BSMK.CZ - oficiální stránky Brněnského svazu malé kopané

Novinky

Novinky

Malá kopaná se probouzí ze zimního spánku, po Velikonocích startuje většina soutěží BSMK

Již na Velký pátek a o víkendu odstartovala, s výjimkou nejvyšších lig žen a mužů, jarní část soutěží v malé kopané. Zatímco ve 2. a 3. lize se čeká litá bitva o absolutní čelo tabulky, ve dvou nižších soutěžích budou na jaře favorité především bránit své pozice.
 
2. Regnum Personal lize vévodí stálice této soutěže, tým Šenk oken Raiders. Jezdci tažení střelcem Pavolem Bábeľou ale mají na špici soutěže náskok pouhého bodu před týmově hrajícími Dvorsky. Ta byla Oknům také jediným přemožitelem v první polovině soutěže. Nutno ovšem dodat, že v zápase, ve kterém lídr doplatil především na četné absence. O tom, zda do bojů o nejvyšší příčky zasáhne i třetí Dynamo Haná s nejlepším střelcem Chrisem Breuchem, aktuálně ztrácející na Šenk šest bodů, napoví již první jarní kolo, ve kterém si to Hanáci ve šlágru rozdají právě s Raiders na VUT. Z hlediska koncového postavení v tabulce čeká hned na úvod existenční zápas také poslední Estudiantes. Ti se taktéž Pod Palackého vrchem představí proti předposledním Rebešovicím, a pokud Studenti chtějí ve zbytku jara pomýšlet na smazání šestibodové mezery mezi oběma celky, budou muset bodovat.
 
Ještě zamotanější je situace ve 3. EKO Century lize. Té zatím vévodí střelecky mimořádně aktivní tým FC DM Podlahy, pouze o skóre druhé je ale na skvělou obranu spoléhající, ex-superligové Impérium. Oběma celkům pak dýchá na záda dvojice týmů UniStars a Gunners, ztrácející na čelo tři, resp. čtyři body.
 
S titulem jasného zimního půlmistra a náskokem šesti bodů vstupuje do jarní části 4. ligy celek MK Slatina Brno. Tým ze Slatiny opanoval také individuální tabulky, když se jeho hlavní ofenzivní eso, Milan Klimeš, trefil na podzim ve třinácti duelech hned třiatřicetkrát. Slatině může klidnou cestu za titulem zkomplikovat kromě vlastního selhání pouze FC Pivnice u Čápa, třetí Bitches už mají blíže k jedenáctému sestupovému místu, když celky na 3. - 11. příčce dělí pouhých šest bodů.
 
Luxus šestibodového náskoku má o soutěž níže také „B“ tým prvoligového CZ Spieleru. U 5. ligy by byla změna lídra asi největší senzací, když rezerva bývalé Gioiy neztratila jako jediná v rámci mužských soutěží na podzim ani bod.

- Daniel Král -

Komentáře

1.leilei3915 leilei3915 17/11/2018 06:54
Komentář byl smazán administrátorem!

Přidat komentář

Psát komentáře mohou pouze registrovaní a přihlášení uživatelé.
Pokud ještě nemáte svůj účet můžete si jej vytvořit zde.

Přihlas svůj tým do nové sezóny v malé kopané a odcestuj s ním zdarma na Mistrovství Evropy!

vyplnit přihlášku více informací

Chcete být hráčem týmu malé kopané? Hledá Váš klub nové hráče? Využijte služeb našeho portálu!

Hledáme angažmá

Máte zájem stát se tím, kdo přímo řídí zápasy malé kopané? Vyplňte formulář a my Vás již zkontaktujeme.

vyplnit přihlášku více informací

Bezplatná linka BSMK

Neplaťte, když voláte k nám. Zašlete nám SMS, určenou do sítě O2 nebo jen jednoduše prozvoňte a my Vám zavoláme zpět. Využívejte BSMK linku na

+420 602 725 382