BSMK.CZ - oficiální stránky Brněnského svazu malé kopané

Novinky

Novinky
04.09.2018 - 17:01René Pazdera
Hodnocení 12345 0
Zobrazeno: 354 x

Preview 1. MAXI-TIP ligy, aneb co se v prvoligových týmech událo v letní přestávce a s čím do sezóny vstupují

Včerejším prvním hracím dnem odstartoval nový ročník 1. MAXI-TIP ligy brněnské malé kopané. Nejvyšší soutěž přes léto zaznamenala velkou, a nutno říct, že příjemnou změnu oproti minulé sezóně. Stávající šestici mužstev totiž doplnila hned čtveřice týmů, ještě loni bojujících ve druhé lize.  1. MAXI-TIP liga tak opět zvýší svoji prestiž a přinese více zápasů, které přidají na atraktivitě a vyrovnanosti. Další podstatná změna by se mohla týkat mistra ligy, neboť RKM Tripoli, vítěz posledních tří sezón, naznačil konec některých opor a možný ústup ze slávy. Jestli šlo pouze o planý poplach, nebo skutečně dojde na střídání strážce mistrovského poháru, ukáže až samotná sezóna.
 
S představováním startovního pelotonu začneme právě u mistrovského RKM Tripoli, o jehož odchodu z malé kopané se šeptalo už na konci minulého ročníku. Že šlo o pravdivé zvěsti, potvrdil i Roman Gömö, nakonec ale bude všechno trochu jinak: „Loňská sezóna měla být skutečně naše poslední, nakonec jsme se ale domluvili, že by byla škoda si spolu ještě nezahrát.“ Přesto na změny v kádru mistra a držitele zlatého hattricku došlo, hodila se přitom provázanost s týmem Bohunic, který se propadl až do nejnižší soutěže. „Rozhodli jsme se 5. ligu nepřihlásit. Přesuneme z Bohunic některé hráče, zaplní se tak mezery po těch, kteří v Tripoli končí. Většina hráčů ale přislíbila, že ještě jednu sezónu odehrají, takže věřím, že bude z čeho vybírat.“ Není přitom jasné, kdo už se v modrém dresu RKM Tripoli nepředstaví, z Bohunic ale přišla pětice Frank, Gömö, Jaroš, Kulička a Pokorný. I ta se bude snažit, jako každoročně, o splnění nejvyššího cíle. „Chtěli bychom hrát o první místo, hlavní ale bude užít si tuto sezónu, protože možná bude pro některé poslední,“ uzavřel Gömö plány do letošní sezóny.
 
Historický ročník loni prožilo Sport Centrum Srbská, které sice neudrželo titul podzimního šampiona, i tak ale znamenalo celkové 2. místo obrovský úspěch. Zda se na něj podaří navázat, ukáží až samotná utkání a docházka, která hraje u Srbské nejdůležitější roli. Vážně přitom hrozil odchod opory Tomáše Selingera, nakonec to však vypadá, že brněnský reprezentant Srbské alespoň občas pomůže. Co se příchodů týče, nejčastěji se diskutovalo o transferu Michaela Kršáka z Werbedesignu, do uzávěrky přestupů však k ničemu nedošlo. Vypadá to tak, že Srbská sezónu odehraje v totožném složení jako tu minulou.
 
Možná nejvážnějším kandidátem na zisk titulu je loni třetí BKMK Werbedesign. Ten si v letní přestávce připsal velký úspěch, opanoval totiž Český národní pohár (klubové mistrovství ČR) v malém fotbale a už podruhé bude naše město reprezentovat v Lize mistrů. Větší úspěch na ligovém poli ale týmu prezidenta Jaroslava Bobčíka stále chybí, a tak všechno nasvědčuje tomu, že letos Werbedesign vsadí na jednu kartu a cokoliv jiného než titul bude hodnoceno jako neúspěch. Pomoci k tomu má udržení všech opor i vhodné doplnění kádru v podobě dvojice Hučko, Beneš, noviců ve světě malé kopané. Ti by měli zacelit jednu z mála slabin Bobčíkova výběru, kterou se v minulé sezóně stala chudší docházka na zápasy.
 
Poměrně rušno bylo v letní pauze i v táboře CZ Spieler, ve kterém loňské čtvrté místo vyhodnotili jako neúspěšné. Logickým vyústěním mělo být posílení a obměna kádru, v zákulisí se dokonce šuškalo o snaze získat zpátky dvě bývalé opory a reprezentanty ČR - Patrika Levčíka a Boba Doubravského. Zatímco o přestupu prvního jmenovaného nechtěli ve Werbedesignu ani slyšet, transfer bývalého kapitána Doubravského z úspěšného angažmá v Tripoli je stále v jednání. To platí i o možném příchodu Lukáše Matysky, taktéž kmenového hráče RKM Tripoli. Dosud jedinou uskutečněnou změnou však prozatím zůstává návrat Jakuba Prokeše do prezidentského křesla, ve kterém nahradil po jednoletém úřadování bratra Tomáše s jasnou vizí: „Náš cíl je hrát o titul. Uvidíme, co se soutěží udělá navýšení týmů, určitě je to ale dobře. Věřím, že bude liga kvalitnější.“
 
Tradiční účastník nejvyšší soutěže Cordoba 06 v minulosti proháněla soupeře na samotném čele tabulky, poslední sezóna se ale týmu prezidenta Václava Večeři tolik nepovedla. Jak je z úst Večeři patrné, přehnané ambice nemají „Španělé“ ani letos: „Rádi bychom se pohybovali v horní polovině tabulky. Hlavní cíl je, aby malá kopaná kluky bavila a abychom se scházeli v dostatečném počtu.“ S tím koresponduje i nejasná situace kolem bývalých opor, Ryšavý, Boháč nebo Demko toho v poslední době příliš neodehráli a je otázkou, zda je ještě ve žlutočerveném dresu uvidíme. „Kádr zůstává z velké části stejný, pouze jej vhodně doplníme o 2 - 3 hráče, u kterých budeme mít jistotu, že zapadnou,“ nastínil Večeřa plány o hráčském kádru. Podle posledních informací by Cordobu mohla posílit dvojice Radek Knee, Jan Vítámvás z rozpadlých Šenk oken Raiders. Obavy Večeřa nemá ani o nové týmy mezi elitou, které přivítal s nadšením. „Navýšení týmů je určitě velké plus. Díky účasti našeho B týmu v 2. lize všechny týmy znám a vím jistě, že v soutěži budou hrát důstojnou roli,“ vyjádřil Večeřa důvěru novicům.
 
Třetí sezóna mezi elitou čeká na Vyšší princip. Jak je z jarních výsledků znát, Princip se definitivně adaptoval na nejvyšší soutěž a dá se čekat, že i v nadcházející sezóně bude zatápět všem favoritům. To potvrdila i slova prezidenta Martina Chrousta, jenž prohlásil: „Na jaře jsme dokázali, že můžeme hrát vyrovnanou partii prakticky s kýmkoliv. V tom bychom chtěli pokračovat. Cílem je skončit v první polovině tabulky a vylepšit tak loňské 6. místo.“ Změny v kádru Vyššího principu byste hledali těžko. „Sezónu chceme odehrát v podobném složení jako na jaře. Tým jsme doplnili o Tomáše Chráscinu z Šenku a šanci chceme znovu dát i mladším hráčům z nižších soutěží formou střídavých startů,“ doplnil Chroust sezónní plány jeho výběru.
 
Prvním postupujícím do nejvyšší soutěže se stalo KMK Dynamo Brno, loni stříbrný tým 2. ligy. Jedná se také o jediného postupujícího, který už má s 1. ligou zkušenosti, KMK Dynamo ji hrálo v sezónách 2005/2006 - 2007/2008 a také v sezóně 2012/2013. O návrat mezi elitu rozhodlo několik faktorů, které přiblížil brankář Jan Palkovský: „Máme nové kluky, kteří si chtějí 1. ligu vyzkoušet. Navíc kdybychom nejvyšší soutěž nepřijali, hrozil by pád až do soutěže nejnižší. A roli hrála také únosná výše startovného.“ V bitvách mezi elitou bude Dynamo spoléhat na osvědčená jména, bohužel pro něj ale dojde i k vynuceným změnám v podobě odchodu dvou opor. „Bohužel Patrik Mašlej odjíždí do Německa a Kuba Foukal do Norska. Pár posil ale přibyde, zatím je všechno v jednání,“ nastínil Palkovský možné složení kádru pro prvoligovou sezónu a na závěr dodal, že cílem týmu bude v první řadě záchrana.
 
S podobným plánem vstoupí do sezóny i další nováček Dynamo Haná. Jak zaznělo z úst prezidenta Milana Majerníka, vyhnout se bojům o záchranu bude hlavním úkolem jeho výběru. Také Haná se přitom bude muset obejít bez dvou velkých opor, i tento fakt rozhodoval o tom, zda postup mezi elitu přijmout či odmítnout. „S postupem jsme váhali, před koncem sezóny odešly opory Bellin s Valáškem a závěr sezóny nebyl herně podle našich představ. Paradoxně o postupu rozhodlo riziko sestupu do 5. ligy, kam se nám moc nechtělo,“ vysvětlil Majerník letní trable jeho celku. Co se skladby kádru týče, bude Haná i nadále spolupracovat s Jaguars Brno ze 4. ligy a využívat jejich hráče formou střídavých startů. Kromě toho se Majerníkovi podařilo přivést čtveřici nových hráčů, z nichž nejzvučnější jméno má Miloš Buchtík ze zaniklých Bohunic.
 
To z tábora Beers United byste slova o změnách v kádru a posilování čekali marně. Jak přiblížil Martin Mikšík, „Pivaři“ se nejvyšší soutěže nezalekli a plánují v ní působit v dosavadním složení. „Neobáváme se, jde pro nás o novou výzvu. Kdybychom postup nepřijali, spadli bychom do nejnižší soutěže, a proto byl postup jasnou záležitostí. Budeme hrát ve stejném složení jako doposud.“
 
Posledním postupujícím se stali The Reds, u kterých o postupu z větší části také rozhodoval strašák pádu do nejnižší ligy. „Raději zkusíme stabilizovat kádr a hrát 1. ligu, než začínat úplně odspodu. Snad se nám podaří uhrát nějaké kvalitní zápasy a výsledky,“ vyslovil přání Patrik Cyprian a zároveň si posteskl, že postup nepřijalo více druholigových týmů. „Čím víc týmů by postoupilo, tím větší motivace by byla 1. ligu hrát. 2. liga je hodně vyrovnaná a šance týmů by tak byly vyšší.“ Alespoň jeden odmítnutý postup však paradoxně mohl v táboře The Reds vyvolat nadšení, podle zákulisních informací se totiž chystá přesun velezkušeného brankáře Tomáše Hody ze zaniklého Šenku.

Komentáře

Přidat komentář

Psát komentáře mohou pouze registrovaní a přihlášení uživatelé.
Pokud ještě nemáte svůj účet můžete si jej vytvořit zde.

Přihlas svůj tým do nové sezóny v malé kopané a odcestuj s ním zdarma na Mistrovství Evropy!

vyplnit přihlášku více informací

Chcete být hráčem týmu malé kopané? Hledá Váš klub nové hráče? Využijte služeb našeho portálu!

Hledáme angažmá

Máte zájem stát se tím, kdo přímo řídí zápasy malé kopané? Vyplňte formulář a my Vás již zkontaktujeme.

vyplnit přihlášku více informací

Bezplatná linka BSMK

Neplaťte, když voláte k nám. Zašlete nám SMS, určenou do sítě O2 nebo jen jednoduše prozvoňte a my Vám zavoláme zpět. Využívejte BSMK linku na

+420 602 725 382