i další tutovku Pechury. Jen díky nemohoucnosti střelců byly k vidění pouhé dva góly, až osm minut před koncem se díky dvojici Vavrač – Milotínský skóre znovu posunulo. Vavrač vyvezl míč do přečíslení tří na jednoho, posunul do strany právě Milotínskému a ten přízemní střelou konečně překonal Stanislava – 3:0. Netrvalo dlouho a početná kolonie fanoušků Vláčila už pomalu slavila další trefu, když Plockovi zbývalo poslat míč do brány za ležícím Stanislavem, jenže ten se opět stačil vymrštit a předvést další parádní zákrok. Aby toho nebylo málo, pět minut před koncem vytáhl Stanislav další lahůdku proti Vavračovi, který z prostoru zadní tyče střílel do odkryté brány, avšak Stanislav se znovu bleskově přesunul. Bohužel pro něj mu obrana vůbec nepomohla, a tak mohl Vavrač nabít Milotínskému a jeho pokus už proskákal do sítě – 4:0. I poslední minuty se odehrály v solidním tempu, Fénix ale ani další střelou Kratochvíla branku nevstřelil a se sezónou se tak rozloučil nejen s nulou na bodovém kontě, ale i bez vstřelené branky. František Vláčil naopak proměnil aspoň čtyři šance a třemi body i čistým kontem uzavřel úspěšnou sezónu.
 
FCC František Vláčil - FC Fénix Brno 4:0 (1:0)
1. a 42. Vavrač Jan, 52. a 56. Milotínský Jakub
 
Michal Šebesta (brankář, FCC František Vláčil)
Jak hodnotíš zápas?
"Myslím, že jsme zápas zvládli velmi dobře. I když byly pasáže, ve kterých jsme svými chybami nabídli soupeři dostat se do nějakých šancí. Jinak jsme ale měli zápas pod kontrolou a jen naše slabá produktivita držela soupeře ve hře." 
Do vedení jste šli hned v 1. minutě, poté jste se ale dlouho nemohli prosadit. Proč?
"Začátek zápasu byl opravdu povedený, a kdyby to bylo hned 2:0 nebo 3:0, nikdo by se nemohl divit a v zásadě by bylo po utkání. Ale to se nestalo. Proč? To je spíše otázka na naše útočníky, ale je pravda, že se s ofenzivou pereme celou sezónu a na všechny branky se hrozně nadřeme." 
Panuje s celou sezónou spokojenost?
"Před sezónou byl cíl zkusit si 2. ligu a hrát klidný střed tabulky, hlavně se vyhnout baráži či sestupu. To se povedlo. Každopádně s výhrami roste chuť a šance byla i na lepší umístění. Bohužel se nám pár zápasů nepovedlo a těch bár bodů nakonec chybělo, aby to třeba "cinklo," což by byl velký úspěch. Celkově si myslím, že jsme spokojení a 4. místo bereme."

Sestřih všech branek a šancí z utkání:
http://cz.sportvideos365.com/bsmk//video/fotbal/bsmk/2.-digamma-brno-liga/14-06-2017/fcc-frantisek-vlacil-fc-fenix-brno/640-branka-1:0-fcc-frantisek-vlacil-1

- Martin Chroust - 

Komentáře

Přidat komentář

Psát komentáře mohou pouze registrovaní a přihlášení uživatelé.
Pokud ještě nemáte svůj účet můžete si jej vytvořit zde.

Přihlas svůj tým do nové sezóny v malém fotbalu a odcestuj s ním zdarma na Mistrovství Evropy!

vyplnit přihlášku více informací

Chcete být hráčem týmu malého fotbalu? Hledá Váš klub nové hráče? Využijte služeb našeho portálu!

Hledáme angažmá

Máte zájem stát se tím, kdo přímo řídí zápasy malého fotbalu? Vyplňte formulář a my Vás již zkontaktujeme.

vyplnit přihlášku více informací