13.04.2018 - 11:19René Pazdera
Zobrazeno: 143 x

RKM Tripoli v duelu s Cordobou nezaváhalo a připsalo si tři body

Vedoucí celek nejvyšší soutěže BSMK, která od zimní přestávky nese název 1. MAXI-TIP liga, RKM Tripoli Brno, hostil v prvním duelu jarní části tým Cordoby 06. Po povedené první půli sice ve druhé části domácí trochu zvolnili, ale ani to jim nezabránilo v tom, aby si došli si pro tři důležité body za výhru 5:2.

V úvodní šanci duelu se zjevil Tomáš Mica, jenž převzal pas od Lacka, ale nechal vyniknout Večeřu. Ten se vytáhl i o chvíli později, když zlikvidoval dobře umístěnou hlavičku Pavla Outraty z bezprostřední blízkosti. Na druhé straně zahrozil Bulušek, jenž poslal nebezpečný pas před branku Zrzavého, ten si dokázal poradit a úvodní šanci hostí v utkání zlikvidoval. Vzápětí mohl otevřít skóre Lukáš Berger, jenž se opřel do míče ze solidní vzdálenosti, jeho střelu ovšem výrazně ovlivnil prudký vítr, jenž míč nasměroval mimo prostor tří tyčí. Otevření skóre se fanoušci na VUT dočkali v sedmé minutě, kdy potrestal špatnou komunikaci hostující obrany Aleš Pacák, který lehce změnil dráhu míče a rozvlnil síť – 1:0. Srovnání mohl přinést volný kop po faulu Outraty, ale nepříjemnou střelu lapil gólman Zrzavý a podržel svůj tým.

I domácí pálili šance, po narážečce s Micou se v dobré pozici ocitl Outrata, ale rozezvučel jen tyč branky hostí. Mrzet ho to však nemuselo o malý moment později přenesl Mica hru přes šíři hřiště, míč si zpracoval Ivan Lacko, jenž připravil pozici pro Pavla Outratu, který o tyč poslal míč do branky – 2:0. I Zrzavý musel být na pozoru, neboť po dlouhém nákopu sklepával míč do branky Lakatos, ale na gólmana Tripoli si v tomto případě nepřišel. Navýšení skóre mohlo přijít po brejku Lacka, ten ale situaci tváří v tvář Večeřovi nevyužil a trefil jen tyč. Velkou šanci spálil v závěrečných minutách hostující Lukáš Berger, jenž obdržel pas od Lakatose a dokázal propálit Zrzavého, bohužel pro Cordobu i tak míč zamířil vedle. Dobře si počínal Zrzavý i při následném rohu, kdy zlikvidoval hlavičku Lakatose. Poločasovou podobu skóre dala krásná kombinace mezi Pacákem a Doubravským, na jejímž konci stál Pavel Outrata a svou druhou brankou zvýšil na 3:0. Skóre nezměnil ani další brejk domácích, při kterém postupoval sám na Večeřu Doubravský.

Vstup do druhého poločasu měl domácí tým jako ze snu, neboť po dvou minutách hry mohli být diváci na VUT svědky krásné kombinace, ve které si Mica chytře zpracoval dlouhý pas, sklepl míč na hranici vápna, kde stál František Karaffa a ten se nemýlil – 4:0. O chvíli později mohl navýšit skóre Pacák, ale po pasu od Outraty chtěl ještě přihrávat a byl odzbrojen, za což sklidil posměšek od kapitána domácích. Na druhé straně se hostům podařilo snížit. Po pravé straně se probil k zakončení Roman Lakatos a svou střelou překvapil brankáře Zrzavého – 4:1. Vrátit domácím vedení o čtyři branky mohl Tomáš Mica, ale svou dělovkou pouze rozezvučel boční konstrukci branky. V brance hostí se i přes čtyři inkasované branky činil Václav Večeřa, neboť dokázal zlikvidovat velké množství šancí, mezi nimi i brejk po levé straně, který notně volal po páté brance. Podobně si počínal i při stříleném centru Pacáka, když dobrým čtením hry zabránil velké šanci.

V pětačtyřicáté minutě se domácí prosadili popáté, Aleš Pacák si narazil s Františkem Karaffou a prvně jmenovaný uklidil míč do sítě hostující Cordoby – 5:1. Cordoba neskládala zbraně, další snížení mohl přinést brejk Buluška, který prošel domácí obranou jako nůž máslem, bohužel pro hosty se dostal až moc blízko k Zrzavému a nedokázal dostat míč za jeho záda. Zrzavý předvedl své kvality i o chvíli později, kdy dokázal zlikvidovat nejprve ostrou ránu Malíře a poté i následnou dorážku Lakatose. Co všechno se dá v malé kopané spálit převedla dvojice Mica – Lacko v závěrečných minutách, kdy postupovali ve dvou sami na Večeřu, ale druhý jmenovaný zbytečně zaváhal a Večeřa vyrazil jeho pokus na roh. Následný roh zahrál sám hříšník Lacko a rozehrál jej přesně na nohu Tomáše Micy, který bohužel pro domácí trefil jen a pouze tribunu. Snížení se Cordoba přece jen dočkala. Po nevyužité šanci domácích mohl postupovat sám na Zrzavého Pavel Smítal a svůj brejk zakončil brankou – 5:2.

RKM Tripoli Brno - Cordoba 06 5:2 (3:0)
7. a 45. Pacák, 15. a 24. Outrata, 32. Karaffa - 34. Lakatos, 60. Smítal

Václav Večeřa (Cordoba 06)
První zápas jara a hned lídr - RKM Tripoli Brno, jak se ti hrálo?
"Proti Tripoli jsem toho už nachytal hodně, takže jsem věděl, do čeho jdeme. Osobně mi zápas úplně nevyhovoval. Hrálo se v dost vlažném tempu, střel nebylo moc, ale když už si šanci vypracovali, tak nás většinou vykombinovali až do prázdné branky."
Utkání ovlivnila první branka, která byla z pohledu tvého celku celkem nešťastná, mohl bys celou situaci popsat?
"Vhazovali jsme aut poblíž naši branky a já jsem roztáhl hřiště vhazujícímu Honzovi Buluškovi, jak to máme nacvičené. Aut se mu bohužel ale nepovedl a místo mne do rohu, ho hodil soupeři před prázdnou branku."
V úterý na VUT výrazně foukalo, ovlivnilo to vaši hru?
"Vítr naši hru nějak výrazně neovlivnil, snažili jsme se co nejvíc hrát po zemi, abychom podrželi míč, když jsme byli bez hráče na střídání."