BSMK.CZ - oficiální stránky Brněnského svazu malé kopané

Novinky

Novinky
20.01.2020 - 13:08René Pazdera
Hodnocení 12345 0
Zobrazeno: 195 x

Zimní liga: KMK Dynamo je stoprocentní, na sněhu vyhráli i Arbitři

Hned druhý hrací víkend zimní liga BSMK naplno dostála svému názvu. Odpolední sněžení proměnilo hřiště v Obřanech ze zeleného na bílé, sněhové vločky navíc nepřestaly padat ani po výkopu, a tak si aktéři obou zápasů mohli užít pořádný “winter classic.”
 
2. kolo:
 
KMK Dynamo Brno - FC Neheři 8:3 (4:1)
Branky: 5., 25., 27., 29. a 34. Kozák, 10. Jirátko, 14. Fajkoš, 30. Krempaský - 20. Klaudinger P., 47. a 50. Hrabovský
Sestava domácích: Foukal, Formánek, Jirátko ©, Kozák, Krempaský, Dirhan, Fajkoš
Sestava hostí: Klaudinger J. ©, Procházka, Kopecký, Grande, Hrabovský, Klaudinger P., Jakš
Rozhodčí: Ondřej Sasín
 
Los Arbitros - Royal Flush 4:1 (2:0)
Branky: 6. a 58. Psota M., 25. Rodina, 54. Kučera - 30. Beneš
Sestava domácích: Leitgeb, Psota M., Psota T., Rodina, Moder ©, Kučera, Chorvát
Sestava hostí: Novotný, Čelková, Beneš, Prouza, Malina ©, Krejčí, Santos
Rozhodčí: Ondřej Sasín

Tabulka po 2. kole
Pořadí  Název týmu Z V R P Skóre Body
1.  KMK Dynamo Brno 2 2 0 0 14:6 6
2.  Los Arbitros 1 1 0 0 4:1 3
3.  Lazio fakultas 1 0 0 1 3:6 0
4.  Royal Flush 1 0 0 1 1:4 0
5.  FC Neheři 1 0 0 1 3:8 0

Jako první šlo do akce KMK Dynamo, kterému se postavili FC Neheři. Zatímco Dynamo už si před týdnem připsalo do tabulky tři body, pro Nehery šlo o zimní premiéru. Ještě před ní ale bylo třeba pořádně upravit hřiště. “Jak jsem minule říkal, že je teplá zima, počasí se teď úplně otočilo a  krásně nasněžilo. Zázemí areálu je ale kvalitní, za pomoci soupeře a hlavně rozhodčího Ondry Sasína jsme povrch připravili a zápas odehráli,” zhodnotil těžké podmínky brankář KMK Jan Formánek a rozhodčímu vysekl poklonu ještě před zápasem.Právě Dynamo předvedlo výborný vstup do zápasu a po čtvrt hodině vedlo o tři branky. Neheři, tým poskládaný kolem Jana Klaudingera, pospolu žádnou soutěž nehraje, možná i proto bylo v jeho hře vidět hodně nepřesností. Přesto Neheři dokázali po dvaceti minutách snížit, poslední slovo před přestávkou si ale vzalo opět Dynamo.Tomu se navíc povedl i nástup do druhé půle, když dalšími čtyřmi trefami během deseti minut definitivně rozhodlo. Pěti góly přispěl k vítězství Petr Kozák, na straně Neherů v závěru zaznamenal dvě branky Hrabovský, který upravil na konečných 8:3. “Zimní ligu bereme jako přípravu, která je zatím dobrá výsledkově, herně a hlavně v koncovce je to ale slabší,” zhodnotil dosavadní představení Dynama Formánek a dodal. “Na nedostatcích se pokusíme zapracovat, hlavně ale máme radost, že se potkáváme nejen jako tým, ale i jako kamáradi.”


 
Jan Klaudinger (kapitán, FC Neheři)
Jako jediný z účastníků zimní ligy nehrajete pospolu žádnou ze soutěží BSMK. Můžeš tedy přiblížit skladbu vašeho kádru?
“Co se týmu týče, jde o takový mix. S některými jsem hrával malou kopanou, s některými hraju futsal. Jsou tu i kluci, kteří nehráli ani jeden z těchto sportů. Cíle však máme nejvyšší.”
Jak moc náročné bylo hrát na hřišti pokrytém sněhem?
“Zahrát si fotbal, když sněží, to je super zážitek. Samozřejmě to má i svá úskalí a rychle změnit směr, zastavit nebo zrychlit není úplně nejlehčí.”
Utkali jste se s možná nejsilnějším soupeřem, co rozhodlo o jeho vítězství?
“Kluci byli šikovní a na tak těžkém terénu předvedli krásné kombinace. Na nás bylo hodně vidět, že se fotbalově neznáme. Spoustu gólů jsme dostali po vlastních chybách.”
Jak bys zhodnotil hru svého týmu, panuje aspoň dílčí spokojenost?
“V podstatě jsem spokojený, nejsme sehraní, ale zahrát si jdeme pro radost. Klukům jsem před zápasem říkal, “nenechte je vystřelit a já to vychytám”. Bohužel neposlechli, a tak jsem si zahrál trochu na rybáře. Věřím ale, že se naše výkony budou zlepšovat.”
 
Zatímco se na hřiště pomalu trousily týmy Los Arbitros a Royal Flush, rozhodčí Ondra Sasín nelenil a s hrablem v ruce znovu dělal všechno proto, aby byl terén v co nejlepších podmínkách. Do samotného zápasu vstoupily aktivně oba týmy, jako první si přitom vypracovali velké šance hráči Royalu. Jenže je neproměnili, a jak už to tak bývá, šel do vedení soupeř. “Arbitři” drželi nejtěsnější vedení celý poločas, v jeho samotném závěru navíc přidali pojišťující trefu.Po změně stran vykřesal Royalu naději Beneš, jeden ze dvou kmenových hráčů Hoofrimmer Gunners “B”, který snížil na 2:1. I přesto, že šancí bylo na obou stranách opravdu hodně, stav utkání a gólový účet zůstávaly poněkud chudé. Royal se snažil vstřelit vyrovnávací branku, ani přes velkou snahu toho ale nedocílil. Los Arbitros naopak v závěru střelecké trápení prolomili a díky dalším dvěma gólům dokráčel k vítězství 4:1. 
 

 
Patrik Moder (kapitán, Los Arbitros)
S jakými ambicemi jste se do zimní ligy přihlásili a s jakým kádrem ji odehrajete?
“Ambice nejsou nijak velké, zimní ligu bereme jako přípravu na jarní část sezóny. Úspěchem pro nás bude bedna. Soutěž odehrajeme s hráči A i B týmu, zkrátka kdo přijde, ten bude hrát. Navíc je možnost vyzkoušet případné posily pro doplnění kádru.”
Jak těžké bylo hrát na zasněženém hřišti?
“Těžké to bylo, osobně bych nejraději na podobném terénu nehrál. Pro oba týmy to ale bylo stejné a nakonec jsme vyhráli, takže jsme se s těžkými podmínkami asi vypořádali o něco lépe než soupeř.”
Panuje spokojenost s výkonem? Co vás dovedlo k vítězství?
“K vítězství nás dovedla větší bojovnost. Oba týmy přišly s jedním hráčem na střídání, což je příšerné, ale holt máme spoluhráče z cukru. Byl to zápas s množstvím šancí na obou stranách a kdyby bylo konečné skóre 15:10, asi by se nikdo nedivil. Nás ale hodně podržel brankář Petr Leitgeb a přesto, že jsme zahodili i nemožné, dali jsme více branek než soupeř. Jak už jsem tedy říkal, s docházkou spokojený nejsem, s bojovností a hrou těch, kteří přišli, ale panuje velká spokojenost.”

- Martin Chroust -

Komentáře

Přidat komentář

Psát komentáře mohou pouze registrovaní a přihlášení uživatelé.
Pokud ještě nemáte svůj účet můžete si jej vytvořit zde.

Přihlas svůj tým do nové sezóny v malé kopané a odcestuj s ním zdarma na Mistrovství Evropy!

vyplnit přihlášku více informací

Chcete být hráčem týmu malé kopané? Hledá Váš klub nové hráče? Využijte služeb našeho portálu!

Hledáme angažmá

Máte zájem stát se tím, kdo přímo řídí zápasy malé kopané? Vyplňte formulář a my Vás již zkontaktujeme.

vyplnit přihlášku více informací

Bezplatná linka BSMK

Neplaťte, když voláte k nám. Zašlete nám SMS, určenou do sítě O2 nebo jen jednoduše prozvoňte a my Vám zavoláme zpět. Využívejte BSMK linku na

+420 602 725 382