25.10.2017 - 13:16René Pazdera
Zobrazeno: 155 x

Vypjatý duel vítěze nepřinesl. Lerchův hattrick vynesl Werbedesignu proti Cordobě jen bod

V typicky chladném podzimním počasí se na VUT setkaly v dalším kole Werbdesign a Corboda 06. Domácí šli sice do vedení, ale soupeř třemi góly v řadě skóre do konce první půle naklonil na svoji stranu. BKMK se nevzdalo, kapitán Lerch vzal odpovědnost na sebe, přidal další dvě trefy, čímž zkompletoval hattrick a dovedl svůj tým k remíze 3:3. Utkání plné šanci - a mimo jiné jedné červené karty - vítěze nepřineslo.

Duel hraný na hřišti na Palackého vrchu v areálu VUT začal aktivitou BKMK, které se však z první šance branky nedočkala. První větší možnost otevřít skóre měl kapitán Stanislav Lerch, jenž prudce pálil z levé strany, ovšem brankář soupeře jeho pokus pohotově vyrazil na roh. Lercha to však mrzet nemuselo, neboť si po rohu nehlídaný naběhl na přední tyč a jednoduše nasměroval střílenou přihrávku z rohu přímo do branky – 1:0. Gólman Cordoby byl v permanenci také o několik chvil později, ale tentokrát proti ráně ze středu svůj celek podržel. Cordoba mohla poprvé zahrozit o dvě minuty nato, ale signál z rohového kopu ji nevyšel a míč skončil vysoko nad. Naopak na opačném pólu hrací plochy se dostal k ráně z pravé strany domácí Gremmel, jeho tvrdá rána se kroutila na přední tyč, nicméně Večeřa svým pohotovým zákrokem v pádu nepřipustil další změnu skóre. Hosté se nakonec ze své první šance dočkali vyrovnání. Tůma dostal křižnou kolmici do běhu na pravou stranu, brankář proti němu vyběhl, hostující borec celou akci vyšperkoval ještě přihrávkou na zcela volného Miroslava Malíře a ten přesně mezi dvěma bránícími hráči zakončil do poloodkryté části branky – 1:1.

Vrátit vedení mohl Werbdesignu Levčík, který se představil v dresu domácích poprvé od zisku titulu mistra světa malé kopané v Tunisku, a to když si naběhl na křižný vzdušný pas Mareše, hlavou Večeřu přeloboval, avšak míč směřující do branky vyhlavičkoval na brankovišti jeden ze soupeřů. Hosté spoléhali na rychlé křídelní akce. Tu první ještě brankář Machač řešit nemusel, následně už ale u své pravé tyče zasahovat musel. Oba celky se střídaly v kombinaci. Na jedné straně nezpracoval míč do běhu osamocený Levčík, na té druhé opět domácí zablokovali ránu soupeře z hranice vápna. O chvíli později se znovu zaskvěl Večeřa, který ránu Lercha vyrazil. A domácí to mohlo mrzet nebo je hosté potrestali z naprosto stejné akce. Hanuš zůstal sám na pravé straně, míč poslal do brankoviště a tam se Miroslav Malíř opět nejrychleji zorientoval, a kolem bránícího soupeře nadvakrát procedil balón do sítě – 1:2.

Oba brankáři se poté zaskvěli, a nejprve to byl Machač, který vyrazil přízemní ránu u své levé tyče a z brejku vytáhl ránu směřující do šibenice konečky prstů na roh gólman BKMK. Závěrečné minuty první půle patřily domácím. Ti ohrozili brankáře Machače dalšími dvěma ostrými ranami, ale strážce svatyně Španělů obstál. Prostřelit brankáře Cordoby nedokázal ani Mareš, který osamocen před brankou nedokázal dloubnout míč dostatečně vysoko. Domácí to mohlo znovu mrzet, protože hosté udeřili potřetí a opět z brejku. Šeda utekl s míčem středem, natáhl na sebe bránícího hráče a předložil míč doprava úplně volnému Pavlu Smítalovi, který utaženou přízemní ranou poslal balón přesně mezi nohy Machače na zadní tyč – 1:3. Vzápětí mohl snížit na protější straně Gremmel, ale Machač opět pohotově u své levé konstrukce zasáhl a tím první poločas skončil. Cordoba vedla 3:1.

Druhá půle začala aktivitou domácích, kteří se pochopitelně museli tlačit dopředu. První větší šanci měl Levčík, který si zaběhl na přesný pas na zadní tyč ale pravačkou protečoval v tutové pozici míč jen nad břevno. První šanci hostů ve druhé půli měl Tůma, který se postavil k exekuci přímého kopu z hranice vápna, ale jeho tvrdý pokus srazila zeď na roh. Obrany obou celků se činily. Do další mírné šance pronikl Trčka, když mu připravil míč do běhu spoluhráč, ale kroucená rána se do branky nevešla. Machač poté přežil i další dvě šance soupeře z levé strany a domácí se poté dočkali snížení. Obrana Cordoby zapomněla na pravé straně úplně volného Stanislava Lercha, jenž dostal přesný pas do nohy a svou ránu nasměroval nad padajícího brankáře na zadní tyč – 2:3. Čtvrthodiny před koncem mohl náskok Španělů zvýšit z přímého kopu na hranici vápna Motyčka, pokus proletěl kolem zdi a Machač se vytasil s parádním zákrokem, když nadvakrát míč zkrotil. Deset minut před koncem navíc po druhé žluté, a tudíž červené kartě skončilo utkání pro hostujícího Tůmu, který opustil scénu duelu předčasně.

Utkání gradovalo. Hosté měli další tutovku jako hrom, když byl úplně sám před brankou Smítal, zakončit si však netroufl a dal míč ještě doprava před úplně prázdnou branku na Tůmu, ale jeho přízemní rána z jedničky proletěla brankovištěm a skončila těsně vedle levé tyče. A mrzet ho to mohlo trojnásob. Levčík operující na levé straně si dvakrát vyměnil míč s na středu stojícím Lerchem a právě Stanislav Lerch dělovou ranou nártem přesně k levé tyči zamířil klinicky přesně – 3:3. Werbedesign znovu ožil. Otočit skóre mohl na pravé straně pálící Cigánek, ale míč mu skočil a netrefil jej podle představ. BKMK bylo aktivnější a snažilo se, ale mohlo inkasovat. Minutu před koncem vysunul Smítal Hanuše, ale ten netrefil branku a v úplně poslední šanci utkání Levčík trefil z pravé strany jen boční síť. Další šanci duel nepřinesl, a tak utkání skončilo dělbou bodů za výsledek 3:3.

BKMK Werbedesign - Cordoba 06 3:3 (1:3)
5., 43. a 52. Lerch - 12. a 26. Malíř, 29. Smítal

Stanislav Lerch (BKMK Werbedesign):
Jak hodnotíš duel proti Cordobě 06?
„Věděli jsme, že nás čeká těžký zápas, a to se taky potvrdilo. Šli jsme sice do vedení, ale spíše nám to ublížilo, a soupeř do poločasu dokázal skóre otočit. Druhý poločas, si myslím, jsme byli více na balónu a zaslouženě vyrovnali, takže remíza je asi spravedlivá.“
Věřili jste při vstupu do druhé půle ve vyrovnání? Jak moc koncovku duelu ovlivnila červená karta?
„Něco jsme si o poločase řekli a bylo to úplně jiné. Více pohybu, dávali jsme si balón rychle od nohy a soupeř tím více běhal bez něj. Hráli jsme to tak, jak jsme chtěli, a dali gól na 3:3. Jen je škoda, že jsme nakonec nedali ještě jeden gól, protože šance na to byly, a navíc naše kombinace vzaly soupeři hodně sil.“
Zaznamenal jste všechny góly svého celku, tedy hattrick. Cítil jste se v dobré pohodě?
„Na statistiky moc nejsem, takže je jedno, jestli dám gól já, nebo Ferda. Já chci hlavně pomoci týmu. Cítil jsme se fajn, ale jak říkám, je škoda, že jsme nevyhráli.“
Na VUT panovala opět pověstná zima. Jak se vám v chladném podzimním večeru hrálo?
„Na VUT typické počasí. Už jsme na něj všichni zvyklí a po pár minutách se člověk zahřeje.“