BSMK.CZ - oficiální stránky Brněnského svazu malé kopané

Novinky

Novinky
13.09.2018 - 15:24René Pazdera
Hodnocení 12345 0
Zobrazeno: 441 x

Českou reprezentaci do 21 let čeká MS - v kádru je i Dominik Moučka z Brna

Praha - Šest evropských šampionů se pokusí ke zlaté medaili z roku 2016 přidal ještě cennější kov. Objevili se v nominaci české reprezentace do 21 let v malém fotbale na premiérové mistrovství světa této kategorie, které od 4. do 7. října hostí také Praha.

Evropské zlato už vlastní brankář Václav Šlégr, obránci Břetislav Tvrzník, Lukáš Haspra, Petr Hulinský, Tomáš Mařík a útočník Adam Širůček. „Naším velkým přáním je získat pro náš sport a Českou republiku medaili,“ prohlásil generální manažer a vedoucí reprezentace Petr Brejla.

Zatímco před dvěma lety výběry do 21 let v malém fotbale teprve začínaly, na světový šampionát už přijede zdatnější konkurence. „Určitě už je to úplně něco jiného, jedenadvacítky v mnoha zemích naprosto regulérně fungují, což samozřejmě vnímám. Proto tentokrát budu opatrnější a zdrženlivější v tom, co očekávám. Nicméně hrajeme doma, jsme úřadující mistři Evropy a musíme unést nálepku jednoho z favoritů, “ doplnil.

Do Prahy dorazí výběry Maďarska, Švýcarska, Tuniska, Jižní Koreje, Japonska, Indie, Guatemaly, Anglie, Senegalu, Slovenska, Itálie, Iráku, Ruska, Kolumbie a Rumunska „Už se pomalu rýsují soupisky, takže si v tuto chvíli dokážeme udělat obrázek o síle mužstev. Vzhledem k tomu, že bylo mistrovství světa a pravidelně se koná evropský šampionát mužů, mám představu o mladých hráčích, kteří tam nastupují. Nejvíc vnímám Maďary a Slováky, kteří společně s námi fungují celou historii jedenadvacítek. Často se s těmito týmy setkáváme při kvalifikačních zápasech,“ uvedl manažer.

Nominaci vybíral realizační tým dlouho a kandidátů měl víc než dost. „Sestava se nerodila lehce, vybírali jsme ze třiceti hráčů a můžeme jich vzít jen patnáct. Bylo to nesmírně složité, každý hráč chtěl startovat na mistrovství světa a určitě by si zasloužil tam být, ale vzhledem k tomu, že se k tomu společně s realizačním týmem snažíme přistupovat co nejvíce koncepčně, tak z toho vyplynula taková sestava,“ líčil Brejla.

I proto se v nominaci objevuje několik teenagerů, kteří mají v národním týmu do 21 let ještě slibnou budoucnost. „Úzkou špičku hráčů v týmu chceme doplnit ročníky 1998 a mladšími, aby byli zase použitelní jako případní zkušení hráči v následujících letech. Za prvé je to vklad do budoucna a za druhé jak světová, tak evropská federace začínají pomalu vnímat mládež do třiadvaceti let, což se projevuje už na tomto šampionátu, takže chceme být připraveni,“ popsal manažer.

Na poslední chvíli realizační tým zajistil start záložníků Tomáše Jelínka s Františkem Liškou, takže na soupisce zbývají poslední dvě volná místa. „Máme v tuto chvíli jedno záměrně otevřené místo do pole a pořád nemáme jasno o druhém gólmanovi. Do konce týdne musíme dodat soupisku, takže ji uzavřeme co nejdřív,“ vysvětlil Brejla.
 
Česká nominace:
Brankář: Václav Šlégr (Most)
Obránci: Břetislav Tvrzník, Petr Hulinský, Tomáš Mařík (všichni Praha), Lukáš Haspra (Most), Stanislav Rosendorf (Kolín)
Záložníci: Tomáš Jelínek (Praha), Dominik Fejl (Pardubice), Daniel Kasal (Most), Dominik Šmerda (Blanensko)
Útočníci: Adam Širůček (Blanensko), Dominik Moučka (Brno)

Realizační tým:
Petr Brejla (manažer, vedoucí mužstva), Zdeněk Parůžek (trenér), Miroslav Kaluža (asistent trenéra), Petr Dům (kustod, technický vedoucí), Pavel Blaha (kondiční trenér), Jaroslav Kára (tiskový mluvčí)

- Jaroslav Kára -

Komentáře

Přidat komentář

Psát komentáře mohou pouze registrovaní a přihlášení uživatelé.
Pokud ještě nemáte svůj účet můžete si jej vytvořit zde.

Přihlas svůj tým do nové sezóny v malé kopané a odcestuj s ním zdarma na Mistrovství Evropy!

vyplnit přihlášku více informací

Chcete být hráčem týmu malé kopané? Hledá Váš klub nové hráče? Využijte služeb našeho portálu!

Hledáme angažmá

Máte zájem stát se tím, kdo přímo řídí zápasy malé kopané? Vyplňte formulář a my Vás již zkontaktujeme.

vyplnit přihlášku více informací

Bezplatná linka BSMK

Neplaťte, když voláte k nám. Zašlete nám SMS, určenou do sítě O2 nebo jen jednoduše prozvoňte a my Vám zavoláme zpět. Využívejte BSMK linku na

+420 602 725 382