08.11.2017 - 12:49René Pazdera
Zobrazeno: 92 x

Srbská je podzimním mistrem 1. SIMOST ligy. Proti Werbedesignu vstala z mrtvých a vyhrála pošesté v řadě

Podzimní část 1. SIMOST ligy je u konce a znám je její půlmistr, kterým se trochu překvapivě stalo Sport Centrum Srbská. Před sezónou by si na tento tým vsadil málokdo, stejně jako ve 2. kole, kdy se Srbská nesešla k zápasu a následovala kontumace. Jenže od té doby šlape SCS jako hodinky a připisuje si jednu výhru za druhou, což se potvrdilo i v posledním podzimním zápase proti BKMK Werbedesignu. Ten přitom po devíti minutách hry vedl 3:0 a zdálo se, že se stane prvním katem Srbské, jenže tu nepoložil ani tříbrankový deficit a Srbská skvělým obratem završila úspěšnou podzimní jízdu.

Souboj prvního se třetím týmem tabulky v úvodu jasně opanoval domácí Werbedesign. Všechno odstartoval Pospiš, jenž ve 3. minutě přebral dlouhý výhoz od brankáře Maloně, navedl si míč na střed hřiště a zpoza vápna jej propálil mezi nohama Dočekala do sítě – 1:0. Ještě lépe mohlo být pro Werbedesign jen o minutu později, přečíslení dvou na jednoho však Mareš vyřešil křížnou střelou, která skončila těsně mimo. Ani tak se ale na další gól dlouho nečekalo. Obrana Srbské znovu zaspala a nezachytila odkop Maloně na Levčíka, který se jako expres prohnal podél levé lajny a šajtlí zasadil míč přesně k protější tyči – 2:0. Skvělý úvod, v který BKMK snad ani nedoufalo, pak v 9. minutě podtrhl ještě Mareš. Ten si naběhl na uličku Cigánka, bodlem zavěsil pod horní tyč a Werbedesign vedl 3:0. Srbská v tu chvíli byla na ručník, rychle ale pochopila, že je potřeba zapnout na vyšší obrátky. To se taky stalo a SCS stále častěji kombinovala na útočné polovině, přes dobře bránícího soupeře se ale těžko prokousávala do šancí. A zároveň čelila rychlým a nebezpečným brejkům, po kterých mohlo BKMK přidat další branky.

Jenže nejprve při přečíslení tří na dva neuspěl Cigánek, kterého vychytal Dočekal, a vzápětí si na hostujícího brankáře nepřišel ani Levčík, jenž si navedl míč do ideální palebné pozice a vypustil bombu pod horní tyčku. Dočekal ji s námahou vyrazil na roh, po kterém měla Srbská velkou šanci ke snížení. Na konci rychlého brejku servíroval Hloch před prázdnou branku Malíkovi, tomu ale radost z gólu překazil na poslední chvíli se vracející Lerch. Následný roh Srbské byl pro změnu základem pro protiútok Werbedesignu, při kterém vysunul Levčík Pospiše, ten ale v samostatném nájezdu Dočekala nepřekonal. Deset minut před koncem poločasu se Srbská dočkala vytouženého snížení, za které mohla děkovat dvojici Selinger – Zezula. Selinger získal míč na vlastní půlce, středem hřiště se protáhl až na soupeřovo vápno a ještě posunul do strany Zezulovi, který po zemi propálil Maloně, a bylo to 3:1. Náskok domácích ale mohl být rychle zase tříbrankový, neboť úplně sám na Dočekala směřoval Mareš, avšak jeho oblouček se nepovedl podle představ a Dočekal míč lapil. Místo toho se tak skóre změnilo na opačné straně. Zatímco se Lerch marně dožadoval faulu na útočné polovině, utekl Malík po pravém křídle až k brankové čáře, odkud nabil Moučkovi, a ten střelou do horní poloviny brány snížil na 3:2. Srovnáno navíc mohlo být hned vzápětí, když Selinger našel za obranou Mezníka, avšak toho vychytal Maloň, který pak v závěru první půle odolal tlaku SCS a společně se svými spoluhráči uhájil těsné vedení.

To mohlo narůst krátce po změně stran, kdy Mareš při rychlém výpadu vyzval ke skórování Lercha, avšak jeho střela skončila jen v boční síti. To na opačné straně se vlnila síť mezi třemi tyčemi a ve 34. minutě bylo srovnáno. Malík totiž nejprve vysunul Moučku, který z brány vylákal Maloně, načež vrátil Malíkovi, jenž zasadil míč pod horní tyčku – 3:3. Srbská byla při chuti a za jásotu svého prezidenta šla brzy do vedení. Laciné ztráty Mareše okamžitě využil presující Malík, jenž narýsoval přesný pas na zadní tyč Hlochovi, a ten měl snadnou úlohu. Míč doklepl do odkryté svatyně a v euforii hrající Srbská vedla – 3:4. Napětí rostlo a na řadě byl Werbedesign, který se tlačil za vyrovnáním, zároveň s tím se také na hřišti několikrát přiostřilo. Blízko byli domácí po Bohuslavově přihrávce, kterou nechtěně do brány nasměřoval Zezula, avšak Dočekal dokázal skvěle zareagovat a efektním skokem míč vytáhl do bezpečí.

Werbedesign se do šancí prokousával těžko, marně hledal skulinky v hostující obraně, naopak Srbská vyrážela do nebezpečných brejků. Při jednom takovém stanul tváří v tvář Maloňovi Moučka, avšak domácí gólman si připsal veledůležitý zákrok. Další přečíslení nezužitkoval Zezula, který po Malíkově uličce branku netrefil. To se na opačné straně povedlo Levčíkovi, jeho pohotovou ránu ale stačil Dočekal vyrazit. Ten byl Srbské velkou oporou, stejně tak jako obrana před ním, která pracovala na jedničku. Werbedesign v závěru ještě umocnil územní převahu a sáhl k powerplay, kterou mohl rychle potrestat Kubíček, odvahu ke střele do odkryté brány ale nenašel. To už neplatilo o Malíkovi, kterého od trefy do černého oddělily centimetry, neboť míč skončil na tyči prázdné brány. Poté už přesilovka přinesla velkou šanci i pro BKMK, když obléhání hostující brány ukončil Mareš ránou pod víko, důležitý zákrok si ale připsal Dočekal. Jemu mohla Srbská děkovat i vzápětí, když se do míče zpoza vápna opřel Levčík, avšak Dočekal jeho dělovku vyrazil. A zároveň založil pojistku pro hostující vítězství, úprk na opuštěnou bránu totiž do zdárného konce dovedla dvojice Kubíček – Selinger a druhý jmenovaný pátou brankou definitivně potvrdil, že se Srbská stane podzimním mistrem 1. SIMOST ligy.

BKMK Werbedesign - Sport Centrum Srbská 3:5 (3:2)
4. Pospiš Tomáš, 8. Levčík Patrik, 9. Mareš Michal - 20. Zezula Tadeáš, 24. Moučka Dominik, 34. Malík Jan, 37. Hloch Jan, 60. Selinger Tomáš

Patrik Levčík (BKMK Werbedesign)
Úvod zápasu Vám vyšel na výbornou, jenže nakonec nemáte ani bod. Kde hledat příčiny porážky?
„Úvod nám vyšel skvěle a vedli jsme o tři branky. Poté se nám ale nepovedlo proměnit další šance a soupeř nás naopak potrestal po našich chybách, rozhodčí nám taky moc nepomohl. Byl to pro nás smolný zápas.“
Hrálo se ve velkém tempu a měli jste oproti soupeři jen jednoho hráče na střídání, hrálo i toto ve váš neprospěch?
„Určitě to byl další faktor, který se podepsal pod prohrou. Byly tam fáze, ve kterých nám už síly chyběly. Troufnu si říct, že kdybychom měli o dva hráče navíc, tak bychom utkání dotáhli do vítězného konce.“
Podzimní část je u konce, jak bys ji z týmového hlediska zhodnotil?
„Mrzí mě, že se scházíme v malém počtu, protože v každém zápase saháme po vítězství a toto nás trochu sráží. Určitě ale patříme do první trojky, tak uvidíme, co přinese druhá část sezóny.