01.07.2019 - 21:31René Pazdera
Zobrazeno: 187 x

Baráž o 3. ligu: Březina rozhodla sérii už v prvním zápase, Bitches sestupují

Série mezi Březinou a Bitches byla možná nejvypjatější a nejvíce nervózní, na hřišti se však rozhodlo velmi záhy. Už v první domácím zápase do nedávna ještě čtvrtoligová Březina přejela svého soupeře osmi góly a postup měla prakticky v kapse. Bitches navíc nezvládli ani domácí odvetu a míří o patro níže – do čtvrté ligy.

1. zápas:
Na škvárovém povrchu v Březině si hosté zvykali stěží, zprvu měli navrch domácí. Po autu hlavičkoval Ondráček těsně vedle, načež Rous v další šanci po chybě hostující obrany trefil jen tyč prázdné branky. V páté minutě už se Březina ale dočkala, když Leoš Polák obešel brankáře a z úhlu zakončil – 1:0. Ten stejný hráč mohl zanedlouho skórovat znovu, tentokrát ale přízemní ranou minul. V jedenácté minutě přišla druhá trefa Březiny. Přečíslení 3 na 1 vzal domácí kapitán Roman Ondráček na sebe a vymetl šibenici – 2:0. První šance poté měli také hráči Bitches, ale rány směřovaly vedle branky. Na hřišti se začalo s přibývajícím časem přitvrzovat, k vidění bylo několik ostrých zákroků a také první žlutá karta. Na konci první půle domácí Sokol navýšil svůj náskok. Nejprve brejk vyřešil tvrdou ranou mezi nohy brankáře Roman Ondráček a následně se trefil také Ondřej Rous, který uklízel míč na zadní tyči. Březina vedla v poločase pohodlně 4:0.

Druhou část načali domácí opět aktivně, první šance ale skončila ranou vedle. Vzápětí na protější straně pálil křižně Lang, branku ale těsně minul. V 39. minutě navíc hostující Komínek zavinil penaltu a dostal dvě žluté karty za sebou, a tak pro něj zápas skončil. Pokutový kop proměnil Roman Ondráček, uzavřel hattrick a zvýšil na 5:0. Hosté chtěli kontrovat z přímého kopu, ale ten skončil střelou vedle. V polovině druhé půle se navíc do střelecké listiny zapsal opět Roman Ondráček, který pálil bodlem přesně z pravé straně a za čtyři minuty na něj navázal Ondřej Rous, jenž stál na konci pohledné kombinace – 7:0. Březina si zápas užívala a dočkala se ještě jedné trefy, když se trefil z dálky z přímého kopu Petr Kousalík – 8:0. Alespoň čestný úspěch zaznamenali hosté o minutu později, první barážovou branku Bitches dal z úniku Stanislav Šafr. Ze strany hostů mohly přijít ještě dvě další korekce, ale domácí brankáře Zouhar svůj celek podržel, a tak si Březina dokráčela pro vysoké vítězství 8:1.

TJ Sokol Březina – Bitches 8:1 (4:0)
5. Polák, 11., 24., 39. (pen.) a 45. Ondráček, 26. a 49. Raus, 52. P. Kousalík – 53. Šafr
Sestava domácích: Zouhar – P. Kousalík, Blaha, M. Kousalík, Kozel, Polák, Ondráček (C), Rous.
Sestava hostů: Kobylka – Denčev, Fiala, Lang, Šafr, Vaněk, Komínek, Pavlíček, Soška (C), Peška, Zlámal, Slavík.

2. zápas
Odveta už měla jít jen formalitou, jakýkoliv obrat ze strany Bitches by byl zázrakem. Hosté začali aktivněji a měli první šance, ty však končily nepřesnými střelami. Po třech šancích Sokolu přišla také možnost domácích, Zouhar ale přímý kop soupeře zlikvidoval. Na hřišti to tentokrát jiskřilo od prvních minut a rozhodčí měl plné ruce práce. Ve 14. minutě hosté otevřeli skóre, když si Jakub Boháček našel svou vlastní vyraženou ránu a z dorážky z voleje se nemýlil – 0:1. Následně po vysunutí od Ondráčka patičkou hrozil Rous, ale jeho pokus z úhlu brankář vyrazil. Sedm minut před koncem půle se hosté radovali podruhé. Rous vysunul středem Jakuba Boháčka a ten po zemi obstřelil brankáře – 0:2. Březina byla na koni a konec půle byl v její režii, další branky ale nepřišly.

Druhou třicetiminutovku zahájily opět šance na obou stranách, diváci za Lužánky však viděli jen nepřesné střelecké pokusy. Bitches se snažili se tlačit vpřed, jenže marně. Například rána Sošky letěla vedle. Na opačné straně naopak nebezpečně zahrozil Petr Kousalík, ale jeho pokus směřující do šibenice gólman parádně vytáhl na roh. Jasný gól měl na své noze také domácí Tichý, sám před brankářem ale vsadil na razanci a trefil jen Zouhara. Březina spoléhala hlavně na brejky, ty ale hráči řešili hodně ukvapenými střelami. Hosté se dočkali třetí branky až sedm minut před koncem, kdy Ondráček vybídl vlevo volného Ondřeje Rouse a ten se trefil po zemi k tyči – 0:3. Prakticky záhy mohl snížit Šafr, ani on ale branku netrefil. I tentokrát se Bitches dočkali na konci čestné branky, o tu se postaral z voleje pálící Tomáš Tichý – 1:3. Poslední šance zastavil Zouhar, který tak stvrdil druhé vítězství Březiny a především její postup do třetí ligy! Bitches se s ní minimálně na rok loučí a míří o soutěž níže.

Roman Ondráček (TJ Sokol Březina): „Po prvním zápase jsme to měli dobře rozehrané, takže jsme chtěli v odvetě uhrát hlavně dobrý výsledek. Jsme rádi, že jsme to zvládli, postoupili jsme a zahrajeme si o třídu výše. Uvidíme, jaké to bude, ale těšíme se na to.“

Bitches – TJ Sokol Březina 1:3 (0:2)
13. a 23. Boháček, 53. Rous – 56. Tichý.
Sestava domácích: Kobylka – Tichý, Šafr, Vaněk, Pavlíček, Soška (C), Peška, Zlámal.
Sestava hostů: Zouhar – P. Kousalík, Blaha, M. Kousalík, Neužil, Ondráček (C), Rous, Boháček.