19.11.2018 - 09:59René Pazdera
Zobrazeno: 115 x

STAROBRNO Univerzitní liga: Agrostroj je podzimním mistrem 1. ligy, 2. a 3. liga jsou mnohem napínavější

6. kolo STAROBRNO Univerzitní ligy rozhodlo o tom, že se Agrostroj díky nedostižnému čtyřbodovému náskoku stane půlmistrem 1. ligy. Druhá liga je na čele poněkud napínavější, první Premrhané talenty mají pouhý jednobodový náskok na dotírající Valašské dřeváky. Nejzamotanější je pak 3. nejvyšší soutěž, vedoucí Tykadla mají totiž pouhý bod náskoku na Lover Boyz, za kterými je taktéž s jednobodovým deficitem Hertha Zevlín, a tak až zbývající dvě kola rozhodnou o tom, kdo se v polovině sezóny posadí na pomyslný trůn.

1. STAROBRNO Univerzitní liga

The Invincibles – Tak určitě 0:3 (0:1)
10. Pchálek, 29. a 34. Švec
Vítězná šňůra je u konce, The Incvincibles padli po čtyřech úspěšných zápasech a místo jednoho bodu ztrácí na čelo tabulku body čtyři. Tak Určitě vykročili k vítězství brankou Pchálka z 10. minuty, která se nakonec ukázala jako vítězná. Střelci The Invincibles zřejmě měli volno, naopak po změně stran přidal dvě branky hostující Švec, který pojistil důležité vítězství 3:0. Tak Určitě se udrželi na čtvrtém místě tabulky, mají přitom zápas k dobru, který když zvládnou, přeskočí i svého soupeře na 2. místě.

FK Tatran Kedluben – Gottwaldoff 2:1 (0:1)
43. Dobrovolný, 45. Smrčka – 13. Žák
Víc než tři zápasy. Tak dlouho čekal Gottwaldoff na vstřelenou branku a není divu, že i proto se krčil bez bodu na chvostu tabulky. Tatran Kedluben na tom byl s 5. místem o něco lépe, ovšem i jeho hráči měli nad čím přemýšlet, neboť měli na kontě tři prohry v řadě. Každá série jednou končí a pro hráče Gottwaldoffa tento moment nastal v 13. minutě utkání. To se krásnou ránou prosadil Žák, jenž navíc poslal svůj tým vůbec poprvé v sezóně do vedení. Dlouho to vypadalo, že Gottwaldoff dokráčí k první výhře, jenže v závěrečné desetiminutovce domácí skóre otočili. Nejprve se sedm minut před koncem prosadil důrazný Dobrovolný, kterého o dvě minuty napodobil Smrčka, a Tatran Kedluben tak těsnou výhrou 2:1 ukončil sérii bez bodu. Na ty si bude muset Gottwaldoff počkat.
Sestřih z utkání:

FC Protest – RBSS 0:4 (0:1)
22. Bartek, 35. Blažek, 45. Gvizd, 47. Karas
Protest před týdnem poprvé vyhrál, tentokrát ho ale čekal tvrdý oříšek, vždyť RBSS dokázalo v minulém kole remizovat s do té doby suverénním Agrostrojem. Byli to právě hosté, kteří se v závěru první půle dostali do vedení zásluhou Bartka. Po deseti minutách druhého poločasu vedení navýšil přesnou ránou z přímého kopu Blažek, a byť se Protest snažil závěr zápasu zdrammatizovat, gól se mu vstřelit nepodařilo. Naopak za hosty se ještě trefili Gvizd a Karas, kteří potvrdili přesvědčivé vítězství 4:0, jenž RBSS udrželo na třetí příčce tabulky. Protest je šestý.

Agrostroj – Sparta 6:2 (2:0)
14. a 35. Novotný, 17., 39. a 44. Žák, 38. Šandera – 41. Válek, 46. Zvolánek Marek
Agrostroj v minulém kole poprvé ztratil, proti předposlední Spartě byl ale jasným favoritem. Své role se zhostil na výbornou a už v prvním poločase vykročil dvěma brankami vstříc vítězství. Když domácí po změně stran předvedli rychlopalbu a během čtyř minut přidali další tři branky, bylo rozhodnuto. Spartě se podařilo vysoký rozdíl zkorigovat, výsledné skóre 2:6 však znamená další porážku, která Spartu přibila na předposledním místě. Agrostroj naopak využil ztrát pronásledovatelů, náskok na čele tabulky zvýšil už na čtyři body a s předstihem se stal půlmistrem 1. ligy.

2. STAROBRNO Univerzitní liga

FK Bez nás nezačnou – Lazio fakultas 1:1 (1:0)
2. Válek - 45. Jícha
Lazio fakultas, krčící se na chvostu tabulky, čekal týden pravdy. V uplynulém týdnu se totiž potkal nejprve s FK Bez nás nezačnou, kteří na tom nebyli o moc lépe a s pouhou jednou výhrou byli třetí od konce. Do utkání vstoupili lépe domácí, kteří se dostali do vedení hned v 2. minutě zásluhou Válka. Dlouho to vypadalo, že půjde o branku jedinou, pět minut před koncem ale hostující Jícha srovnal na konečných 1:1. Byť šlo pro Lazio fakultas o první získaný bod v sezóně, nezvládnutá dohrávka s předposledním Pobrežiem liehoviny přinesla další pachuť a uzemnění na posledním místě tabulky. Příliš radosti neměli ani FK Bez nás nezačnou, které právě úspěch Pobrežie liehoviny odsunul na předposlední místo.

Valašští dřeváci – Pozdní sběr 3:2 (1:2)
22. Palyza, 26. Procházka, 28. Mičík – 8. a 17. Beránek
Valašští dřeváci před týdnem přišli o neporazitelnost a nyní měli co napravovat, čekal je totiž přímý souboj o druhé místo s Pozdním sběrem. A právě hostující Pozdní sběr rozehrál utkání na výbornou, když se zásluhou dvou gólů Beránka dostal do dvoubrankového vedení. Jenže Valašští dřeváci se nevzdali a ještě na konci první půle snížili díky Palyzovi. Ihned po změně stran bylo srovnáno, když se trefil Procházka, ani to však od Dřeváků nebylo vše. Uběhly tři minuty druhé půle a Mičíkova branka završila famózní obrat během šesti minut. Těsné vedení Valašští dřeváci udrželi až do závěrečného hvizdu a vrátili se tak na vítěznou vlnu, tři body je osamostatnily na druhém místě s jednobodovou ztrátou na čelo.

Drtiči – Pobrežie liehoviny 2:2 (2:0)
9. Stuchlík, 24. Andrýsek – 26. Nosek, 44. Praženec
Čtvrtí Drtiči ztráceli na medailové pozice pouhý bod a proti předposlednímu Pobrežie liehoviny byli jasným favoritem. Vstříc povinnému vítězství také vstoupili na výbornou, když po brankách Stuchlíka a Andrýska, jenž se trefil parádně pod víko, vedli o přestávce 2:0. Zdálo by se, že půjde o klidný zápas, po změně stran ale bylo všechno jinak. Hned po minutě totiž snížil Nosek a pohroma pro Drtiče přišla šest minut před koncem, kdy se trefil Pražanec. Ten srovnal na 2:2, a protože už další branka nepadla, Pobrežie liehoviny vybojovalo cenný bod. Ve čtvrteční dohrávce s Lazio fakultas navíc Pobrežie přidalo body tři, a během jednoho týdne tak víc než zdvojnásobilo své bodové konto, čímž se přiblížilo týmům ve středu tabulky. Drtiči naopak odmítli posun na třetí místo.

FC Premrhané talenty – Paralympiakos 2:0 (0:0)
27. Cyprian, 46. Opatřil
Jediným týmem, který stále nepoznal hořkost porážky, zůstávají po 6. kole Premrhané talenty. Ti zvládli utkání s Paralympiakosem, který po brankách Cypriana a Opatřila porazili 2:0, a udrželi se tak na vedoucí příčce. Paralympiakos nedokázal vstřelit branku už v druhém utkání za sebou, i díky tomu nemohl pomýšlet na body a zůstává pátý.

Dohrávka 2. kola

Pobrežie liehoviny – Lazio fakultas 2:0 (2:0)
6. Nosek, 12. Štyrák

3. STAROBRNO Univerzitní liga
Boca Juniors – Lover Boyz FC 1:5 (0:2)
60. Chovan – 5. Ondráček, 7. Boraň, 29. vlastní Kovář, 31. Krumpholc, 45. Trávník
Krize Bocy Juniors pokračuje, naopak Lover Boyz potvrdili dobrou formu a udrželi se na druhém místě tabulky. Lover Boyz měli skvělý úvod, když po sedmi minutách vedli 2:0. To byl také poločasový výsledek, po změně stran pak Lover Boyz oprášili střelecké vlohy a díky trojici branek zasadili soupeři bůra. Hrozivě vypadající výsledek z pohledu domácích v poslední minutě kosmeticky upravil Chovan, jenž však pouze mírnil jasnou prohru 1:5. Lover Boyz si tak udrželi neporazitelnost, o kterou však přišli hned následující den v předehrávce posledního podzimního kola s Herthou Zevlín. Ani první sezónní prohra ale propad tabulkou neznamenala a Lover Boyz zůstali s jednobodovou ztrátou na čelo druzí.

Ad-hoc – Patriots Brno 1:7 (1:2)
12. Hradil – 11. Saučuk, 12., 29. a 39. Hanzl, 38. a 43. Pyšík, 48. Brach
Patriots Brno v posledních zápasech napravují nepovedený nástup do sezóny a dobrou formu tentokrát potvrzovali proti posledním Ad-hoc. Ti se prvního sezónního vítězství nedočkali ani tentokrát, byť po první půli prohrávali o jedinou branku 1:2. Po změně stran totiž Patriots zařadili vyšší rychlostní stupeň a pěti brankami rázně rozhodli o třech bodech. Ve čtvrtek navíc Patrioti zvládli také předehrávku proti posledním FC Cokoliv a díky dalším třem bodům se posunuli už na 6. příčku.

Dopijem a pudem – FC Cokoliv 4:1 (2:1)
15. a 24. Grůza, 31. Gebhart, 39. Alexa – 7. Botoněk
Dopijem a pudem do sezóny vstoupili porážkou, ve druhém kole remizovali a od kola třetího si připisují jednu výhru za druhou. Nic na tom nezměnilo ani utkání proti FC Cokoliv, krčícím se s pouhými dvěma body na předposledním místě. A to přesto, že se do vedení dostalo právě FC Cokoliv zásluhou Botoňka. Jenže ještě v první půli skóre otočil dvěma góly Grůza, na kterého po změně stran navázali Gebhart s Alexou. Dopijem a pudem si tak připsali čtvrtou výhru v řadě a jsou čtvrtí, díky zápasu k dobru oproti týmům před nimi ale mohou reálně pomýšlet na posun na pódiové umístění.

Goal Diggers – Stredoslováci 0:1 (0:0)
27. Vološin
Souboj tabulkových sousedů ze středu tabulky přinesl vyrovnanou bitvu, kterou rozhodla jediná trefa. Jejím autorem se stal hostující Vološin, díky němuž Stredoslováci ukončili dvouzápasovou sérii bez výhry a udrželi se na páté příčce. Goal Diggers si naopak připsali třetí prohru v řadě, podruhé o gól, a propadli se na 7. místo tabulky.

Hertha Zevlín – Tykadla 0:2 (0:1)
22. Zachar, 40. Lacko
Šlágr kola proti sobě postavil první Tykadla a třetí Herthu Zevlín. Ta před týdnem poprvé padla, naopak Tykadla procházela sezónou bez prohry. Nic na tom nezměnil ani ostrý střet s Herthou, neboť si Tykadla schovala po jedné brance na každý poločas a zvítězila 2:0. Udržela se tak na čele soutěže, naopak Hertha nenapravila předchozí zaváhání a zůstala třetí. Herthu mohla potěšit alespoň vítězná předehrávka s druhými Lover Boyz, kterým překazila plány na posun na první místo tabulky a udržela se na dostřel prvním dvěma příčkám.