07.06.2018 - 15:02René Pazdera
Zobrazeno: 172 x

Werbedesing dokázal strhnout duel s Vyšším principem na svou stranu a má na dosah druhou příčku

Důležitý zápas na VUT sehrály celky Vyššího principu a BKMK Werbedesingu. Domácí bojovali o pátou příčku, hostující BKMK se pralo o druhou pozici. Hostujícímu týmu se výrazně vydařila první půle, po které vedli 4:1. Domácí VP ve druhé části hry sice prohrávali už o čtyři branky, ale výborný výkon znamenal srovnání. V závěru však vyrobil tým kapitána Martina Chrousta hrubku a přišel o naději na vyšší umístění.

Hosté nastoupili do duelu pouze ve čtyřech hráčích v poli a domácí kapitán, Martin Chroust tak uvolil ke hře ve čtyřech na obou stranách. Ačkoli byl Vyšší princip v počátku utkání aktivnější, tak se ve druhé minutě prosadili hosté. Konkrétně to byl Stanislav Lerch, který se dobře zorientoval v pokutovém území a uklidil do sítě přihrávku z levé strany hřiště – 0:1. Srovnání mohl přinést domácí Daniel Malůšek, ale svou individuální akci nedotáhl do zdárného konce. Druhou branku mohl přidat Lerch po krásném pasu Patrika Levčíka, ale z velkého úhlu trefil jen a pouze brankovou konstrukci. O chvíli později se Lerch ocitl v samostatném úniku, ale nechal vyniknout vyběhnuvšího Gryče a přišel trest. V deváté minutě již oba celky naskočily v pěti hráčích na obou stranách a Vyššímu principu se podařilo srovnat. Dlouhý výhoz Gryče se dostal až k Malůškovi, jenž vyhrál souboj s vracejícím se obráncem a obstřelil brankáře Macháče – 1:1. Poslat svůj tým do vedení mohl Vojtěch Cupák, ale po individuální akci podél brankové čáry nedokázal překonat Gryče.

Na druhé straně měl vedoucí gól na noze Chuchma, ale ani on nestačil usměrnit míč do volného prostoru mezi třemi tyčemi. Podobně si počínal i Tomáš Heger, jehož ke skórování vybídl ukázkovou diagonálou Martin Chroust. Další branky se tak dočkali diváci na VUT až ve 20. minutě. Cupák se nečekaně jednoduše dostal do brejku na levém křídle a poslal míč před branku. Před Gryčem si dobře na pas Cupáka seběhl Lidmila a ačkoli si na jeho ránu brankář Gryč sáhl, tak jí v cestě do sítě nezabránil. Srovnání měl na noze Dominik Havlín, jenž si navedl míč z leva přes osu hřiště, ale rozezvučel jen tyč. Na druhé straně se za vysokým míčem hnal jeden z hostujících hráčů, ale Gryč v letu míč vyboxoval do bezpečí, načež rozhodčí Rek usoudil, že se tak stalo mimo pokutové území. Následné protesty byly zbytečné a BKMK zahrávalo volný kop. Patrik Levčík si vyměnil míč s Lerchem a propálil nepříliš pevnou zeď domácích a míč zastavila až síť – 1:3. Domácím skutečně nepřálo štěstí. Brejk Vojtěcha Cupáka v pětadvacáté minutě sice Gryč zlikvidoval, ale míč vyrazil pouze zpět do Cupáka, který jej dostal za jeho záda a navýšil tak vedení svého týmu na pohodlný tříbrankový náskok – 1:4.

Druhá půle započala výrazným tlakem domácího Vyššího principu, který doslova prahnul po vstřelení branky. Snížení mohla přinést individuální akce Krause, ale po krásném obhození si protihráče pouze nastřelil Macháčovu hruď. Na druhé straně si Levčík dlouho pohrával s obráncem, až se nakonec rozhodl ke střele, ale Gryče překonat nedokázal. Vyšší princip dlouhé minuty rotoval okolo bránící pětice BKMK před Macháčovou klecí a hledal prostor k vážnějšímu ohrožení branky hostí. Blízko vstřelení gólu byl v 38. minutě Malůšek, ale jeho zakončení zastavila jen tyčka hostující klece. Zlomit prokletí svého týmu se snažil dalekonosnou ranou Chroust, ale vysoko přestřelil. Do slibné šance se dostal také Malůšek, ale než stačil zakončit, tak mu jeden z obránců odkopl míč od nohy. První branky druhé půle přinesla akce ze 40. minuty, kdy si Vojtěch Cupák narazil míč s Radkem Bohuslavem a přesnou ranou nedal Gryčovi sebemenší šanci na úspěšný zákrok – 1:5. Odpovědí na branku Cupáka byla rychlá akce Vyššího principu, kdy dostal Chuchma míč na levé křídlo, odkud prudkým pasem poslal míč do předbrankového prostoru, kde jej skluzem umístil do sítě Dominik Havlín – 2:5.

O minutu později to již bylo jen o dvě branky. Chybu Lercha dokázal využít Havlín, který si navedl míč po levé straně, strhl na sebe pozornost obránce a předložil míč Martinu Kabátovi, jenž tísněn obráncem BKMK a brankářem Macháčem usměrnil míč do branky – 3:5. Nechybělo mnoho a takřka ihned mohla přijít další branka domácích, ale Lerch dokázal napravit chybu svých spoluhráčů a přesným a rychlým obranným zákrokem zastavil Krausův postup k brance Macháče. Snížení nakonec nepřinesla ani akce Krause s Chuchmou, kteří se jali údělu dělat nepořádek před Macháčem a ačkoli z jejich aktivity měl hostující gólman notně zamotanou hlavu, tak z této situace neinkasoval. Další snížení tak přišlo až v 51. minutě, kdy Martin Chroust doslova nevěděl co s míčem na pravém křídle a tak se chopil pořekadla: „Když nevíš co s míčem, vystřel.“. A udělal dobře. Jeho střelu patrně přizvedl jeden z obránců a míč tak neomylně zamířil pod víko branky Werbedesingu – 4:5. Na hráčích BKMK byla znát únava a strach o výsledek, čehož využil dvě minuty po brance Chrousta aktivní Daniel Malůšek, jenž obral jednoho z obránců u půlící čáry a přesnou střelou proměnil svůj brejk – 5:5.

Vedení mohl na stranu hostí vrátit Lerch, ale jeho pokus orazítkoval jen břevno. Srovnání domácího celku nevydrželo příliš dlouho, pět minut po brance Malůška se domácí dopustili veliké chyby na půlící čáře. Vojtěch Cupák zatáhl míč na osu hřiště a poslal jej do levého křídla na Stanislava Lercha. Lerch si následně míč potáhl k brankové čáře a zpětným pasem na střed našel opět Vojtěcha Cupáka, jenž našel prostor v postoji Dominika Gryče – 5:6. Závěr duelu tak přinesl velikou zápletku a tlak domácích na branku BKMK. Vyšší princip se odhodlal i ke hře bez brankáře a málem se mu podařilo srovnat. Dominik Havlín si posunul míč na střed hřiště, rozhodl se vypálit a svoji ostrou ranou rozezvučel břevno. Srovnat se tak VP nepovedlo a je jasné, že v letošním ročníku 1. MAXI-TIP ligy obsadí šestou příčku.

Vyšší princip - BKMK Werbedesing 5:6 (1:4)
10. a 53. Daniel Malůšek, 41. Dominik Havlín, 42. Martin Kabát, 51. Martin Chroust - 2. Stanislav Lerch, 20. Patrik Lidmila, 22. Patrik Levčík, 25., 40. a 58. Vojtěch Cupák

Patrik Lidmila (BKMK Werbedesing)
Proti Vyššími principu jste vedli už 5:1, ale soupeř stav duelu dotáhl do vyrovnaného stavu, co k tomu říct?
"Možná se to dalo čekat. Hráli jsme celý zápas bez střídání proti běhavému týmu, což ke konci bylo na nás znát. Soupeř se pak dostával častěji do šancí, které využil."
Na začátku duelu jste měli o hráče méně a soupeř tak nastoupil jen ve čtyřech na hrací ploše. Všiml sis této skutečnosti?
"Trochu mě to překvapilo, když taky nastoupili ve čtyřech. Určitě bychom chtěli Principu za tohle poděkovat, bylo to od nich skvělý gesto."
Boj o druhou příčku máte plně ve své režii, co bude ve zbytku soutěže klíčové?
"Určitě to, abychom se na poslední dva zápasy sešli v dostatečném počtu. Pokud tomu tak bude, věřím, že druhé místo uhájíme."