14.04.2019 - 21:05René Pazdera
Zobrazeno: 98 x

STAROBRNO Univerzitní liga: Agrostroj i Premrhané talenty navýšili náskok, 3. liga je pořádně zamotaná

Zatímco ve dvou nejvyšších univerzitních soutěžích navýšily týmy na čele tabulky svůj náskok na pronásledovatele o další tři body, 3. liga se pořádně zamotává. Týmy z čela tabulky Hertha Zevlín, Dopijem a pudem i Lover Boyz už na jaře body poztrácely, čímž se velká šance naskytla Tykadlům. Ta mají navíc odehráno nejméně zápasů a pokud dohrávky zvládnou, posunou se do čela soutěže.

1. STAROBRNO Univerzitní liga

FC Protest – Agrostroj 1:10 (1:5)
23. Říha – 2., 13., 22. a 40. Žák, 15. Burian, 25. Komínek, 36. Šandera, 45. a 49. Novotný, 47. Nečas
Zatímco na podzim duel těchto týmů skončil těsným vítězstvím Agrostroje, tentokrát si suverén letošní sezóny otevřel střelnici a Protestu nedal žádnou šanci. Agrostroj znovu vlétl do utkání ve velkém stylu a vedl už od 2. minuty, ve které se trefil Žák. Tento hráč se nakonec trefil čtyřikrát, díky čemuž se vyšvihl do čela tabulky střelců. Agrostroj má na čele soutěže aktuálně luxusní sedmibodový náskok, Protest je stále šestý.

FK Tatran Kedluben – Tak určitě 2:3 (1:1)
19. Kotík, 35. Brázda – 25. Netík, 33. Pešek, 41. Teslík
V souboji pátého se třetím se na úvodní branku čekalo téměř dvacet minut. Do vedení šel Tatran Kedluben, v poslední minutě první půle ale hosté srovnali zásluhou Netíka. Obrat dokonalo Tak určitě v 33. minutě díky Peškovi, jenže o okamžité srovnání se postaral Brázda. Hrdinou vyrovnaného utkání se nakonec stal hostující kapitán Teslík, který gólem ze 41. minuty nasměroval všechny body do náruče Tak určitě. Ti si připsali druhou jarní výhru a posun na 2. místo tabulky.

Gottwaldoff – Sparta 1:2 (0:2)
31. Žák – 19. Zvolánek Michal, 25. Kosť
Souboj dvou posledních týmů tabulky přinesl výrazně vyrovnanější průběh než na podzim. Favorizovanou Spartu poslal do vedení její nejlepší střelec Michal Zvolánek, a když v poslední minutě první půle navýšil vedení Kosť, měla Sparta skvělou výchozí pozici do zbývající části zápasu. Po pěti minutách druhého poločasu se ale připomněl i Gottwaldoff, jenž využil rohového kopu a po brance Žáka snížil. Ve zbývajících minutách však Sparta zaváhání nepřipustila a sama si naopak vytvořila dostatek šancí, žádnou z nich ale v branku přetavit nedokázala. I tak si ale připsala první jarní výhru, po které se dotáhla na dostřel dvou bodů k šestému Protestu.
Sestřih z utkání:

RBSS – The Invincibles bylo odloženo na 7.5. v 21:00.

2. STAROBRNO Univerzitní liga

FK Bez nás nezačnou – Pozdní sběr 5:5 (3:3)
3. Šíp, 6. Ustohal, 16. Habarta, 40. Tomášek, 50. Maštalíř – 2. Bartoš, 17. Horák, 28. a 36. Fránek, 55. Beránek
Ve skvělou a dramatickou podívanou se proměnil zápas předposledních FK Bez nás nezačnou s pátým Pozdním sběrem. Ten se z gólu radoval už v 2. minutě, jenže zatímco ještě slavil, domácí měli na svědomí vyrovnaní. Ba co víc, za další tři minuty už vedli, a když po čtvrt hodině hry navýšili na rozdíl dvou branek, měli utkání skvěle rozherané. Avšak ani Pozdní sběr nic nevzdal a ještě do konce poločasu skóre vyrovnal. Po změně stran se pokračovalo v zajetých kolejích a do vedení se dostali hosté. Domácí opět otočili, ani Maštalířova branka se však neukázala jako vítězná. Pozdní sběr totiž v infarktovém závěru srovnal a rozhodl o dělbě bodů.

Paralympiakos – Valašští dřeváci 2:5 (1:2)
17. Vrša, 31. Baránek – 16. Procházka, 18. a 36. Palyza, 42. Nerád, 43. Navrátil
Čtvrtý Paralympiakos hostil třetí Valašské dřeváky a v případě vítězství mohl svého soupeře v tabulce přeskočit. Takový scénář ale Dřeváci rozhodně nechtěli připustit a v zápase byli aktivnějším celkem. Do vedení se dostal po individuální akci Procházky, Paralympiakos ale hned za minutu srovnal. Uběhla však další minuta a „Valachové“ měli vedení zpět na své straně. Domácím se po změně stran podařilo podruhé srovnat, jenže i tentokrát si hosté vzali vedení rychle zpět. A už jej nepustili, naopak ještě v poslední desetiminutovce dvakrát udeřili a díky třem bodům se vyšvihli na druhou příčku tabulky.

FC Premrhané talenty – Drtiči 4:3 (2:2)
20. a 46. vlastní Hynek, 23. Šimor, 32. Suchánek – 11. Stuchlík, 24. a 38. Andrýsek
Šlágrem kola bylo utkání vedoucích Premrhaných talentů s druhými Drtiči. Ti se dokázali dostat do vedení zásluhou Stuchlíka, favoritovi ale stačily tři minuty, aby skóre zvrátil na svou stranu. Přesto se ještě před pauzou trefil hostující Andrýsek, jenž srovnal na poločasových 2:2. Vedení vrátil domácím Suchánek, jenže Drtiči i podruhé srovnali, tentokrát díky druhé trefě Andrýska. Pět minut před koncem pak nastala málo vídaná věc. Smutným hrdinou utkání se stal hostující Hynek, jenž si v 46. minutě vstřelil druhý vlastní gól v zápase, kterým přihrál všechny body na stranu Premrhaných talentů. Ti tak navýšili náskok na čele tabulky na šest bodů, Drtiči se naopak propadli na třetí příčku.
Sestřih z utkání:

Lazio fakultas – Pobrežie liehoviny 0:3 (0:0)
27., 38. a 44. Marčiš
Poslední Lazio fakultas před týdnem poprvé výhralo a proti předposlednímu Pobrežiu liehoviny mělo solidní šanci na další bodový zisk. V případě vítězství navíc mohlo svého soupeře přeskočit. Jenže nestalo se, po bezbrankové první půli totiž vzal všechno do svých rukou hostující Šimon Martiš a čistým hattrickem rozhodl o plném bodovém zisku pro Pobrežie. To si tak připsalo první jarní vítězství a poskočilo na šestou příčku, na které je v kontaktu se dvěma týmy před ním.

3. STAROBRNO Univerzitní liga
Boca Juniors – Ad-hoc 2:0 (2:0)
9. Kovář, 24. Těžký
Předposlední Ad-hoc před týdnem poprvé vyhráli a další úspěch chtěli přidat proti sedmé Boce Juniors. Ta však stejně jako na podzim ukazuje, že úvodní kola zvládá na jedničku. Boca byla v utkání s Ad-hoc aktivnější a do vedení jí pomohla proměněná penalta Kováře. Ještě veseleji pro domácí bylo minutu před pauzou, když si Těžký pohrál s brankářem a zvýšil na 2:0. Po změně stran už žádná branka nepadla, Boca se díky třem bodům bodově dotáhla na Patriots.

FC Cokoliv – Tykadla 0:5 (0:2)
4. a 16. Lacko, 39. Nývlt, 44. a 48. Hánl
Tykadla byla proti FC Cokoliv jasným favoritem a předzápasové předpoklady bezezbytku naplnila. Na dva góly Lacka z první půle po změně stran navázali Nývlt s Hánlem, který se trefil taktéž dvakrát, a zajistili Tykadlům pohodovou výhru. Ta je posunula na 2. místo tabulky s nadějí, že se v případě zvládnuté dohrávky vyšvihnou do čela. FC Cokoliv zůstávají poslední, drží přitom nelichotivý primát, když v součtu s podzimem neskórovali už dlouhé čtyři zápasy v řadě.

Dopijem a pudem – Goal Diggers 3:3 (2:1)
9., 16. a 42. Grůza – 20. a 34. Hanzelka, 40. Jurečka
Dopijem a pudem čekaly v tomto týdnu hned dva zápasy, které je mohly katapultovat zpátky do čela ligy. Jenže s Herthou Zevlín padli až překvapivě jednoznačně a podle představ nedopadl ani zápas proti osmým Goal Diggers. Dopijem a pudem přitom poslal do dvougólového vedení Grůza, avšak hosté nesložili zbraně a po změně stran dokonali obrat. Jenže proti byl znovu kanonýr Grůza, který svou třetí brankou zařídil opětovné vyrovnání a moc nechybělo, aby další šancí přivál všechny body na stranu Dopijem a pudem. Jenže nestalo se, a tak se podzimní půlmistr propadl díky horšímu skóre na čtvrtou příčku. Goal Diggers si připsali cenný skalp, na jejich postavení se ale nic nezměnilo.

Lover Boyz FC – Stredoslováci 3:1 (3:0)
17. Strakoš, 21. Ondráček, 25. Krumpholc – 36. Mozola
Hrací týden uzavřel souboj třetích Lover boyz s pátými Stredoslováky. V našlapané tabulce měly oba celky shodný dvacetibodový zisk. Zatímco před týdnem si Lover Boyz vylámali zuby na Patriots (0:0), proti Stredoslovákům ukončili gólový půst v závěru první půle. Lover Boyz v něm vstřelili hned tři branky, kterými vykročili k vítězství, na kterém nic nezměnilo snížení Stredoslováků po změně stran. Lover Boyz se udrželi, byť o skóre, na třetí příčce, Stredoslováci zůstávají pátí.