23.04.2019 - 15:27René Pazdera
Zobrazeno: 98 x

STAROBRNO Univerzitní liga: Lídr 1. ligy Agrostroj poprvé padl

Neporazitelnost Agrostroje skončila, na suveréna letošní sezóny 1. ligy si vyšlápl FK Tatran Kedluben. V 2. lize zůstalo vše při starém, vedoucí Premrhané talenty opět zvítězily a zůstávají jediným týmem napříč všemi soutěžemi, který ještě neprohrál. V 3. lize zůstává i nadále velmi napínavý souboj o přední pozice, kterému dodává na nepřehlednosti fakt, že vedoucí Hertha Zevlín má odehráno o čtyři utkání víc než její pronásledovatelé.

1. STAROBRNO Univerzitní liga

Agrostroj – FK Tatran Kedluben 0:3 (0:1)
22. vlastní Bača, 25. Kotík, 55. Dedič
Suverén letošní sezóny poprvé padl. Zatímco na podzim Agrostroj zasadil Kedlubnu čtyři branky a žádný nedostal, tentokrát se situace otočila. V tabulce pátý Tatran Kedluben se stal prvním týmem, který dokázal Agrostroj porazit. Navíc stylem, že neobdržel ani branku. Vítězným gólem se nakonec stal vlastenec Bači, mezi střelce se pak zapsali Kotík a Dedič. Na postavení ani jednoho z týmů se nic nezměnilo, náskok Agrostroje se ale ztenčil na čtyři body. Tatran Kedluben ztrácí z páté pozice pět bodů na medailové příčky.

The Invincibles – FC Protest 5:0 (3:0)
13. Ďuriš, 16. a 51. Beko, 23. Sameš, 44. Venený
Také v druhém zápase nejvyšší soutěže mířili přesně do černého pouze střelci na jedné straně. Zápas čtvrtých The Invincibles proti šestému Protestu byl soubojem týmů, které na jaře ještě nebodovaly. Zatímco Invincibles nelichotivou šňůru ukončili, když na pětibrankovém vítězství zadělali už v první půli, po které vedli 3:0, Protest si připsal třetí jarní porážku. Invincibles ztrácí dva body na třetí a tři body na druhé místo, přitom mají zápas k dobru.
Sestřih z utkání:

Sparta – RBSS 0:4 (0:1)
19. a 40. Kutaj, 36. Bartek, 50. Holub
Třetí RBSS nepřipustili zaváhání a poradili si s předposlední Spartou. Vyhráli i druhý jarní zápas (jeden byl odložen) a hořkost porážky naposledy poznali na podzim v 2. kole. RBSS ztrácí na první místo pět bodů, pokud tedy zvládnou dohrávané utkání, bude velice zajímavé sledovat jejich vzájemný souboj s Agrostrojem, který je na programu na konci dubna.

Tak určitě – Gottwaldoff 5:0 kontumačně.

2. STAROBRNO Univerzitní liga

Valašští dřeváci – FC Premrhané talenty 2:4 (0:1)
32. Žlebek, 37. Nerád – 5. Suchánek, 30. Opatřil, 35. Kubiš, 37. Luterán
Druhé Valašské dřeváky čekal další těžký duel, tentokrát proti prvním Premrhaným talentům, kteří se pyšnili šestizápasovou vítěznou šňůrou. Byli to právě hosté, kteří vstoupili do utkání lépe, neboť už v 5. minutě šli do vedení zásluhou Suchánka. Nejtěsnější vedení nakonec vydrželo až do 30. minuty, v které jej k radosti Talentů navýšil Opatřil. Následně se strhla přestřelka, během které Dřeváci náskok stáhli, Talenty si jej vzaly zpět a to stejné ještě jednou. Výsledkem bylo vedení hostů 4:2, které už si pohlídali do závěrečného hvizdu, a navlékli tak další korálek vítězné série. Premrhané talenty mají na vedoucí příčce luxusní sedmibodový náskok, Valašští dřeváci se propadli na třetí místo.

Pozdní sběr – Lazio fakultas 3:4 (2:2)
3. Doležal, 21. Svoboda, 33. Fránek – 6. Jícha, 7. Otáhal, 42. Netáhlo, 50. Severa
Šestý Pozdní sběr hostil poslední Lazio fakultas, proti kterým si mohl připsat první jarní výhru. K té vykročil nejlepším možným způsobem, na Doležalovu trefu z 3. minuty ale rychle odpověděl Jícha. K radosti hostí na něj hned za minutu navázal Otáhal, a Lazio tak vedlo 2:1. Jenže čtyři minuty před pauzou se trefil domácí Svoboda a v druhé půli se tak začínalo od nuly. Stejně jako v prvním dějství, i v tom druhém šel do vedení Pozdní sběr, tentokrát zásluhou Fránka. Jenže i tentokrát dokázalo Lazio skóre srovnat, když se po Severově akci prosadil Netáhlo. Severa se stal ústřední postavou duelu, neboť v poslední minutě si počkal za obranou na odražený balón a lehkým obstřelem jej poslal za záda padajícího gólmana. Lazio fakultas si tak připsali druhou sezónní výhru a bodově se dotáhli na FK Bez nás nezačnou, Pozdní sběr se naopak o jednu příčku propadl a je šestý.
Sestřih z utkání:

Pobrežie liehoviny . Paralympiakos 4:2 (3:1)
6. Nosek, 10., 20. a 40. Marčiš – 24. Sláma, 45. Sobotka
Šesté Pobrežie liehoviny hostilo čtvrtý Paralympiakos, který na jaře ještě nebodoval. Bodový půst hráči Paralympiakosu neukončili, naopak Pobrežie liehoviny si připsalo cenný skalp a druhou jarní výhru. Když po dvaceti minutách vedlo Pobrežie 3:0, pustili se domácí k rozehrávce i s vysunutým brankářem, tento risk se ale nevyplatil a Sláma přesnou trefou do opuštěné brány snížil. Jenže třetí Marčišův gól, jenž přišel po změně stran, myšlenky Paralympiakosu na zvrat odmítl. Pobrežie díky třem bodům přeskočilo svého soupeře a je čtvrté, s čtyřbodovou ztrátou na bronzovou pozici.

Drtiči – FK Bez nás nezačnou 5:1 (1:0)
22. a 36.  Hynek, 30. Stuchlík, 37. a 45. Andrýsek – 45. Habarta
Předposlední FK Bez nás nezačnou dokázali v předchozích jarních zápasech zvítězit i remizovat, nyní zkompletovali sérii možných výsledků, když poprvé padli. Nad jejich síly byli třetí Drtiči, kteří se sice v první půli rozjížděli hodně pomalu, přesto po něm vedli 1:0. Po změně stran už se ale naplnily papírové předpoklady i kvalita domácích, kteří svého soupeře přehráli, přidali další čtyři branky a díky vítězství se posunuli na druhou příčku tabulky.

3. STAROBRNO Univerzitní liga
Ad-hoc – Dopijem a pudem 3:4 (2:2)
18. Koller, 28. a 35. Eliáš – 7. Grůza, 25. Alexa, 31. a 45. Malyjurek
Dopijem a pudem, půlmistry 3. ligy, čekal zdánlivě jednoduchý zápas proti předposledním Ad-hoc. Jenže ti nedali kůži vůbec lacino a jasného favorita pořádně potrápili. Třikrát se v zápase opakovala situace, kdy se Dopijem a pudem dostali do vedení, které domácí dokázali umazat. Na čtvrtou trefu hostí v podání Malyjurka už ale Ad-hoc odpověď nenašli a Dopijem a pudem si tak připsali vydřené vítězství, které je udrželo v boji o první příčku tabulky.

Goal Diggers – FC Cokoliv 2:0 (1:0)
15. Chlumský, 50. Jurečka
Osmí Goal Diggers hostili poslední FC Cokoliv. Po patnácti minutách hry se trefil domácí Chlumský a nejtěsnější vedení domácích vydrželo až do poslední minuty zápasu. V té se překvapení nekonalo, naopak Goal Diggers přidali druhou branku a po vítězství 2:0 se přiblížili k týmům na šestém a sedmém místě. FC Cokoliv zůstávají poslední i proto, že v dosavadních čtyřech jarních zápasech ještě ani jednou neskórovali.

Tykadla – Lover Boyz FC 7:1 (4:1)
3., 19., 24., 37. a 49. Hánl, 18. Düreš, 44. Lacko – 25. Trávník
Druhá Tykadla hostila čtvrté Lover Boyz, oba celky měly před vzájemným zápasem shodný počet bodů. Jenže očekávaný šlágr kola se proměnil až v příliš jednoznačnou záležitost, kterou opanovali domácí hráči. Ti si už během první půle vypracovali čtyřbrankové vedení, a byť hosté v závěru poločasu vstřelili kontaktní branku, po změně stran úřadovala opět Tykadla. Pěti góly se zaskvěl Hánl, i díky němu získala Tykadla cenné tři body, které je udržely na druhé příčce tabulky.

Stredoslovácí – Patriots Brno 2:1 (0:1)
26. Fúdor, 54. Mozola – 18. Hrdlička
Utkání pátých Stredoslováků s šestými Patriots bylo podle očekávání hodně vyrovnané. V urputné a fyzicky náročné bitvě se jako první prosadili hosté zásluhou Hrdličky, jehož branka ustanovila nejtěsnější poločasové vedení „Patriotů.“ Ihned po změně stran se ale po autovém vhazování podařilo Stredoslovákům srovnat, když se na správném místě ve vápně objevil Fúdor. Když už to vypadalo, že si oba týmy rozdělí po bodu, předvedl skvělou individuální akci jeden z domácích hráčů, jenž nabil Mozolovi, a ten přesným zakončením přivál všechny body do náruče Stredoslováků.