BSMK.CZ - oficiální stránky Brněnského svazu malé kopané

Novinky

Novinky
06.08.2018 - 15:24René Pazdera
Hodnocení 12345 0
Zobrazeno: 1454 x

Na ME do Kyjeva pocestují také dva hráči z Brna - Levčík a Presl

Praha - Čtyři nováčky vybrali tvůrci českého národního týmu v malém fotbale na mistrovství Evropy, které od 12. do 18. srpna hostí ukrajinský Kyjev. Úřadující mistři světa z České republiky míří na evropský šampionát v roli obhájců stříbrných medailí, když loni v Brně podlehli až ve finále Rusku 1:2 na penalty.
 
V patnáctičlenné nominaci jsou čtyři nováčci na evropském šampionátu, pražská dvojice Pavel Šultes, Jiří Sodoma, mostecký Vít Popelka a brněnský David Presl. „Především na prvních dvou chceme i stavět, jsou to stěžejní kameny týmu,“ přiblížil generální manažer české reprezentace Luděk Zelenka.
 
V jeho plánech figuroval i zkušený futsalový reprezentant Michal Belej, nakonec se však v národním dresu neobjeví. „Věděli jsme, že čtyři mistři světa z pracovních či rodinných důvodů nemůžou, proto jsme chtěli nějakou pecku, která tým oživí, ale jednání nedopadla. Od Michala Beleje jsme necítili aktivitu, jakou si nominace do celku mistrů světa zaslouží. Zjevně pro něj nebyla účast na mistrovství Evropy priorita, zatímco pro nás je priorita, aby každý hráč, který na šampionát pojede, měl naše velké srdce,“ vysvětlil manažer.
 
Na Ukrajinu tak zamíří hráči prověření především Superligou malého fotbalu. „Viděli jsme hromadu zápasů, takže výběr nebyl tak složitý, s hráči jsme pravidelně jednali. Širší dvacítku jsme vystřihli hned, nejhorší bylo uvažování, koho necháme za branami. Rozhodovali jsme se u dvou, tří jmen, nakonec jsme vzali nováčky Popelku či Presla a staronové kluky v reprezentaci Demetera s Göthem na úkor Berana, Hanče z Pardubic nebo Slunéčka z Prahy. Jsou to kluci, kteří si nominaci možná taky zaslouží, velký rozdíl mezi hráči nebyl, ale museli jsme se rozhodnout a vzali jsme sestavu, ve které vidíme i potenciál do budoucna. Jedou mladí kluci, kteří nám nejspíš pomůžou nejen na tomto mistrovství Evropy,“ objasnil Zelenka.
 
V základní skupině se vicemistři Evropy utkají s Ázerbájdžánem, Maďarskem, Srbskem a Tureckem. „Ázerbájdžán je velká neznámá a bude to velká kvalita podle toho, jaký udělal progres a jaké hráče vybral. Sháníme si informace a Ázerbájdžán si za základní úkol dal postup. Máme takovou skupinu bláznů, takže největší vítězství bude udržet chladnou hlavu a rozvahu. Chceme postoupit ze skupiny,“ vyhlásil Zelenka prvotní krok.

Patrik Levčík z BKMK Werbedesign je již reprezentační stálicí, která se může mj. pyšnit titulem mistra světa, nebo vicemistra Evropy. To David Presl zažije první akci podobného významu. Nejlepší střelec uplynulé sezóny 1. MAXI-TIP ligy dosáhl málem také na vítězství v anketě "Fotbalista roku BSMK" a povedenou sezónu korunoval hráč CZ Spieleru právě nominací na evropský šampionát.
 
Česká nominace na mistrovství Evropy:
Brankáři: Jaroslav Bellada (Praha), Ondřej Bíro (Most)
 
Hráči do pole: František Hakl, Jiří Sodoma, Pavel Šultes, Stanislav Mařík (všichni Praha), Tomáš Režný, Jakub Polák, Vít Popelka (všichni Most), Patrik Levčík, David Presl (oba Brno), Ondřej Paděra, Jan Koudelka (oba Blanensko), Jakub Göth, Robin Demeter (oba Jihlava)
 
Náhradníci: Petr Víšek (Praha) - Lukáš Hanč, Jiří Beran (oba Pardubice), Jakub Slunéčko (Praha), Jan Tögel (Olomouc)
 
Foto: Deník/Lubomír Stehlík
 
- Jaroslav Kára -

Komentáře

Přidat komentář

Psát komentáře mohou pouze registrovaní a přihlášení uživatelé.
Pokud ještě nemáte svůj účet můžete si jej vytvořit zde.

Přihlas svůj tým do nové sezóny v malé kopané a odcestuj s ním zdarma na Mistrovství Evropy!

vyplnit přihlášku více informací

Chcete být hráčem týmu malé kopané? Hledá Váš klub nové hráče? Využijte služeb našeho portálu!

Hledáme angažmá

Máte zájem stát se tím, kdo přímo řídí zápasy malé kopané? Vyplňte formulář a my Vás již zkontaktujeme.

vyplnit přihlášku více informací

Bezplatná linka BSMK

Neplaťte, když voláte k nám. Zašlete nám SMS, určenou do sítě O2 nebo jen jednoduše prozvoňte a my Vám zavoláme zpět. Využívejte BSMK linku na

+420 602 725 382