30.05.2018 - 15:04René Pazdera
Zobrazeno: 170 x

Vyšší princip s Cordobou remizoval a k pátému místu má blíže

V předehrávce 21. kola se střetly týmy Vyššího principu a Cordoby 06. Oba celky spolu bojují o páté místo v tabulce 1. MAXI – TIP ligy. Oba celky dokázaly v takticky svázaném utkání vstřelit po jedné brance a na páté příčce tak jen díky lepšímu skóre zůstává Vyšší princip.

Domácí měli možnost hrát hned od začátku duelu v početní výhodě, neboť Cordoba neměla v prvních minutách dostatek hráčů. Tlak domácího týmu sice přinesl poměrně velké množství velkých příležitostí. Po brance volala například šance Havlína, který si narazil s Danielem Malůškem, ale sám před Večeřou nedokázal zamířit přesně. O několik okamžiků si oba hráči svoje role vyměnili, ale Malůšek nedokázal uklidit míč do odkryté branky a nechal vyniknout Večeřu. V šesté minutě se do šance dral opět Dominik Havlín, ale ani tentokrát nestačil usměrnit míč za fantoma hostujícího týmu. Stačilo jen pár vteřin a malá kopaná ukázala domácím hráčům svoji stinnou stránku. Domácí hráči se špatně dohodli na postupu při rozehrávce. Motyčka vybojoval míč u pravé postranní čáry, předložil míč Janu Havlovi, který otevřel skóre střelou ke vzdálenější tyči brankáře Gryče – 0:1.

Srovnání mohlo přijít ve velkém stylu. Po centru z pravé strany se do nůžek položil Dominik Havlín, ale na rozdíl od Garetha Bale, jemuž se podobný kousek podařil v sobotním finále Champions League, nedokázal trefit branku. S domácími to mohlo také vypadat i hůře, neboť v oslabení se jednomu z hráčů Cordoby povedlo uprchnout defenzívě domácích, ale Gryč prokázal své kvality a pěkným zákrokem zastavil postup hostí. Vyšší princip se však srovnání dočkal. Na trápení domácích se nemohl dívat prezident Vyššího principu, Martin Chroust a ukázkovou střelou z osmnácté minuty nedal Večeřovi žádnou šanci – 1:1. Posunout vedení na stranu domácích mohli Havlín, ale po obhození hostujícího gólmana stačil jen míč poslat na branku, kde jej doběhl Motyčka a odkopl do bezpečí. Hosté se v průběhu druhé půle dočkali posily a poločas tak dohráli s pěti hráči v poli.

Druhou půli začala aktivněji Cordoba, o čemž se přesvědčil i brankář Gryč, který musel řešit nepříjemné výpady po křídlech, ale ani jeden z nich jej nedokázal překvapit. Na druhé straně se do slibné příležitosti tlačil Daniel Malůšek, ale jeho střelu dokázala obětavá obrana Cordoby zblokovat. V 38. minutě se hostujícímu týmu otevřela možnost na vstřelení branky. Po chybě defenzívy Vyššího principu se podobně jako v první půli dral kupředu Motyčka, ale na rozdíl od první půle vzal zodpovědnost na sebe a branku Gryče minul. I o chvíli později to byl Motyčka, kdo ohrožoval Gryče. Hostující útočník si sklepl míč mezi dva obránce, ale své zakončení poslal, jako v předchozím případě, mimo prostor branky domácích.

Odpovědí na dvě šance Cordoby byla nenápadná akce Vyššího principu, na jejímž konci se zjevil za obranou postavený Martin Chroust, jenž chtěl Večeřu překvapit technickým zakončením, ale strážce hostující svatyně si dokázal poradit. Domácí pomalu přebírali útočnou aktivitu a před Večeřou začalo být opravdu rušno. Vedoucí gól měl na noze po krásné kombinaci kapitán domácích Kratochvíl, ale zbytečně místo střely přihrával a celou akci, lidově řečeno, zazdil. Utkání se nevyvarovalo ani sporným a ostrým zákrokům, zejména mezi 46. a 50. minutou musel rozhodčí Sýkora uklidňovat hráče obou týmů, čemuž využil dvě žluté karty, po jedné na každé straně. Veliká šance na strhnutí vedení na svoji stranu se naskytla domácím ve 47. minutě, kdy se po faulu v bezprostřední blízkosti pokutového území Cordoby zahrával volný kop. K jeho exekuci se postavil jediný střelec domácích, Martin Chroust a svou ranou rozezvučel břevno hostující branky. Vedení měl na noze také hostující Svoboda, ale jeho šanci nadvakrát zastavil Dominik Gryč. Závěr duelu přinesl velký tlak domácích, kteří si vybojovali dvojici rohových kopů, ale Večeřa se v brance překonával a nejprve vychytal ostrou ránu Krause a se závěrečným hvizdem i Havlína.

Vyšší princip - Cordoba 06 1:1 (1:1)
18. Martin Chroust - 7. Jan Havel

Sestřih z utkání:

Martin Chroust (Vyšší princip)
Velkou část první půle jste hráli proti čtyřem, ale nedokázali jste toho využít, naopak jste inkasovali. Kde byla příčina nevyužití početní výhody?
"Příčiny bych viděl dvě. Zaprvé jsme pomalu kombinovali a obrana Cordoby se stačila přesouvat. I tak jsme se dostávali do šancí, jenže druhý problém byl, že jsme je nedokázali proměnit."
Srovnával jsi krásnou brankou, podobně jsi to trefil i v předchozím zápase proti Cordobě, je tím pádem právě Cordoba oblíbeným soupeřem a mohl bys situaci u své branky lehce přiblížit?
"Oblíbený jedině proto, že jsme s ní letos neprohráli. Jinak já se proti Vaškovi dlouho trápil, ať už ve futsale nebo malé kopané jsem mu nemohl dát dlouho gól, tak jsem rád, že jsem se letos trefil ve všech třech zápasech a trochu si to vynahradil (smích). Co se konkrétně gólu týče, obránci asi čekali, že si to ještě vzadu párkrát vyměníme a dali mi víc prostoru, tak jsem to zkusil propálit a vyšlo to."
S Cordobou máte stejný počet bodů, díky lepšímu skóre jste v současné době o příčku výše. Co bude klíčové k tomu, aby tomu tak bylo i po konci soutěže?
"Na konci soutěže je rozhodující vzájemný zápas, který máme lepší, a tak rozhodne, kdo ve zbývajících zápasech získá víc bodů. Doufám, že to budeme my."