BSMK.CZ - oficiální stránky Brněnského svazu malé kopané

Novinky

Novinky
23.06.2017 - 16:36René Pazdera
Hodnocení 12345 0
Zobrazeno: 257 x

Fanoušci při evropském šampionátu v malém fotbalu přispěli na Nadační fond Emil

Brno - Také charitativní podtext mělo mistrovství Evropy v malém fotbale, které od 9. do 17. června hostily brněnské Lužánky. Asociace malého fotbalu České republiky se spojila s Nadačním fondem Emil, na jehož podporu hostesky při utkáních Eura vybíraly dobrovolné příspěvky.

V pátek předal prezident české i Světové federace malého fotbalu Filip Juda pokladničku vedoucímu projektů Nadačního fondu Emil Pavlu Zbožínkovi. Fanoušci při turnaji přispěli sumou 43 907 korun. „Od začátku jsme se domluvili s Asociací malého fotbalu, že celý výtěžek půjde na podporu nevidomých futsalistů z Avoy MU Brno. Výtěžek Nadační fond Emil dorovnal na padesát tisíc korun, kterou jim předáme. Částku využijí na účast ve středoevropské lize,“ sdělil Zbožínek.

Organizátoři šampionátu v malém fotbalu se také aktivně zapojili do šestého ročníku Evropských her handicapované mládeže, které předcházely kontinentálnímu klání malého fotbalu. Český reprezentační výběr do 21 let sehrál dvě exhibiční utkání s týmem nevidomých futsalistů Avoy MU Brno.

Hráči národního mužstva malého fotbalu měli samozřejmě také zakryté oči. „Myslím si, že se to vydařilo a jsem přesvědčený, že i Nadační fond Emil bude spokojený. Jsem jedině rád, že se nejednalo pouze o vybírání peněz, ale že se nám podařilo spojit a vzájemně propagovat naše aktivity, ať už na náměstí Svobody, nebo za Lužánkami při mistrovství Evropy. Doporučuji organizátorům všech významných akcí v České republice, aby se podobným způsobem spojovali, protože je to oboustranně velice přínosná akce,“ uvedl Juda.

Foto: Deník/Attila Racek

- Jaroslav Kára -

Komentáře

Přidat komentář

Psát komentáře mohou pouze registrovaní a přihlášení uživatelé.
Pokud ještě nemáte svůj účet můžete si jej vytvořit zde.

Přihlas svůj tým do nové sezóny v malé kopané a odcestuj s ním zdarma na Mistrovství Evropy!

vyplnit přihlášku více informací

Chcete být hráčem týmu malé kopané? Hledá Váš klub nové hráče? Využijte služeb našeho portálu!

Hledáme angažmá

Máte zájem stát se tím, kdo přímo řídí zápasy malé kopané? Vyplňte formulář a my Vás již zkontaktujeme.

vyplnit přihlášku více informací

Bezplatná linka BSMK

Neplaťte, když voláte k nám. Zašlete nám SMS, určenou do sítě O2 nebo jen jednoduše prozvoňte a my Vám zavoláme zpět. Využívejte BSMK linku na

+420 602 725 382