29.06.2019 - 15:03René Pazdera
Zobrazeno: 94 x

Baráž o 4. ligu: Erekce pokračuje ve čtvrté lize, Kaša Team porazila v obou duelech

Ani další barážový dvojzápas nepřinesl překvapení a oba celky zůstávají v soutěžích, které během celé sezóny hrály. Čtvrtoligová FC Erekce zvládla jak úvodní domácí duel, tak také odvetu proti Kaša Team a svého soupeře nasměrovala zpět do páté ligy. Tým vedený kapitánem Matějem Lažou inkasoval v barážovém dvojzápase pouze jednou.

1. zápas:
Úvodní duel série o čtvrtou ligu přinesl jako první šanci Kaša Teamu, ovšem rána z přímého kopu skončila nad brankou. První tutovku Erekce měl v desáté minutě kapitán Laža, ale sám před brankou neuspěl, a jeho celek neskóroval ani za další dvě minuty z přímého kopu na hranice vápna. Na druhé straně poté mohl otevřít skóre Balvar, po otočce ale branku přestřelil. Oba týmy se poté zastřelovaly, šance končily nepřesnými střelami. Za tu největší se dala označit křižná rána Chamrada, ta však prosvištěla těsně kolem zadní tyče. Dvě minuty před koncem se Erekce dostala do vedení, a to po precizně zahraném přímém kopu. K tomu se postavil Jozef Teslík a kolem dvoučlenné zdi soupeře se trefil náramně do šibenice – 1:0.

Kaša Team byl zkraje druhé půle aktivnější. Úvodní šanci měl ale po Lažově pasu Polanský, nicméně brankář soupeře jej vychytal. Na druhé straně hrozil Cháma, ale také jeho pokus skončil jen na brankáři protivníka. Tůma v brance domácích čaroval i nadále, když na brankové čáře zastavil dvě obrovské šance Kaša Teamu. V následné pasáži si vytvořily zajímavé situace oba celky, všechny rány ale skončily vedle branky, a tak gólmani neměli moc práce. Hosté ale byli přeci jen o něco více na míči a domácí, kteří měli jen jednoho hráče na střídání, se více zatáhli. S přibývajícím pasáže houstly také emoce a sudí Kožnar musel několikrát sáhnout do kapsy pro žlutou kartu. V nastaveném čase už se Kaša Team vyrovnání nedočkal, a tak domácí celek zvládl první zápas nejtěsnějším možným rozdílem.

Matěj Laža (FC Erekce): „Zápas byl ze začátku opatrný, byla to spíš oťukávaná. Po neuznaném gólu Kaša Teamu do toho začaly vstupovat hodně emoce a utkání přidalo na tvrdosti. Skóre otevřel až obávaný kanonýr a bývalý hráč soupeře Jozef Teslík, a to parádní ranou z přímáku. I druhý poločas se nesl ve stejném duchu jako ten první, domácí Erekce, která hrála pouze s jedním hráčem na střídačce, mocně bránila útoky svého barážového soupeře, což se jí podařilo až do závěrečného hvizdu.“

FC Erekce – Kaša Team 1:0 (1:0)
28. Teslík
Sestava domácích: Tůma - Laža (C), Litschmann, Paták, Teslík, Páleník, Polanský.
Sestava hostů: Randus - Carda, Zakov, Novosad, Cháma, Burget, Kloss, Chamrad, Balvar, Slabý (C)

2. zápas
První dvě šance odvety měla hostující Erekce, zejména v té druhé Paták jen těsně míjel tyč. Skóre mohli otevřít také domácí, jenže Carda v plném běhu škrtl svou ránu o tyč. Z dálky to poté zkoušel Chamrad, mířil ale jen doprostřed branky. Na konci páté minuty byl v obrovské šanci Broďák, zblízka však trefil jen skvěle zasahujícího gólmana. Erekce nakonec skóre otevřela o tři minuty později, po přiťuknutí se k míči dostal právě Marek Broďák a zakončil kolem obránce po zemi mezi nohy gólmana – 0:1. Poté mohl zvýšit v úniku Laža, vyběhnuvšího brankáře ale nepřeloboval. V utkání se poté začalo opět přiostřovat. Do těchto zákroků se vměstnala šance Oulehly, který ale nezakončil nepřesně. Jedním ze zlomových momentů bylo vyloučení na straně Kaša Teamu v polovině první půle, po němž přišlo nejen oslabení, ale také druhá gól Erekce. Přihrávku z rozehrávky přímého kopu přetavil nadvakrát v gól Radek Paták – 0:2. Následně se dostal Oulehla do samostatného úniku po vysunutím od Lažy, jenže střílel jen do gólmana. Erekce byla i v závěru aktivnější, jenže Oulehla v další akci trefil jen tyč a Páleníka vychytal na brankové čáře gólman.

Domácí už museli ve druhé půli vsadit na jednu kartu a k postupu potřebovali čtyři góly. První šance však končily nepřesnými střelami, nebo domácí nechali vyniknout Tůmu. Na druhé straně měl třetí trefu na noze Teslík, jenže orazítkoval jen tyč. Krátce po něm hrozil také Laža, ale zblízka nejprve trefil branku a poté přestřelil. Šancí bylo dostatek, ale střelci se zastřelovali a čas domácím utíkal. Paták v další tutovce nedosáhl na střílený pas před prázdnou brankou, vše si ale vynahradil za chvíli. Laža vybojoval míč, zprava jej dal pod sebe a právě Radek Paták zakončil po zemi mezi nohy gólmana – 0:3. Erekce se navíc mohla spolehnout na Milana Tůmu, který stále držel čisté konto. O to nakonec přišel až dvě minuty před koncem, kdy první a nakonec i poslední gól Kaša Teamu v baráži vstřelil Lukáš Novosad. Na další odpor už nebyl čas, a tak Erekce po výhře 3:1 v součtu s výhrou 1:0 z prvního zápasu udržela čtvrtou ligu i pro další sezónu.

Kaša Team – FC Erekce 1:3 (0:2)
58. Novosad - 8. Broďák, 15. a 51. Paták
Sestava domácích: Randus - Carda, Zakov, Novosad, Cháma, Burget, Kloss, Chamrad, Balvar, Slabý (C).
Sestava hostů: Tůma - Laža (C), Paták, Teslík, Páleník, Polanský, Broďák, Oulehla