BSMK.CZ - oficiální stránky Brněnského svazu malé kopané

Novinky

Novinky
26.10.2018 - 10:52René Pazdera
Hodnocení 12345 0
Zobrazeno: 216 x

Za gól sto korun. Werbedesign podpoří Domov pro Pavla

Brno - Fotbal, i ten malý, přináší radost z gólů i vítězství. Může však také pomáhám těm, kteří to potřebují. Názorně to předvádí tým BKMK Werbedesign, který hraje první ligu Brněnského svazu malé kopané, v uplynulé sezoně vyhrál Český národní pohár a reprezentoval v Lize mistrů ve Slovinsku. Mužstvo prošpikované českými reprezentanty podporuje projekt Domov pro Pavla. Za každou branku, kterou vstřelí, pošle sto korun na pomoc Pavlu Palkovičovi.

Sedmnáctiletý mladík z Opavy ještě před rokem žil normální život, ale pak jeho a sestru opustila matka, zůstali pouze s otcem. Jenže to nejhorší teprve přišlo. Loni v srpnu ho v noci probudila nesnesitelná bolest hlavy, stihl pouze zavolat na otce a upadl do bezvědomí. Diagnóza byla neúprosná - krvácení do mozku.

Po cévní mozkové příhodě musel bezodkladně na operaci, lékaři ho po ní měsíc udržovali v umělém spánku, kde se jeho tělo potýkalo s velkými komplikacemi. Pavel se probudil, ale tělo ho neposlouchalo. Po usilovné rehabilitaci zůstává chlapec, který rád kreslil, poslouchal muziku a hrál fotbal, stále ochrnutý na celou levou polovinu těla, potíže mu dělá mluvení i polykání.

Jenže to ve strastiplném životě mladíka pořád nebylo všechno zlé. Po rozvodu rodičů zůstal se sestrou ve výhradní péči otce, jenže kvůli tíživé situaci rodině nyní hrozí, že přijde o byt. Pavel se bude se zdravotními následky potýkat do konce života, bez důstojného domova a každodenní péče otce však bude jeho rekonvalescence téměř nemožná. Naději neztrácí, pořád věří ve zlepšení, ale bez pomoci se neobejde.

Proto si sbírku na Domov pro Pavla vybral BKMK Werbedesign. „Když můžeme, pomůžeme. Nejsou to žádné velké částky, ale jemu určitě pomůžou. Asi by si měli všichni uvědomit, že mají štěstí, když žijí takové životy, jaké žijí. A že je potřeba pomáhat i těm, co tolik štěstí neměli. Všechno není jen o fotbale a penězích,“ vysvětluje prezident brněnského klubu.

Pro dobrou věc rád získá i další celky Brněnského svazu malé kopané. „Moc od toho nečekáme, jen by bylo fajn, kdyby se někdo další přidal, případně aby podpořily ostatní kluby jinou věc. Nemusí konkrétně stejnou jako my.

V pondělí 29. října se v ostravské Katedrále Božského Spasitele také uskuteční benefiční koncert na podporu Pavla Palkoviče, v němž vystoupí Tomáš Savka, Hana Fialová a jejich hosté.

Víc informací naleznete zde: http://www.domovpropavla.cz/
 
- Jaroslav Kára -

Komentáře

Přidat komentář

Psát komentáře mohou pouze registrovaní a přihlášení uživatelé.
Pokud ještě nemáte svůj účet můžete si jej vytvořit zde.

Přihlas svůj tým do nové sezóny v malé kopané a odcestuj s ním zdarma na Mistrovství Evropy!

vyplnit přihlášku více informací

Chcete být hráčem týmu malé kopané? Hledá Váš klub nové hráče? Využijte služeb našeho portálu!

Hledáme angažmá

Máte zájem stát se tím, kdo přímo řídí zápasy malé kopané? Vyplňte formulář a my Vás již zkontaktujeme.

vyplnit přihlášku více informací

Bezplatná linka BSMK

Neplaťte, když voláte k nám. Zašlete nám SMS, určenou do sítě O2 nebo jen jednoduše prozvoňte a my Vám zavoláme zpět. Využívejte BSMK linku na

+420 602 725 382