BSMK.CZ - oficiální stránky Brněnského svazu malé kopané

Novinky

Novinky
23.06.2017 - 16:36René Pazdera
Hodnocení 12345 0
Zobrazeno: 258 x

Evropský šampionát v malém fotbalu přispěl Nadačnímu fondu Emil, podpory se dočkaly i děti

Brno - Také charitativní podtext a jasný cíl v podobě podpory dětí a mládeže mělo mistrovství Evropy v malém fotbale, které od 9. do 17. června hostily brněnské Lužánky.

Na podporu Nadačního fondu Emil hostesky při utkáních Eura vybíraly dobrovolné příspěvky. V pátek tak předal prezident české i Světové federace malého fotbalu Filip Juda pokladničku vedoucímu projektů Nadačního fondu Emil Pavlu Zbožínkovi. Fanoušci při turnaji přispěli sumou 43 907 korun. „Od začátku jsme byli domluveni, že celý výtěžek půjde na podporu nevidomých futsalistů z Avoy MU Brno. Výtěžek Nadační fond Emil dorovnal na padesát tisíc korun, kterou jim předáme. Částku využijí na účast ve středoevropské lize,“ sdělil Zbožínek.

Organizátoři šampionátu v malém fotbalu se také aktivně zapojili do šestého ročníku Evropských her handicapované mládeže, které předcházely kontinentálnímu klání malého fotbalu. Český reprezentační výběr do 21 let sehrál dvě exhibiční utkání s týmem nevidomých futsalistů Avoy MU Brno.

Hráči národního mužstva malého fotbalu měli samozřejmě také zakryté oči. „Myslím si, že se to vydařilo a jsem přesvědčený, že i Nadační fond Emil bude spokojený. Jsem jedině rád, že se nejednalo pouze o vybírání peněz, ale že se nám podařilo spojit a vzájemně propagovat naše aktivity, ať už na náměstí Svobody, nebo za Lužánkami při mistrovství Evropy. Doporučuji organizátorům všech významných akcí v České republice, aby se podobným způsobem spojovali, protože je to oboustranně velice přínosná akce,“ uvedl Juda.

Určité podpory se ale dočkaly také děti, zejména z brněnských základních škol. V průběhu šampionátu měly možnost sledovat utkání nejen českého národního týmu přímo z tribun, vybrané děti vyměnily civilní oblečení za fotbalovou výstroj a ruku v ruce s českými reprezentanty nastupovaly k zápasům za bouřlivých ovací zaplněných tribun. Další zážitek byl připraven pro vybrané žáky, kteří se během turnaje střídali na pozici podavačů míčů. Oba turnajové víkendy byl v plném provozu také Fun park, kde si rodiny s dětmi mohly vyzkoušet různé sporty a zažít spoustu zábavy. To vše v rámci projektu "Přiveďme děti ke sportu", který finančně podpořila Nadace ČEZ, za což ji patří velký dík.

Foto: Deník/Attila Racek

- Jaroslav Kára -

Komentáře

Přidat komentář

Psát komentáře mohou pouze registrovaní a přihlášení uživatelé.
Pokud ještě nemáte svůj účet můžete si jej vytvořit zde.

Přihlas svůj tým do nové sezóny v malé kopané a odcestuj s ním zdarma na Mistrovství Evropy!

vyplnit přihlášku více informací

Chcete být hráčem týmu malé kopané? Hledá Váš klub nové hráče? Využijte služeb našeho portálu!

Hledáme angažmá

Máte zájem stát se tím, kdo přímo řídí zápasy malé kopané? Vyplňte formulář a my Vás již zkontaktujeme.

vyplnit přihlášku více informací

Bezplatná linka BSMK

Neplaťte, když voláte k nám. Zašlete nám SMS, určenou do sítě O2 nebo jen jednoduše prozvoňte a my Vám zavoláme zpět. Využívejte BSMK linku na

+420 602 725 382