BSMK.CZ - oficiální stránky Brněnského svazu malé kopané

Novinky

Novinky
28.08.2018 - 16:12René Pazdera
Hodnocení 12345 0
Zobrazeno: 196 x

Začíná nový ročník Superligy, do Brna míří Příbram

Brno - Sotva utichly oslavy prvního historického zlata českého týmu na mistrovství Evropy, rozjíždí se nový ročník Superligy malého fotbalu. První duel odstartuje už v úterý večer v Brně, do areálu Vysokého učení technického Pod Palackého vrchem zavítá Příbram.
 
Čtvrtá sezona celostátní soutěže přináší novinku v podobě devíti účastníků, nově přibyla mezi aktéry Plzeň. „Na start se všichni těšíme. Každé nové mužstvo je oživení a to očekáváme i od Plzně,“ říká brněnský kouč Zdeněk Táborský.
 
Plzeň vstoupí do sezony nedělním duelem na hřišti pražského obhájce titulu. „Dle mých informací má Plzeň kvalitní kádr, samozřejmě bez větších zkušeností z malého fotbalu, ale většina kluků hrála či hraje vyšší soutěže ve futsalu. Rozhodně můžou soutěži jen přilepšit, možná mohou doplatit na úzký kádr, protože malý fotbal se v Plzni hraje krátce a soutěž zatím nečítá mnoho mužstev,“ uvažuje příbramský trenér Josef Sandr.
 
Nejprve proti sobě ovšem narazí třetí celek uplynulé sezony Brno a loni poslední Příbram. Zápas začíná v úterý v půl deváté večer. „Přijedeme na velice horkou půdu, Brno patří mezi mančafty po taktické stránce dobře připravené, hráči jsou sehraní a mají mezi sebou individuality typu Levčík a Presl, oba dva jsou čerství mistři Evropy. Pro nás to bude těžký zápas, musíme se soustředit především sami na sebe a doufat, že bojovný a zodpovědný výkon nám třeba nadělí trochu radosti z příznivého výsledku na cestu domů,“ přeje si Sandr.
 
Ten však u vstupního duelu bude scházet, termín jej zastihne na dovolené v Bulharsku. „Tým tedy musím kočírovat na dálku skrz telefon a utkání pro mě bude víc stresující než obvykle na lavičce. Co se týká hráčů, změny zatím bohužel nenastaly, ba co víc, ještě nám přibyla jména na už tak početný seznam marodů. Start sezony tedy není vůbec dle mých představ,“ lituje příbramský trenér.
 
Brno v uplynulém ročníku sice uhájilo pozici na stupních vítězů, ale od obhájce prvenství se čekaly lepší výsledky. „Náš cíl je konsolidovat mužstvo, protože to se nám v minulém ročníku nepodařilo. Příbram je důrazný a houževnatý soupeř, chceme navázat na vydařený závěr jarní části soutěže a novou sezonu rozehrát výhrou,“ vyhlíží Táborský.
 
Příbram v nadcházejícím ročníku už nechce platit za otloukánka. „Říkám hned na začátku, že náš cíl je neskončit na posledním místě! Je to priorita, přece jen už nemůžeme neustále používat fráze typu, že máme nezkušený tým nebo že vyčleňujeme prostor na zapracování nových hráčů. Troufám si říci, že pro Příbram bude tato sezona stěžejní ve všech směrech,“ upozorňuje Sandr.
 
Novinku nadcházejícího ročníku představuje pevné rozdělení rozhodčích na hlavní a asistenty, navíc přibyli noví delegáti utkání. Předseda Řídící komise Superligy malého fotbalu Petr Brejla se funkce delegáta z časových důvodů vzdal.
 
Rozpis 1. kola
Úterý 28. srpna, 20.30: Brno - Příbram
Neděle 2. září, 15.00: Pivovar Č. H. Blanensko - Olomouc
Neděle 2. září, 19.00: Staropramen Praha - Plzeň
Pondělí 3. září, 20.00: Pardubice - Most

Foto: Deník/Attila Racek
 
- Jaroslav Kára -

Komentáře

Přidat komentář

Psát komentáře mohou pouze registrovaní a přihlášení uživatelé.
Pokud ještě nemáte svůj účet můžete si jej vytvořit zde.

Přihlas svůj tým do nové sezóny v malé kopané a odcestuj s ním zdarma na Mistrovství Evropy!

vyplnit přihlášku více informací

Chcete být hráčem týmu malé kopané? Hledá Váš klub nové hráče? Využijte služeb našeho portálu!

Hledáme angažmá

Máte zájem stát se tím, kdo přímo řídí zápasy malé kopané? Vyplňte formulář a my Vás již zkontaktujeme.

vyplnit přihlášku více informací

Bezplatná linka BSMK

Neplaťte, když voláte k nám. Zašlete nám SMS, určenou do sítě O2 nebo jen jednoduše prozvoňte a my Vám zavoláme zpět. Využívejte BSMK linku na

+420 602 725 382