05.06.2019 - 14:56René Pazdera
Zobrazeno: 144 x

STAROBRNO Univerzitní liga udělala tečku za sezónou 2018/2019

Zatímco dohrávky v 1. a 2. lize definitivně potvrdily, které týmy se budou pakovat o soutěž níž, ve 3. lize se až do posledního možného momentu rozhodovalo o tom, kdo na krk pověsí bronzové medaile. Zejména díky parádní jarní jízdě si postavení na stupních vítězů vybojovala Boca Juniors, která se může, stejně jako všechny ostatní týmy, těšit na slavnostní ukončení sezóny 2018/2019, které proběhne ve středu 5. června na hřišti Sportovního centra Srbská.

1. STAROBRNO Univerzitní liga

Dohrávky 12. kola

FC Protest – Gottwaldoff 5:2 (1:1)
16. a 48. Abrahám, 41. Borovský, 44. Kolík, 47. Kala – 22. Žák, 49. Hrnčiřík
Osmý Protest potřeboval bodovat, aby měl jistotu záchrany v nejvyšší soutěži. Naopak Gotwaldoff už měl jisté, že skončí poslední. Vstříc záchraně vykročil Protest v 16. minutě vedoucí brankou, tři minuty před přestávkou ale hosté srovnali. Po změně stran se tak začínalo od nuly a dlouho trval poločasový stav, až poslední desetiminutovka přinesla hned pět branek. Rovnou čtyři z nich vstřelili hráči Protestu, kteří si tak vytvořili nedostižný náskok na předposlední Spartu a vysloužili si příslušnost v 1. lize i pro příští sezónu.

Tak určitě – Sparta 3:2 (2:1)
6., 14. a 35. Pchálek – 5. a 28. Gergeľ
Sparta už tedy věděla, že ani výhra se čtvrtým týmem tabulky ji k záchraně nedovede, přesto do posledního zápasu sezóny dali její hráči vše a s favoritem sehráli vyrovnaný duel. Když v 5. minutě otevřel skóre hostující Gergeľ, stačila Pchálkovi jediná minuta, aby skóre srovnal. Role se poté otočily a na vedoucí branku Pchálka pro změnu reagoval taktéž druhou brankou v zápase Gergeľ. Minisouboj dvou jmenovaných, stejně jako výsledek zápasu, nakonec rozhodl domácí Pchálek, který svojí třetí brankou vystřelil tři body pro Tak určitě.

2. STAROBRNO Univerzitní liga

Dohrávka 12. kola

FC Premrhané talenty – Lazio fakultas 5:0 (2:0)
17. a 45. Cyprian, 25. Opatřil, 34. a 48. Mojto
Jistý mistr hostil poslední Lazio fakultas, které se v případě vítězství mohlo dostat mimo sestupovou příčku. Druholigový suverén však měl o motivaci postaráno, neboť mířil k celosezónní neporazitelnosti. Talenty tak žádné zaváhání nepřipustily, v silné sestavě zasadily Laziu bůra a staly se jediným týmem ve všech univerzitních soutěžích, který za celou sezónu neprohrál. Naopak Lazio skončilo poslední a příští ročník bude hrát 3. ligu.

3. STAROBRNO Univerzitní liga

Tykadla – Ad-hoc 4:1 (2:0)
10. Düreš, 30. a 50. Hánl, 47. Zelman – 30. Shpak
Tykadla měla jistý titul, přesto proti předposlednímu Ad-hoc neponechala nic náhodě. Rozdělila si po dvou gólech do každého poločasu a připsala si pohodlné vítězství.

Stredoslováci – Boca Juniors 1:1 (1:0)
50. Holec – 38. Pavlík
Na jaře neporažená Boca Juniors měla všechny trumfy v rukávu, čekaly ji totiž hned tři utkání, díky kterým se mohla vytáhnout až na 3. místo tabulky. Vypadalo to, že proti šestým Stredoslovákům rozhodne jediná branka, Stredoslováci však v poslední minutě srovnali a remízou připravili Boce Juniors komplikaci v boji o medaile.

Patriots Brno – Dopijem a pudem 10:4 (4:2)
6., 17., 21., 33., 37. a 43. Bumba, 16., 29., 40. a 48. Pyšík – 3., 20., 28. a 36. Grůza
Jenže hozenou rukavici nevyužili tou dobou třetí Dopijem a pudem, na kterých si až překvapivě snadno smlsli sedmí Patriots. Ti zasadili podzimnímu mistru desítku a vyhoupli se na konečné páté místo.

Lover boyz FC – FC Cokoliv 2:3 (2:2)
19. Krumpholc, 23. Boraň – 9. a 11. Minář, 40. Bilíček
Také další z adeptů bojujících o vrchní příčky nepotvrdil roli favorita. Čtvrtí Lover Boyz překvapivě padli s FC Cokoliv, pro které šlo teprve o druhé vítězství sezony, které je posunulo na konečné předposlední 9. místo.

Dopijem a pudem – Stredoslováci 7:7 (2:3)
6., 41. a 50. Grůza, 15. a 33. Malyjurek, 32. Fandl, 37. Aldin – 10. a 24. Fúdor, 12. a 47. Bronda, 40. Holec, 48. a 49. Böhmer
Poslední utkání sezóny pro oba soupeře přineslo pořádnou divočinu. Skóre se několikrát přelilo ze strany na stranu, a když hostující Böhmer dvěma brankami z 48. a 49. minuty vrátil vedení na stranu Stredoslováků, vypadalo to, že právě oni seberou všechny tři body. Jenže proti byl domácí kanonýr Grůza, který svojí třetí brankou v zápase srovnal na 7:7. Dopijem a pudem tou dobou drželi 3. příčku, museli však doufat, že Boca Juniors prohraje minimálně jeden ze zbývajících zápasů.

Boca Juniors – Tykadla 1:0 (0:0)
45. Těžký Filip
Boca Juniors měla všechno ve svých rukách, zvládla totiž dohrávku s FC Cokoliv a stačilo jí získat bod, aby poskočila na konečnou třetí příčku. Čekal ji však soupeř nejtěžšího kalibru – mistrovská Tykadla. Utkání potvrdilo, že se střetly dva týmy s nejlepší jarní formou a dlouho žádnou branku nepřineslo. Až pět minut před koncem rozjásal celou Bocu její vůdce Filip Těžký, jehož branka se nakonec ukázala rozhodující nejen v tomto zápase, ale také v boji o bronzové medaile, které na krk pověsí Boca Juniors.