25.10.2017 - 13:08René Pazdera
Zobrazeno: 100 x

Výhru Tripoli nad Vyšším principem režíroval šesti brankami Aleš Pacák

V rámci osmého kola nejvyšší brněnské soutěže v malé kopané se střetly celky Vyššího principu a RKM Tripoli Brno. Po vyrovnané první půli se ve druhém poločase rozjel brankostroj hostujícího celku a ten dokráčel k výrazné výhře 7:2. Šesti brankami se prezentoval hostující kapitán Aleš Pacák.

Hostující RKM nastoupilo do utkání bez svého kapitána, Pavla Outraty a v první půli byla absence hecaře a lídra lehce znát. Úvodní tlak celku RKM mohl zúročit Tomáš Kupský, ale před brankářem Principu nedokázal usměrnit míč mezi tři tyče. Podobně si při své dalekonosné ráně počínal i Ivan Lacko, který vysoko přestřelil. První větší šanci Vyššího principu si připsal Malůšek, ale na levém křídle nedokázal zúročit svoje postavení a minul. V šesté minutě se poprvé měnilo skóre. Po rychlém přenesení hry a narážečce mezi Micou a Kupským se k míči před odkrytou klecí zjevil kapitán Tripoli, Aleš Pacák, a poslal míč z ostrého úhlu za brankovou čáru – 0:1.

Srovnání mohlo přijít po uvolnění Beránka, ale jeho ránu Zrzavý viděl a dokázal ji vyrazit na rohový kop. Rohový kop branku nepřinesl a vzápětí na druhé straně dokázal Lacko vybojovat volný přímý kop. Při něm se snažili hosté o kulišárnu s obskočením míče, ale následná střela Matysky skončila v náručí brankáře Gryče. Vyrovnání mohl přinést i brejk Vlasáka, ale jemu utekl míč do zámezí a Zrzavý zasahovat vůbec nemusel. Domácím se povedlo srovnat v jedenácté minutě, Kabát přistrčil míč Tomáši Malůškovi, který se prosmýkl mezi obránci a střelou k bližší tyči nedal Zrzavému šanci zasáhnout – 1:1.

Vyrovnaný stav netrval příliš dlouho. Po pěti minutách od inkasované branky se podél brankové čáry protáhl Doubravský, přesnou přihrávkou našel Aleše Pacáka a ten usměrnil míč do branky – 1:2. Do dobré příležitosti se dostal na straně domácích Malůšek, ale jeho táhlá střela minula branku RKM. V závěru první půle přišel pro hostující celek velmi nepříjemný okamžik. Po souboji s domácím Kratochvílem se v bolestivé grimase octnul brankář Lukáš Zrzavý, který musel z utkání pro zranění nohy odstoupit a do branky se tak postavil Tomáš Mica, který utkání dochytal.

Z kraje druhé půle se nikam hosté nehnali a velkou část hry kombinovali na vlastní polovině a drželi otěže zápasu pevně ve svých rukou. Velkou šancí na navýšení vedení byl dlouhý pas Lacka na Doubravského, který se pokusil přehodit Gryče, ale svou střelou orazítkoval pouze břevno. V sedmatřicáté minutě se diváci na VUT dočkali hattricku. Doubravského ránu dokázal Gryč vyrazit na roh, ale míč zůstal ležet u brankové čáry, za niž jej dotlačil dorážející Aleš Pacák – 1:3.

Na následujících devět minut by hráči Vyššího principu nejraději zapomněli. Již o minutu později se do brejku dostali Lacko s Alešem Pacákem a druhý jmenovaný neměl problém s posláním míče do odkryté branky – 1:4. Snížit mohli hosté po ruce Tomáše Mici, který zachytil míč v pokutovém území, ale dopadl s ním mimo vápno a rozhodčí tak odpískal volný kop pro domácí tým. S volným kopem si hříšník Mica poradil a skóre se tak neměnilo. Změnu na ukazateli výsledku přinesl brejk Doubravského s Alešem Pacákem, který opět obdržel pas před odkrytou svatyní domácích a navýšil na 1:5.

Komická situace přišla v šestačtyřicáté minutě hry, kdy Bohumír Doubravský sice propálil Gryče, ale těsně před brankovou čárou tečoval míč Aleš Pacák a připsal si svou šestou branku v utkání – 1:6. Na druhé straně nebezpečně zahrozil Kratochvíl, ale jeho teč dokázal Mica vykopnout a zabránit tak inkasované brance. Té nezabránil v jednapadesáté minutě, kdy Martin Chroust vypálil kousek od půlící čáry a relativně slabá střela skončila v brance Tripoli 2:5. Skóre se podařilo uzavřít vzápětí Ivanu Lackovi, který po pasu od Doubravského před odkrytou klec a bez větších problémů zvýšil – 2:7.

Vyšší princip - RKM Tripoli Brno 2:7 (1:2)
11. Malůšek, 51. Chroust - 6., 16., 37., 38., 42. a 46. Pacák, 52. Lacko

Sestřih utkání:

Aleš Pacák (RKM Tripoli Brno)
Co bylo klíčem k výhře nad Vyšším principem?
"Věděli jsme, že když budeme trpěliví, tak si vytvoříme šance z brejku a přesně dle tohoto scénáře vypadal začátek zápasu. Myslím si, že jsme přehrávali soupeře, ale i přesto na nich bylo vidět, že nám tři body nedají zadarmo a hodně houževnatě bránili."
Cítil jsi už před zápasem, že to bude tvůj den?
"Když mi před utkáním kluci dali kapitánskou pásku, tak už jsem jim říkal, samozřejmě v nadsázce, že nemusí mít strach. Šest gólů jsem nečekal, ale to víte že ode mě, jako od útočníka, se góly čekají. Na to jsem za celou kariéru už zvyklý, ale musím říct, že některé góly mi doslova naservírovali na zlatém podnose. Tím si samozřejmě řekli o místo v základní sestavě pro příští zapas (smích)."
Jak bys hodnotil výkon Tomáše Mici v bráně?
"Pro Micáka to nebyla žádná nova role. On se nám už nekolikátý zápas cpe do branky. A co se týče hry nohou tak je suverénně nejlepší v lize na tomto postu. Jen střely pod břevno mu trošku dělají problém (úsměv), ale aspoň jsme opět měli o zábavu postaráno, když jsme rozebírali zapas u společné večeře!"