26.04.2018 - 15:02René Pazdera
Zobrazeno: 116 x

SK Líšeň i Čechie Zastávka střílely ve vzájemném duelu slepými

Na svatého Jiří, tj. 24. dubna, by za skoro již letního počasí opravdu mohli vylézt hadi a štíři, stoprocentní ale bylo, že na hrací ploše byly k vidění hráčky SK Líšně a Čechie Zastávky. Navzdory tomu, že Líšeň byla dnes vedena jako domácí celek, se utkání uskutečnilo v 19:30 na  hřišti Za Lužánkami, což mohla zastávecká skupina vzhledem k současné dopravní situaci v Brně ocenit.

Bylo patrné, že Čechii ofenzivní choutky z minulého kola, kdy přehrála Seňoritky z  Černé Hory, nepustily, protože prvních sedm minut se neslo v duchu obstřelování líšeňské brány, kterou dnes hájila Tereza Weidenhőferová. Střely, povětšinou Sabiny Komihové, ale  vyšly naprázdno. V 11. minutě Martina Šperková, operující na středu, nastínila, jakým směrem se nejčastěji budou ubírat útočné výpady Líšeňaček. Posunutím míče nalevo zcela uvolnila Nikol Pitharasovou, jež si v rychlém náběhu míč srovnala pod nohama, vypálila do  gólmanky a ještě měla dostatek času na opravný pokus mimo bránu. Během krátkého časového sledu jsme viděli ještě dvě podobné akce, jenže Pitharasová vždy ztroskotala na Daně Kremláčkové. To Weidenhőferová si zatím příliš nezachytala. Střelecké pokusy Čechie končily buď vysoko nad, nebo byly zblokovány na roh někým z bílých dresů. V 17. minutě jeden takový nebezpečně zahrávala Komihová a Táňa Lašová ještě nebezpečněji vložila do přihrávky nohu a jen o málo po zemi minula zařízení.

Člověk je kolikrát schopen uvést sám sebe do  nepříjemných situací, o čemž se v 19. minutě přesvědčila Veronika Dvořáková, když se při  pokrývání míče nechala zatlačit hlouběji na vlastní území a riskantně se poté patičkou zbavovala míče před dotírající protihráčkou, protože si myslela, že na středu hřiště se pohybuje někdo v červeném. Bohužel nebo bohudík pro ni nabila jen Šárce Aniolové, ta z excelentní pozice plácla do míče poněkud nepřipraveně a Kremláčková se tak akorát prošla za postranní čáru, aby si podala balón. Zick-zack prostrkávačku si ve 20. minutě vyzkoušely Komihová s kapitánkou Lucií Kotasovou. Takřka na malém prostoru se prokombinovaly mezi třemi hráčkami a Komihová tak mohla Weidenhőferové zaslat svůj již několikátý pozdrav, ale ani tentokrát líšeňská strážkyně majáku nepocítila jeho srdečnost, spíše pohledem kontrolovala dráhu letu míče. V době, kdy si sudí vkládal píšťalku do úst, poněvadž se první poločas pomalu chýlil ke svému konci, ještě Pitharasová z otočky přesně naservírovala Šperkové na střed. Rána jí sedla náramně, Kremláčková ale opět stála, kde měla, a nepřipustila gól do šatny.

Úvod druhé půle se nesl ve stejném duchu jako celá první část, chyběla jen sladká gólová tečka, aby bylo potěšeno oko diváka. Ve 33. minutě Mária Šimková na postu obránkyně spolu s Weidenhőferovou mírně uspaly většinu zastáveckého oddílu vzájemným vyměňováním si míče, čehož pak Šimková dokonale využila a zničehonic přihrávala Šperkové, která byla tělem vhodně natočená k bráně a mohla tak vyprodukovat střelu z první. Kremláčková se však předchozí situací omámit nenechala a za svá záda nic nepustila. Líšeň se postupně dostávala do  většího tlaku, nicméně díky bojovnosti a ochotě hostů blokovat všemožně jejich pokusy stále trvalo bezbrankové skóre. V rozhodujících okamžicích svůj tým podržela také Kremláčková, která už nejednou vychytala Pitharasovou. Ve 40. minutě přečetla její úmysl kličky a položila se jí k nohám tak, aby nefaulovala a míč zároveň polapila.

Po rohovém kopu Zastávky ve 46. minutě si Weidenhőferová stáhnula míč ze vzduchu a skvěle přečetla hru – okamžitým výhozem pobídla do sóla Šperkovou. Jenže zatímco Šperková čekala, až míč ještě alespoň jednou dopadne na zem, už se k ní stačila vrátit Martina Kolářová a zamezila jejímu dalšímu postupu ke kase. Ve 49. minutě měla Pitharasová na noze pravděpodobně rozhodující branku. Šperková opět prověřila Kremláčkovou a rovnou spěchala k rohovému praporku, jako by tušila, že jinak už to nedopadne. Zvuk otření kopačky Pitharasové, číhající na zadní tyči, o  míč museli slyšet i na druhém hřišti, stejně jako citoslovečné „jéj“, jenž se záhy ozvalo z útrob většiny v bílém. A to ještě domácí skvadra netušila, že by je tato neproměněná šance mohla vyjít mnohem dráže. O několik vteřin později se k odraženému míči na středu hřiště dostala jako první Komihová a mašírovala směrem k Weidenhőferové. Ta ji ale daleko za  vápnem skluzem odzbrojila. Pokud by tak neučinila, zamýšlená klika by Komihové nejspíše vyšla a do odkryté klece už by pro ni, vzhledem k dnešnímu podanému výkonu, nebylo složité míč dopravit. Nicméně se tak nestalo, a tak ani jeden gól v dnešním napínavém duelu světlo světa nespatřil.

Zápas obsahoval snad všechny atributy toho být nazván divácky atraktivním. Nechybělo v něm nasazení obou týmů, bojovnost, pohledné akce i střely. Nejvíce by mu však slušely góly. Kremláčková prokázala, že rodinný stav „vdaná“ neubral nic na jejích pohotových zákrocích. Převážně díky nim na straně líšeňských svítí nula, což domácí může jedině mrzet, neboť jeden bod jim ke stíhací jízdě nyní moc nepomůže. To Čechie se posunula na průběžné třetí místo.

SK Líšeň - Čechie Zastávka 0:0 (0:0)
Anita Dervišić (SK Líšeň)
Dnes jste opět předvedly povedený výkon, přesto se gólově neprosadily. V čem to bylo jiné oproti utkání na Srbské?
„Prostě jsme selhaly střelecky, to byl hlavní rozdíl oproti zápasu se Srbskou. Šance jsme měly, ale gólmanka hostů všechny zneškodnila.“
Hrálo se Za Lužánkami, ačkoliv jste byly domácím týmem. Jak to?
„Ano, hrálo se Za Lužánkami z důvodu předpokládané rekonstrukce umělé trávy v Líšni.“
Minulý týden bylo zmíněno, že jsi po operaci. Zasáhneš v této sezóně ještě vůbec do hry?