BSMK.CZ - oficiální stránky Brněnského svazu malé kopané

Novinky

Novinky
13.07.2017 - 22:03René Pazdera
Hodnocení 12345 0
Zobrazeno: 291 x

BKMK Werbedesign míří na Český národní pohár do Prahy, ve hře je i účast v Lize mistrů

Praha - Lákadlo v podobě účasti v evropské Lize mistrů vyhlíží dvanáct účastníků Českého národního poháru v malém fotbale 2017, který se uskuteční v sobotu v areálu Mikulova v Praze 11 a vedení městské části nad ním převzalo záštitu. Turnaj začíná v devět hodin ráno, přibližně v pět hodin odpoledne bude znám nový český klubový šampion.

Triumf z loňského premiérového ročníku, který se uskutečnil v Havlovicích u Trutnova, obhajuje celek Gamblers Most. Výběr s několika medailisty z evropských šampionátů v malém fotbale ovládl v roce 2015 také poslední klubové mistrovství republiky, které Českému národnímu poháru předcházelo. „Gambleři budou určitě mít super tým, ale také jdeme do turnaje v hodně silné sestavě a chceme být do nejlepších čtyř celků. Špatná nebude ani Jihlava s Demeterem či Kavkou, Werbedesign Brno nebo Santa Dominica. Se Zábřehem zase jezdí výborní fanoušci a třeba překvapí někdo další,“ uvažoval David Pecka, manažer týmu Restaurace U Pecků.

V pátek se uskuteční rozlosování, jehož se ujme bývalý prvoligový fotbalista Sparty, Jablonce nebo Opavy Luboš Loučka. „Původně jsem chtěl herní systém na dvě skupiny po šesti týmech a vítěz by šel rovnou do semifinále, ale na dvou hřištích jsme ho museli změnit, takže budou tři skupiny po čtyřech mužstvech. Přímo do čtvrtfinále postoupí první týmy a nejlepší z druhého místa ve skupinách, zbylých osm celků si zahraje o čtyři další čtvrtfinálová místa. Každý účastník tak odehraje minimálně čtyři utkání,“ přiblížil Pecka, který má z Pražského svazu malého fotbalu na starost organizaci klání.

Českého národního poháru se mohou zúčastnit pouze šampioni oblastních soutěží a vítězové tamních pohárů. Jenže poptávka byla daleko vyšší. „Účastí v Lize mistrů jsme turnaji udělali dobrou propagaci mezi týmy Hanspaulky, takže i další celky z Prahy měly velký zájem. Účastní se i vítěz ligy Santa Dominica, která nikdy nikam nejezdila. Nakonec máme dvanáct mužstev, kvůli malému počtu hráčů se na poslední chvíli odhlásilo Flamengo z Velkého Meziříčí,“ dodal Pecka.

Čtyři nejlepší mužstva si zajistí účast v evropské Lize mistrů, loni v září cestovala do slovinského Mariboru. Před rokem ve finále Českého národního poháru zdolali hráči Gamblers Most 1:0 Restauraci Starobrno, která se nyní jmenuje BKMK Werbedesign. Bronz bral Ostravský Zábřeh, který až po pokutových kopech přemohl Restauraci U Pecků.  

Účastníci Českého národního poháru 2017:
Restaurace U Pecků, Santa Dominica (oba Praha), Sadros Boskovice, Orel Boskovice (Blansko), Ostravský Zábřeh, CIP Ostrava, Gamblers Most, Sedmík – Some Jihlava, Grants you Sharks (Příbram), BKMK Werbedesign (Brno), Bari Kopřivnice, Laguna Pardubice.

- Jaroslav Kára -

Komentáře

Přidat komentář

Psát komentáře mohou pouze registrovaní a přihlášení uživatelé.
Pokud ještě nemáte svůj účet můžete si jej vytvořit zde.

Přihlas svůj tým do nové sezóny v malé kopané a odcestuj s ním zdarma na Mistrovství Evropy!

vyplnit přihlášku více informací

Chcete být hráčem týmu malé kopané? Hledá Váš klub nové hráče? Využijte služeb našeho portálu!

Hledáme angažmá

Máte zájem stát se tím, kdo přímo řídí zápasy malé kopané? Vyplňte formulář a my Vás již zkontaktujeme.

vyplnit přihlášku více informací

Bezplatná linka BSMK

Neplaťte, když voláte k nám. Zašlete nám SMS, určenou do sítě O2 nebo jen jednoduše prozvoňte a my Vám zavoláme zpět. Využívejte BSMK linku na

+420 602 725 382