13.01.2020 - 14:09René Pazdera
Zobrazeno: 314 x

Odstartoval první ročník zimní ligy BSMK

Zápasem mezi KMK Dynamem Brno a Lazio fakultas odstartovaly dvouměsíční boje o mistra zimní ligy BSMK. Tu si v premiérovém ročníku zahraje pět mužstev a všichni účastníci proti sobě sehrají dva vzájemné zápasy, celkem tedy osm zápasů pro každé mužstvo. Každý víkend budou na hřišti v Obřanech k vidění dvě utkání, stejně tak bude mít každý týden jeden z účastníků volno. Hned v prvním hracím víkendu ale měly volno tři týmy, neboť utkání mezi FC Nehery a Royal Flushem bylo odloženo. Ani tak vás ale neochudíme o reportáž z prvního hracího dne zimní ligy, kterou budeme pravidelně sledovat a přinášet z ní textové i obrazové informace.

1. kolo:

KMK Dynamo Brno - Lazio fakultas 6:3 (4:2)
Branky: 5. a 45. Foukal, 8. a 11. Gaži, 16. a 42. Kozák - 10. Ševčík, 22. vlastní, 46. Hladký
Žluté karty: 45. Cingel J. (Lazio fakultas)
Sestava domácích: Jirátko, Fajkoš, Gaži (C), Formánek, Krempaský, Poliak, Foukal, Kozák
Sestava hostí: Cingel P. (C), Julínek, Ševčík, Hladký, Cingel J., Tomáš, Flajzar

5.  Lazio fakultas 1 0 0 1 3:6 0

KMK Dynamo nastoupilo do prvního zápasu v namixované sestavě s hráči A i B týmu hodně aktivně a od prvních minut si také tvořilo gólové šance. Nejprve sice několikrát ztroskotalo na hostujícím brankáři, v páté minutě se ale Jakub Foukal opřel do míče z pořádné dálky a výstavní ránou do šibenice poslal svůj tým do vedení. To navýšil Gaži, který byl přesně tam, kde měl být, a z prostoru u zadní tyče zamířil do odkryté brány. Pohlednou akci rychle předvedlo také univerzitní Lazio, a tak neměl po rozebrání celé obrany Ševčík problém snížit na 2:1. Jenže jen minuta stačila Dynamu, aby mělo zpátky dvoubrankové vedení, trefil se opět Gaži. Domácí ani nadále v aktivitě nepolevili a vypracovali si spoustu šancí, zahazovali ale i ty největší. Když však do brejku dvou na nikoho utekli Krempaský s Kozákem, neměl druhý jmenovaný sebemenší problém, aby zvýšil na 4:1. Také další gól měl na svědomí domácí hráč, Foukal ale bohužel zamířil do vlastní brány a orámoval tak poločasové skóre 4:2.

Také po změně stran pokračovalo utkání v hodně ofenzivním duchu, jen gólů poněkud ubylo. Šancí přitom bylo k vidění i nadále spoustu, avšak zejména domácí střeleckou mušku ladili stěží. Lazio fakultas několikrát zachránila branková konstrukce, pak už ale přece jen Kozák s Foukalem dvěma góly dodali na domácí kopačky potřebný klid. Za hosty však stejně pohotově snížil Hladký. Zbývajících deset minut zápasu ale žádný zvrat nepřineslo. KMK Dynamo tak do zimní ligy BSMK vstoupilo vítězně, když Lazio fakultas porazilo 6:3.

Jan Formánek (brankář, KMK Dynamo Brno)
S jakými plány jste se do zimní ligy přihlásili?

“Plány jsou jasné. Rozehrát se před jarní částí a třeba vyzkoušet nové akvizice. Celkově je to spíš příprava pro A-tým.”
Jak velký nezvyk je hrát v nízkých teplotách venku? Ovlivní to nějak výkon?
“Řekl bych, že letos je zima docela teplá, aspoň zatím. Dokonce si myslím, že spousta listopadových ligových zápasů bylo mrazivějších, takže jako problém to nevidím. Jediný nastal vlastně až po zápase, protože ve sprše tekla studená voda, snad už bude příště i teplá.”
Jak bys zhodnotil samotné utkání proti Lazio fakultas?
“Hráli jsme, řekl bych, poměrně laxně a koncovka byla už tradičně tragická. Ale určitě bylo příjemné vidět kluky v novém roce a společně si zahrát.”