02.11.2017 - 15:09René Pazdera
Zobrazeno: 450 x

CZ Spieler si pohrál s Cordobou a zvítězil počtvrté v řadě

Možná až překvapivě jednoznačný průběh mělo utkání 9. kola 1. SIMOST ligy mezi Cordobou 06 a CZ Spielerem, sousedy v tabulce, které před vzájemným zápasem dělil jeden jediný bod. Jenže na hřišti vypadalo všechno zcela jinak a celých šedesát minut se odehrálo pod taktovkou hostujícího Spieleru. Jeho hráči si se soupeřem místy hráli jako kočka s myší, Spieler se tak dotáhl na jediný bod k 3. místu tabulky a zároveň zase o něco napravil dojem po neúspěšném startu do sezóny.

Vstříc třem bodům vykročil Spieler nejlepším možným způsobem, do vedení se totiž dostal hned v 2. minutě zápasu. To se míče za hranicí vápna zmocnil Klimeš, levačkou vypálil na vzdálenější tyč a míč po odrazu od brankové konstrukce skončil za zády brankáře Večeři – 0:1. Stejný hráč hostí se pak snažil i o druhý zářez, když se prohnal mezi domácími beky, právě ti ale Klimešův pokus zablokovali. Pouze však k nohám číhajícího Presla, který dorážel z bezprostřední blízkosti, ve své první šanci zápasu ale napálil tyčku. A tak si vzal slovo opět Milan Klimeš, který se bez strachu probil středem hřiště až před Večeřu, přízemní střelu ale stačil domácí gólman vyrazit. Stejně jako úvod zápasu, tak i další minuty patřily hráčům CZ Spieleru, kteří hýřili pohybem a množstvím přihrávek vymýšleli jednu útočnou akci za druhou. To domácí, kteří se museli obejít bez tradičních opor Ryšavého, Demka i Boháče, se dlouho hledali a působili zcela neškodně. I proto sledovali, jak se po čtvrt hodině hry prohnal z vlastní poloviny Presl po pravé straně až před Večeřu, kterého navíc obstřelil lehkým obloučkem, a Spieler vedl 2:0.

Až poté musel zbystřit i hostující gólman Kubica, na kterého vypálil z dálky Piák, Kubica byl ale na místě a střelu vyrazil. Na opačnou stranu se zase valilo rychlé přečíslení Spieleru, které zakončil Klimeš, levačkou ale zacílil jen do boční sítě. Lépe už mířil domácí Motyčka, nadějnou ránou si však na pozorného Kubicu nepřišel. To se nepovedlo ani na opačné straně Preslovi, který nejprve nedokázal zasunout míč do odkryté brány, a vzápětí, když si navedl míč na střed, skončila jeho prudká rána těsně vedle. I tak ale skončila první půle dvougólovým náskokem ve prospěch CZ Spieleru.

Ten se mohl krátce po změně stran ztenčit na polovinu, Cordobě se totiž vstup do druhé půle vyvedl a domácí předvedli svoji nejlepší pasáž hry. První šancí byla ulička Lakatose na Smítala, toho však v souboji tváří v tvář vychytal pohotový Kubica. Hned vzápětí pak nic nevymýšlel Piák a z dálky se opřel do míče, dobrá rána směřující do horní poloviny brány ale znovu skončila jen na rukavicích letícího Kubicy. A do třetice se hostujícího brankáře nepovedlo překonat ani Motyčkovi, i proti jeho dalekonosné ráně totiž Kubica vytáhl efektní i efektivní robinzonádu. Poté už se po několikaminutové odmlce připomněli na útočné polovině i Kubicovi spoluhráči a k jejich radosti z toho hned byla třetí branka. Právě dlouhý Kubicův nákop vyslal do přečíslení Klimeše, který předložil míč na hranici vápna Prokešovi a ten se nemýlil – 0:3. Sám Klimeš se pak snažil vstřelit svou druhou branku, když se opřel do poskakujícího míče, křížnou dělovkou ale branku o kousek minul. Na druhé straně zase pokračovalo neúspěšné dobývání hostující branky, překonat Kubicu se nepovedlo ani na kraji vápna osamocenému Malířovi. Kdo si naopak věděl rady, to byl David Presl. Toho skvělým sklepnutím vyslal Klimeš do samostatného úniku, který Presl proměnil střelou mezi nohy Večeři, čímž zvýšil už na 0:4.

Po rychlém výpadu Macka pak měl další gól na kopačce Prokeš, jenž vysokou střelou překonal Večeřu, míči letícímu do brány se ale v cestě nechtě připletl právě Macko, a tak se skóre tentokrát nezměnilo. To už neplatilo dvanáct minut před koncem, kdy se čestného úspěchu a šance na zdramatizování konce zápasu dočkali domácí. Piák totiž našel za obranou úplně volného Hanuše, který slabší pravačkou zamířil přesně k protější tyči a snížil na 1:4. Jakékoliv domácí choutky ale rychle utnul Presl, který potvrdil, že hraje ve velké pohodě. Presl využil dalšího pasu od Klimeše do samostatného nájezdu, ladným obloučkem přehodil padajícího Večeřu a nejenže zasadil Cordobě bůra, zároveň také zkompletoval hattrick – 1:5. Destrukce domácí obrany pak dokonale využil i sám Klimeš, který tak dlouho váhal, co s míčem, až se pustil do úspěšného sóla mezi dva beky, které zakončil přesným obstřelem kolem Večeři – 1:6. Právě vůdce Cordoby nechápal, co že se to s jeho svěřenci děje a nevěřícně kroutil hlavou. Vzápětí se k němu přidali i hráči Spieleru, když se do Mackova vysokého centru akrobaticky položil Presl. Jen pár centimetrů totiž oddělilo Večeřu od dalšího výlovu míče ze sítě a zároveň Presla od konce kariéry, jak sám po svém kousku poznamenal. Jenže kopačky na hřebík zatím Presl věšet nebude i proto, že v předposlední minutě předvedl další vydařenou spolupráci s Klimešem, po které druhý jmenovaný dorážel do prázdné brány. Klimeš tak zkompletoval hattrick a uzavřel skóre úspěšného zápasu na 7:1 ve prospěch CZ Spieleru.

Cordoba 06 - CZ Spieler Brno 1:7 (0:2)
48. Hanuš Martin - 2., 51. a 59. Klimeš Milan, 17., 43. a 49. Presl David, 38. Prokeš Tomáš

Tomáš Prokeš (CZ Spieler Brno)
Překvapilo vás samotné, že byl zápas tak jednoznačný?
„Zápas bych asi označil za jednoznačný až v posledních dvaceti minutách. Měli jsme štěstí, že jsme dali první gól a tím se uklidnili. Hráli jsme tentokrát dobře v pohybu i s gólmanem a to nám hodně pomohlo.“
Co rozhodlo o vítězství?
„Rozhodl přístup, jakým jsme zápas pojali. Hráli jsme proti soupeři v pohybu a v dobré nabídce, z čehož pramenily skoro všechny naše šance.“
Začátek sezóny se vám nepovedl, nyní jste ale vyhráli už počtvrté v řadě. Co stojí za změnou k lepšímu?
„Museli jsme si pár věcí vyříkat v kabině, ať už právě o zmíněném přístupu, tak ohledně docházky. Myslím, že nám to všem pomohlo, vyčistil se vzduch a přineslo to ovoce. Začalo se nám dařit i střelecky a pomalu se zase dostáváme k tomu, že nás to všechny baví, což je hlavní.“
Co říct k výkonu a formě Davida Presla?
„Bez komentáře…Ne, musím Preslíka za poslední měsíc pochválit, daří se mu jak střelecky, tak i herně. Táhne nás teď společně s Klimym (Milan Klimeš, pozn. red.) tabulkou nahoru. Snad mu to ještě příští týden vydrží a přenese si formu i do jarní části. Musím ale zmínit také velký přínos Martina Koplíka, který odvádí v defenzivě neskutečnou práci, která je základem pro naši ofenzivu.“