BSMK.CZ - oficiální stránky Brněnského svazu malé kopané

Novinky

Novinky
27.08.2018 - 17:17René Pazdera
Hodnocení 12345 0
Zobrazeno: 253 x

Kličko mi připadal klidný a vyrovnaný, říká šampion Levčík

Brno - Po stříbru z Brna si Patrik Levčík pověsil na krk evropské zlato v malém fotbale v ukrajinském Kyjevě. Pro Českou republiku premiérové. Poslední medaile, co nám do sbírky chyběla. Svět je sice větší skalp, ale s evropskými týmy se hraje hůř. Všichni se v minulosti připravovali na Rumuny, teď na nás,“ řekl fotbalista hrající za brněnský superligový tým.
 
Vzpomínek má hodně, třeba na úvodní ceremoniál. Šampionát zahájil kyjevský starosta a bývalý boxer Vitalij Kličko. „Připadal mi jako klidný, vyrovnaný člověk,“ vzpomínal pětadvacetiletý hráč. S Kličkem se mohl setkat i ve městě. „Pár, který jsme tam poznali, otevíral obchod. Nás a Klička pozval taky, já však nešel. Trochu mě mrzí, že jsem ho neviděl, ale vynahradil jsem si to na zahájení,“ řekl Levčík (na snímku vlevo s dalším brněnským hráčem na Euru Davidem Preslem).
 
Mistrovství odstartovaly skupiny, které byly podle medailisty nejtěžší. Zlatí hoši mohli skončit už v nich. „Udělal jsem proti Maďarsku hrubku, kvůli níž jsme dostali gól. Kluci mě podrželi a v poslední minutě jsme vyrovnali,“ přiznal velkopavlovický rodák.
 
Češi došli do vítězného konce bez bouřlivé atmosféry, kterou znali z loňského mistrovství v Brně. „Nikde to nebude dobré jako doma, chodil na nás plný stadion. V Kyjevě nebyla ani organizace úplně v pořádku,“ sdělil.
 
Trable měl tým hlavně s přesuny. „Zabraly hodně času. Byli jsme kreativní a vyzkoušeli metro, městskou dopravu, taxi a hotelové autobusy,“ doplnil loňský mistr světa z Tuniska.
 
Neslavné zákulisí kyjevského mistrovství tým zúročil zlatou tečkou, výhrou 4:1 nad Rumunskem. Finále se však kvůli silné bouřce den předtím mohlo posunout. „Jen se o změně diskutovalo. Umělá tráva prokluzovala, déšť snížil kvalitu hry, ale aspoň to mělo grády,“ zhodnotil hráč, který pohár zvedal jako čtvrtý. „Byl celkem těžký. Potěžkal jsem si ho a hned ho odevzdal,“ smál se.
 
Na oslavy na místě nebyl prostor. „Po zápase jsme brzy jeli na letiště, ale snažili jsme se slavit po cestě. Po návratu nás čekaly povinnosti. Vítězství oslavíme až na oficiální akci,“ prozradil Levčík s tím, že těšit se může čtyřbodová finálová hvězda Jan Koudelka. „Dáme mu to sežrat,“ vtipkoval Levčík.
 
I když se reprezentace malého fotbalu může pyšnit mnohými úspěchy, stále není publikum na tento sport jednotného názoru. „Někdo říká, že jde o amatérský sport a bere ho na lehkou váhu. Fanoušek nedělá rozdíly a bere to jako úspěch,“ okomentoval triumf a doufá, že tým nemine nominace na sportovní kolektiv roku jako v loňském roce.
 
- Lucie Pinková -

Komentáře

Přidat komentář

Psát komentáře mohou pouze registrovaní a přihlášení uživatelé.
Pokud ještě nemáte svůj účet můžete si jej vytvořit zde.

Přihlas svůj tým do nové sezóny v malé kopané a odcestuj s ním zdarma na Mistrovství Evropy!

vyplnit přihlášku více informací

Chcete být hráčem týmu malé kopané? Hledá Váš klub nové hráče? Využijte služeb našeho portálu!

Hledáme angažmá

Máte zájem stát se tím, kdo přímo řídí zápasy malé kopané? Vyplňte formulář a my Vás již zkontaktujeme.

vyplnit přihlášku více informací

Bezplatná linka BSMK

Neplaťte, když voláte k nám. Zašlete nám SMS, určenou do sítě O2 nebo jen jednoduše prozvoňte a my Vám zavoláme zpět. Využívejte BSMK linku na

+420 602 725 382