27.10.2017 - 17:19René Pazdera
Zobrazeno: 145 x

Sport Centrum Srbská nezvládlo druhou půli, KMK Dynamo Brno se tak raduje z průběžného druhého místa

K odvetnému utkání v rámci 8. kola ženské soutěže byly dne 24. října v 19:30 připraveny hráčky Sport Centra Srbská a KMK Dynama Brno. Oba celky se již utkaly v  1.  kole, kdy Dynamo Srbskou přejelo 5:2. Díky výsledkům z následujících kol se dnes jedná o souboj dvou tabulkových sousedů. Lepší výchozí pozici má Dynamo, které zatím hájí čtvrtou příčku. Padlými listy posetá „zahrádka“ přilehlé hospůdky téměř zela prázdnotou, jen pár skalních příznivců přišlo podpořit královopolské v jejich reparátu.

Od první chvíle se situace pro domácí vyvíjela více než slibně. Téměř po čtyřiceti vteřinách hry se Dynamo provinilo faulem, pravděpodobně se tak jednalo o vůbec nejrychlejší prohřešek vůči pravidlům v lize žen za poslední roky, což celé nakonec umocnila sudím nařízená penalta, poněvadž při bránění standardní situace z kopačky Lucie Mičínové se ruka některé z hostujících hráček nedovoleně setkala s míčem. Jana Kasalová, jež dnes výjimečně nasadila brankářské rukavice, pronesla něco v tom slova smyslu, že si vždy přála chytat pokutový kop. Sen se jí splnil, třebaže jako vítězka z duelu exekutor – gólman vyšla kopající Tereza Tichá, která s přehledem svoji šanci proměnila – 1:0. V 8. minutě si byly oba týmy kvit, protože tentokrát si míč stavěla Adéla Doležalová, jednalo se však pouze o přímý volný kop. Do zdi se postavilo trio ve žlutých dresech, následovalo krátké poučení ze strany rozhodčího, jak si správně chránit obličej, aby nebyl nucen nařídit druhou „pentli“ dnešního utkání, a  Doležalová mohla konat. Michaela Lasáková však měla zátarasu postavenou velice dobře.

V  15. minutě sice Dynamo doručilo „zásilku“ na místo určení, gól ale nebyl uznán díky předchozímu ataku na domácí brankářku, a tak se v 18. minutě mohla po delší době připomenout opět Tichá se svou pověstnou střelbou z dálky. Kasalová musela zasahovat, jinak reálně hrozilo, že její tým bude muset dotahovat už dvoubrankové manko. S třiadvacátou minutou hry si Lasáková připsala první nesmírně důležitý zákrok. Doležalová se v tísni přeci jen uvolnila a vyslala na Lasákovou prudkou střelu, kterou pomocí obou horních končetin domácí brankářka vytěsnila nad břevno. Gól do šatny by asi pro domácí nebyl ideálním zakončením jejich poločasového tažení, nicméně Dynamo pomalu začalo vytahovat drápky, a tak se od druhé půle dal očekávat větší presink z jeho strany.

Tato predikce nečekala příliš dlouho na své naplnění, o čemž svědčí dvě poměrně rychle vsítěné branky. Ve 29. minutě se Dynamu vyplatil zvýšený tlak na soupeře, Doležalová tak mohla dostat nabito zhruba dva metry před vápno a střelou po zemi propálit vše v cestě – 1:1. U vedoucí branky hostí sehrála značnou roli teč. Nejprve ve 33. minutě Barbora Pavelcová tělem odvracela na roh střelu Doležalové po přiťuknutí Ivony Braunšlegerové ze standardky. Následně se Braunšlegerová ujala rozehrávky od rohového praporku a její centr někdo z domácích nechtěně srazil Lasákové za záda – 1:2. Pěknou souhru domácí hráčky předvedly ve 36. minutě. Tichá hezkým obloučkem z rohu pobídla Mičínovou, která si na něj sbíhala zezadu z pozice obránce, ale bohužel jí ideálně nevyšel krok, takže její pokus šel hodně mimo. V této fázi utkání Dynamo již stupňovalo svoji aktivitu.

Ve 42. minutě Kasalová pochybila při odkopu od brány a namazala přímo Tiché. Jak by konstatovali bratři Slováci – „čo chýbalo?“. Odpověď by zněla: „Dobrého půl metru.“ Hra se poté rychle přelila na druhou stranu a jen s velikou nelibostí Srbská sledovala, jak si Braunšlegerová poradila a gólově celou akci svého klubu zakončila – 1:3. Druhý gól jí evidentně nestačil, ve 45. minutě jí málem vyšlo její sólo přes půl hřiště, kdyby pohotově nezakročila Lasáková a míč jí nevypíchnula. Před koncem klání se ještě pro domácí rýsovala možnost na zkorigování výsledku, ale jednalo by se opravdu už jen o kosmetickou úpravu skóre. Mičínová vzduchem nakopla míč od rohového praporku, nicméně Radka Klepárníková v dobré pozici hlavou nezasáhla míč, jak by se slušelo a patřilo. KMK Dynamo Brno si tak přes kopec odvezlo všechny tři body do své základny v Jundrově.

Vendeta Srbské nevyšla. Její vydařený počátek utkání Dynamo neodradil. S přibývajícími minutami se stávalo aktivnější a houževnatější. V prvním poločase sice mělo potíže se prosadit, poněvadž Srbská svoji svatyni bránila velice dobře, ale ve druhé části hry se mu vedlo podstatně lépe a jednoznačně Srbskou přehrálo v tom nejdůležitějším, tedy v koncovce.

Sport Centrum Srbská - KMK Dynamo Brno 1:3 (1:0)
2. Tichá Tereza - 29. Doležalová Adéla, 33. a 42. Braunšlegerová Ivona

Radka Klepárníková (Sport Centrum Srbská)
První poločas vyšel lépe vám, druhý soupeřkám. Došla šťáva?
„V prvním poločase nám pomohla správně odpískaná penalta, kterou jsme proměnily. Pak už nám tam bohužel žádný gól po zbytek prvního poločasu nepadnul. Ve druhé půlce si myslím, že nám šťáva nedošla, spíše naopak. Snažily jsme se a bojovaly, ale neměly jsme prostě štěstí na odražené míče a zakončení. Například druhý gól, který jsme obdržely, byl vlastní, nechtěně odražený míč.“
Dynamo vepředu táhnou v podstatě dvě hráčky, obě dnes skórovaly. U vás je tomu jak? Vnímáte někoho jako takového tahouna mužstva?
„Trochu se nám proměnila sestava týmu, tak mám někdy pocit, že se trochu ještě hledáme. Snažíme se hrát týmově, někdy možná až moc kombinujeme. Takže nemám pocit, že bychom měly vyloženě jednoho tahouna. Každý zápas je tím tahounem někdo jiný, ale dost často jím bývá naše kapitánka, která ze sebe vydá na hřišti vždycky všechno za jakéhokoliv skóre.“
Když se podíváš na aktuální stav tabulky, je něco, co tě překvapuje, šokuje apod.?
„No, dost mě překvapilo, že nováček v soutěže je prozatím na třetím místě. Taky mě docela mrzí, že my se už spíše pohybujeme ve spodní části tabulky, ale to se prostě stává. Musíme se pokusit to ještě prolomit.“