20.05.2019 - 12:04René Pazdera
Zobrazeno: 162 x

STAROBRNO Univerzitní liga: Tykadla mistrem 3. ligy, 1. a 2. liga zná všechny medailisty

Zatímco o šampionech první i druhé ligy bylo rozhodnuto s předstihem, uplynulý hrací týden přinesl rozuzlení, kdo si odnese zbývající cenné kovy. V nejvyšší soutěži zvládli dostihy o stříbrné medaile hráči RBSS, kteří odsoudili k bronzu The Invincibles. Jistým sestupujícím je Gottwaldoff a až dohrávky v příštím týdnu rozhodnou o druhém týmu, který bude muset o patro níž. Ve druhé lize k mistrovským Premrhaným talentům a druhým Drtičům vystoupili na stupně vítězů Valašští dřeváci, naopak o jediném sestupujícím rozhodne poslední dohrávka. Ve třetí lize se podle očekávání na nejvyšší příčku dostala Tykadla, která už nikdo nesesadí, stejně tak už můžeme s jistotou říct, že druhá skončí Hertha Zevlín. Naopak bitva až do konce bude o bronzové medaile, na které mohou reálně pomýšlet hned čtyři celky.

1. STAROBRNO Univerzitní liga

Agrostroj – Tak určitě 9:3 (5:3)
11., 17., 30., 47. a 49. Šandera, 12. Komínek, 15. Bača, 24. Žák, 34. Horňas – 4. Pchálek, 10. Švec, 19. Šilon
Už jistý mistr vstoupil do utkání možná až moc laxně a po deseti minutách prohrával o dvě branky. Avšak ještě do konce první půle ukázali hráči Agrostroje svoji extratřídu a pěti brankami skóre otočili. Vedení už nepustili, po změně stran jej navíc dalšími góly navýšili a se sezónou se rozloučili vysokým vítězstvím 9:3. Jedním gólem se na ní podílel i Martin Žák, který svůj gólový účet zaokrouhlil na rovných dvacet branek a stane se králem střelců 1. ligy. Tak určitě na začátku jara pošilhávali po medailovém umístění, nakonec však skončí čtvrtí i přesto, že je ještě čeká dohrávka s poslední Spartou.
Sestřih z utkání:

FK Tatran Kedluben – RBSS 0:6 (0:2)
20. Blažek, 22. Filkorn, 28. a 29. Kutaj, 38. Karas, 40. Bartek
RBSS stačil bod k tomu, aby potvrdili konečné 2. místo. Naopak Tatran Kedluben měl jisté, že skončí pátý, ať už utkání skončí jakkoliv. Možná i proto se plně naplnily předzápasové předpoklady a RBSS mají po vítězství 6:0 jistotu, že na krk pověsí stříbrné medaile.

FC Protest – Sparta 4:4 (1:2)
3. a 32. Borovský, 35. Antl, 36. Sedláček – 21. a 23. Gergeľ, 40. Ševčík, 47. Piteľ
Šestý Protest a sedmou Spartu dělily před vzájemným zápasem dva body. A šlo o hodně, právě Spartě totiž patřila sestupová pozice, ta tak měla ideální příležitost srazit na ni svého soupeře. Utkání přineslo strhující průběh, když se brzy dostal do vedení Protest, po první půli ale těsně vedla Sparta. Jenže Protest po změně stran během čtyř minut vstřelil tři góly a dvoubrankovým vedení směřoval k jistotě záchrany. Ani Sparta se však nevzdala a v závěrečných deseti minutách skóre srovnala. Remíza 4:4 tak odsunula sestupový rébus na dohrávky, které oba týmy čekají v příštím týdnu.

The Invincibles – Gottwaldoff 5:0 kontumačně

2. STAROBRNO Univerzitní liga

FK Bez nás nezačnou – Paralympiakos 6:2 (3:2)
7. a 48. Tomášek, 15. a 21. Šíp, 30. a 39. Novotný – 17. a 24. Hladík
Hned první utkání přineslo souboj týmů ohrožených sestupem. Narozdíl od nejvyšší soutěže sestupuje jen jeden tým a v případě vítězství si mohl šestý Paralympiakos zajistit setrvání ve 2. lize, sedmí FK Bez nás nezačnou se pak k tomu mohli výrazně přiblížit. V případě porážky naopak museli doufat ve ztrátu posledního Lazia fakultas. V samotném utkání vedli FK Bez nás nezačnou po první půli těsně 3:2 a po změně stran se čekalo drama, to však domácí celek zcela odmítl. Čtyři branky sám vstřelil, žádný nedostal, a vítězstvím 6:2 si zajistil setrvání ve 2. lize.

FC Premrhané talenty – Pobrežie liehoviny 4:3 (3:1)
12. Opatřil, 15. Chrvala, 23. Mojto, 33. Luterán – 22., 42. a 46. Nosek
I přesto, že byly Premrhané talenty jistým mistrem, o motivaci měly postaráno. Mohly se stát jediným týmem napříč všemi univezitními soutežemi, který by za celou sezónu neprohrál. Naproti tomu Pobrežie liehoviny bojovalo o bronzové medaile, a tak se dal očekávat napínavý zápas. V něm tahaly za delší konec favorizované Talenty, které krátce po půlhodině hry vedly o tři branky. Jenže Pobrežie se nevzdalo a v poslední desetiminutovce utkání pořádně zdramatizovalo. Víc než kontaktní gól však nevstřelilo, a tak muselo čekat do dalšího dne a doufat ve ztrátu Valašských dřeváků.

Valašští dřeváci – Lazio fakultas 2:0 (1:0)
16. Nerád, 44. Hruška
Ta nepřišla a Valašští dřeváci využili nabídnuté šance k posunu na 3. příčku. Úplně snadné to ale neměli, byť se utkali s posledním Laziem fakultas. To kladlo velký odpor, přesto se Dřevákům podařilo v každém poločase vstřelit jednu branku a po vítězství 2:0 si zajistili zisk bronzových medailí. Lazio fakultas zůstalo poslední, kapku naděje ale skrývá dohrávané utkání, avšak proti Premrhaným talentům to bude mít Lazio víc než těžké.

Drtiči – Pozdní sběr 5:0 kontumačně.

3. STAROBRNO Univerzitní liga

Ad-hoc – Stredoslováci 3:3 (1:2)
10. Eliáš, 28. Böhm, 40. Koller – 7. Floch, 8. Held, 35. Holec
Poslední Ad-hoc s pátými Stredoslováky rychle prohrávali o dvě branky, krátce po změně stran se ale začínalo od nuly. I poté se do vedení dostali Stredoslováci, jenže ani to neudrželi a Ad-hoc se podařilo i tentokrát srovnat. Stredoslováci tak zbytečně ztratili při pomyšlení na medailové pozice, naopak Ad-hoc se posunuli na předposlední místo.

Goal Diggers – Tykadla 0:10 (0:2)
7., 48. a 50. Nývlt, 24. a 40. Fireš, 31. a 43. Hánl, 33. Düreš, 49. Lacko, 50. Zelman
Šestí Goal Diggers čelili druhým Tykadlům, která ztrácela na vedoucí Herthu Zevlín dva body. Právě Hertha už má ale všechny zápasy za sebou, a tak měla Tykadla hned tři zápasy na to, aby manko smazala a zajistila si titul. Tykadla na nic nečekala a šampionem se stala hned při první příležitosti, navíc pořádně rázným způsobem. Soupeři zasadila desítku, připsala si nejvyšší vítězství sezóny v celé lize a může se těšit na slavnostní zakončení sezóny, na kterém pověsí na krk zlaté medaile.

Dopijem a pudem – Lover Boyz 5:3 (0:1)
27., 28., 34., 37. a 48. Fandl – 14. Strakoš, 35. Krumpholc, 46. Trávník
Bitva třetího se čtvrtým, kteří měli stejně bodů, byla přímým soubojem o bronzovou pozici. Možná i díky hrozivé formě soupeře byli favoritem Lover Boyz, kterým také po první půli patřilo nejtěsnější vedení. Jenže po změně stran bylo všechno jinak, v kádru Dopijem a pudem totiž začal řádit Filip Fandl, jenž pěti brakami vystřelil svému týmu vítězství 5:3 a upevnění třetího místa.

Boca Juniors – Patriots Brno 6:2 (4:1)
6., 13. a 18. Těžký F., 10. Kovář, 40. Cwik, 49. Matoušek – 12. a 46. Saučuk
Boce Juniors se na jaře daří, když vyhrála všechny čtyři dosud odehrané zápasy a pomalu se zapojila do boje o třetí příčku. V tomto týdnu Boca naděje na zisk cenného kovu ještě přiživila, neboť nejprve zvládla utkání se sousedícími Patriots, a ve čtvrtek i dohrávku proti čtvrtým Lover Boyz. Boca nyní ztrácí na třetí příčku čtyři body, má však zápas k dobru.