11.11.2018 - 20:17René Pazdera
Zobrazeno: 132 x

STAROBRNO Univerzitní liga: Agrostroj i Hertha Zevlín poprvé zaváhali, do čela 2. ligy se dostaly Premrhané talenty

5. kolo STAROBRNO Univerzitní ligy je minulostí a ve všech ligách přineslo mnoho zajímavého. Mimo jiné poprvé zaváhaly všechny týmy, které měly dosud stoprocentní bodovou bilanci. I díky tomu se pořadí na čele tabulek zajímavě promíchalo a ve všech ligách dělí prvního s druhým jediný bod. Nejvyrovnanější je přitom 2. liga, ve které je prvních pět mužstev naskládáno v rozmezí dvou bodů.

1. STAROBRNO Univerzitní liga:

RBSS – Agrostroj 2:2 (2:1)
9. Kutaj, 11. Holub – 10. Žák, 43. Stupka
Agrostroj byl jediným stoprocentním celkem v nejvyšší soutěži. O tuto výsadu nyní přišel, stále však zůstává na čele tabulky, byť už jen s jednobodovým náskokem. Za delší konec v utkání tahalo RBSS, které se dostalo do vedení zásluhou Kutaje, avšak odpověď hostujícího Žáka byla víc než blesková. Totéž platilo po Holubově brance, po které RBSS drželo těsné vedení až do 43. minuty. V té si totiž naběhl do vápna Stupka, jenž uklidil míč nekompromisně pod břevno a rozhodl o konečné remíze 2:2. RBSS díky ní zůstává třetí, Agrostroj, jak bylo řečeno, stále první.
Sestřih z utkání:

FK Tatran Kedluben – The Invincibles 2:3 (1:2)
9. a 41. Dedič – 4. Marušinec, 16. Ďuriš, 47. Cesnárik
Hned v závěsu za ním se drží The Invincibles, kterým se hrubě nepovedlo první kolo, od té doby ale šlapou jako dobře promazaný stroj. Pravým opakem je přitom FK Tatran Kedluben, jenž první dva zápasy sezóny vyhrál, od té doby si ale připisuje jednu porážku za druhou. Na této bilanci nic nezměnilo ani vzájemné utkání, ve kterém se The Invincibles dvakrát dostali do vedení, které Tatran Kedluben dvakrát dotáhl zásluhou dvougólového Dediče. Na třetí branku hostí z 47. minuty v podání Cesnárika ale Tatran odpověď nenašel, a zaznamenal tak třetí prohru v řadě. The Invincibles naopak po čtvrtém vítězství atakují čelo tabulky s jednobodovou ztrátou.

Gottwaldoff – FC Protest 0:3 (0:1)
21. Řehulka, 33. a 47. Luterán
Gottwaldoff ani Protest nevstoupili do sezóny správnou nohou. Avšak zatímco Protest před týdnem poprvé vyhrál, krize Gottwaldoffu stále trvá. Zejména střílení branek je pro Gottwaldoff nadlidský úkol, vždyť v uplynulých pěti zápasech se jeho hráči trefili jen jednou, a tak není divu, že se krčí na posledním místě tabulky. Naopak Protest, kterému k poklidnému vítězství pomohly i dvě trefy nové akvizice Luterána, se dotáhl na další dvě šestibodová mužstva uprostřed tabulky a pomalu může pošilhávat i po bronzové pozici.

Sparta – Tak určitě bylo odloženo na 19.11.

2. STAROBRNO Univerzitní liga

Lazio fakultas – FC Premrhané talenty 1:12 (1:5)
15. Jícha T. – 10. Jurásek, 13. Chrvala, 17. Opatřil, 20. Cyprian, 21. Javorka, 24. a 33. Kubiš, 37. a 38. Mojto, 39., 40. a 47. Luterán
Premrhané talenty byly jedním ze dvou týmů 2. ligy, který dosud neprohrál, na této pozitivní bilanci nic nezměnilo ani utkání proti tou dobou předposledním Lazio fakultas. Talenty je přejely jednoznačně 12:1 a nejenže zaznamenaly nejvyšší vítězství letošní sezóny Univerzitní ligy, zároveň se díky zaváhání Valašských dřeváků vyhouply do čela druhé nejvyšší soutěže, kde mají jednobodový náskok. Lazio fakultas s nulou na bodovém kontě se naopak propadli na opačný konec tabulky.

Pobrežie liehoviny – Pozdní sběr 2:5 (0:3)
39. Štyrák, 42. Marciš – 4. a 29. Fránek, 13. Pluhař, 22. a 41. Beránek
Také Pozdní sběr potvrdil roli favorita proti Pobrežiu liehoviny, i on se navíc posunul o jednu příčku vzhůru a je druhý. Pozdní sběr napravil zaváhání z minulého týdne přesvědčivým vítězstvím, za kterým vykročil třemi brankami v prvním poločase. Po změně stran přidal další dvě a zasadil soupeři bůra, domácí v závěrečné desetiminutovce přece jen hrozivě vypadající skóre upravili dvěma góly. Se třemi body na kontě se Pobrežie liehoviny propadlo na předposlední příčku, už v následujícím týdnu ale sehraje dohrávku „o šest bodů“ s posledními Lazio fakultas.

FK Bez nás nezačnou – Valašští dřeváci 2:1 (2:1)
3. Šafránek, 5. Tomášek – 5. Holeňa
Bezesporu největší překvapení kola přineslo utkání mezi FK Bez nás nezačnou a Valašskými dřeváky. Ti vévodili druholigové tabulce s bilancí tří výher a jedné remízy, FK Bez nás nezačnou se naopak krčili bez bodu na úplně posledním místě. A byli to právě FK Bez nás nezačnou, kteří předvedli parádní nástup do utkání, když se v rozmezí třetí až páté minuty dostali do dvoubrankového vedení. Dřeváci sice okamžitě snížili a leckdo by si myslel, že zbylých pětačtyřicet minut přinese brankové hody. Avšak nestalo se tak, šance na obou stranách už žádný gól nepřinesly a FK Bez nás nezačnou mohli začít slavit první sezónní vítězství a skalp lídra, kterého první porážka odsunula až na třetí místo tabulky.

Paralympiakos – Drtiči 0:1 (0:0)
34. Červenka
Paralympiakos hájil druhé místo tabulky proti pátým Drtičům, kteří o den dříve zvládli dohrávku proti Lazio fakultas. Oba týmy tak shodně držely dvouzápasovou vítěznou sérii. Utkání přineslo vyrovnaný souboj a bezgólový první poločas. Branky se diváci dočkali až po změně stran, konkrétně v 34. minutě, kdy se trefil hostující Červenka. Jak se později ukázalo, šlo o branku jedinou a tedy i vítěznou. Drtiči si díky ní připsali třetí vítězství v řadě a bodově se dotáhli právě na Paralympiakos, oba týmy ztrácí na čelo tabulky shodně dva body.

Dohrávka 4. kola
Drtiči – Lazio fakultas 6:3 (3:2)
12. Andrýsek, 13. Molek, 20. Figala, 35. Veleba, 40. Stuchlík, 50. Červenka – 6. a 17. Jícha T., 33. Netáhlo

3. STAROBRNO Univerzitní liga

Patriots Brno – Goal Diggers 3:2 (3:0)
1. Pospíšil, 8. Saučuk, 16. Lidmila – 41. Jurečka, 46. Nováček
Patriots Brno se krčili na posledním místě tabulky s nulou na kontě, už minulý týden na sebe ale upozornili, když sehráli vyrovnaný zápas s prvními Tykadly. Právě na ten dokázali navázat, přitom znovu předvedli raketový nástup do zápasu. Do vedení se dostali zásluhou Pospíšila už v 1. minutě, v 16. pak vedli už o tři branky. Hostující Goal Diggers byli pořádně opaření a na korekci skóre se zmohli až v závěrečné desetiminutovce. Goal Diggers dvěma brankami zdramatizovali závěr duelu, srovnávací trefu ale přidat nestihli a Patrioti si tak připsali první sezónní vítězství i body.

Stredoslováci – Tykadla 1:1 (0:1)
27. Belko – 8. Zachar
Tykadla se před týdnem i díky úspěšně zvládnuté předehrávce dostala do čela a pozici lídra hájila proti šestým Stredoslovákům. Po první půli vedla Tykadla zásluhou Zachara, krátce po změně stran ale domácí srovnali brankou Belka. Vyrovnaný duel další branku nepřinesl a oba týmy si tak připsaly po bodu. Ten udržel Tykadla na čele, jejich náskok se však smrskl na jediný bod. Stredoslováci poskočili na pátou příčku.

Lover Boyz FC – Ad-hoc 7:1 (2:1)
3. Boraň, 8., 28., 40. a 44. Ondráček, 26. Krumpholc, 39. Kelar – 2. Shpak
Třetí Lover Boyz se střetli s posledními Ad-hoc a do utkání vstoupili hodně vlažně, když
v 2. minutě doslova darovali vedoucí branku hostujícímu Shpakovi. To však byla poslední slabá chvilka domácích, kteří hned za minutu srovnali a v minutě osmé překlopili skóre na svoji stranu. Jednobrankové vedení poté po změně stran navýšili dalšími pěti brankami a připsali si jasné vítězství, které je díky zaváhání Herthy Zevlín posunulo na druhou příčku tabulky. Ad-hoc se i nadále krčí na posledním místě s jedním získaným bodem.

Dopijem a pudem – Hertha Zevlín 6:2 (2:1)
4. Fandl, 8. Měchura, 29. a 46. Malyjurek, 36. Grůza, 60. Gebhart – 6. a 38. Holub
Hertha Zevlín byla jediným stoprocentním týmem nejnižší soutěže, když bez problému zvládla všechny čtyři předchozí zápasy. To už neplatí, v pátém zápase totiž Hertha narazila na čtvrté Dopijem a pudem a musela zkousnout první porážku. Dopijem a pudem se rychle dostali do vedení, které za dvě minuty stačil dorovnat nejlepší střelec soutěže Holub, stejně rychle si ale domácí vystřelili vedení nazpět. Po změně stran si pak vytvořili tříbrankový náskok, který korigoval opět Holub, na víc se ale Hertha nezmohla. Naopak Dopijem a pudem přidalo ještě dvě branky, kterými definitivně stvrdilo cenné vítězství.

FC Cokoliv – Boca Juniors 2:2 (0:2)
38. Brolík, 48. Hons – 15. Chovan, 23. Pavlík
Poslední utkání kola přineslo souboj týmů z druhé poloviny tabulky. FC Cokoliv bylo s jedním bodem předposlední a šestibodová Boca Juniors jen o dvě místa výše na 7. příčce. Boca přitom do sezóny vstoupila dvěma výhrami, na ty však v dalších zápasech navázat nedokázala a dvakrát padla. Vstříc konci bodového půstu vykročila Boca dvěma brankami z prvního poločasu, po kterém držela vedení, po změně stran však o dvoubrankovou výhodu přišla. Nejprve FC Cokoliv snížilo v 38. minutě zásluhou Brolíka, dvě minuty před koncem pak Hons rozhodl o tom, že si oba celky rozdělí po bodu. Pro FC Cokoliv, kterému nadále patří předposlední místo, šlo o druhý bod v sezóně, Boca Juniors se s dalšími dvěma týmy srovnala na sedmibodové hranici.