28.01.2020 - 10:18René Pazdera
Zobrazeno: 173 x

KMK Dynamo nadále vládne zimní lize, o další medailové pozice bude pořádný boj

V třetí hrací den zimní ligy BSMK byly k vidění hned tři zápasy, na programu totiž byla i dohrávka úvodního kola mezi Royal Flush a FC Neheři. Poprvé se tak během jednoho odpoledne představily na umělé trávě v Obřanech všichni účastníci zimní soutěže a rozhodně bylo na co koukat.

3. kolo:

Lazio fakultas - Royal Flush 3:3 (1:2)
Branky: 11. Cingel J., 32. Břoušek, 41. Efimov - 13. Trbušek, 24. Chroust, 35. Santos
Žluté karty: 46. Sádlík, 48. Kočajnar - 38. Trbušek
Sestava domácích: Cingel P., Kočajnar, Julínek, Ševčík, Sádlík, Břoušek, Cingel J. (C), Hladký, Semeniuk, Efimov
Sestava hostí: Novotný (C), Chroust, Santos, Jílek, Strakoň, Trbušek
Rozhodčí: Tamás Danczi

KMK Dynamo Brno - Los Arbitros 6:2 (2:0)
Branky: 10. a 39. Gaži, 14., 32. a 44. Kozák, 38. Foukal - 49. Nejezchleba, 50. Psota M.
Sestava domácích: Bělehrádek, Krempaský (C), Gaži, Kozák, Foukal, Jirátko
Sestava hostí: Vašík (C), Psota T., Psota M., Nejezchleba, Rodina, Brezáni, Horák, Vrbka, Kučera, Moder, Kocman

Dohrávka 1. kola:

Royal Flush - FC Neheři 4:3 (3:2)
Branky: 2. a 37. Chroust, 8. Trbušek, 24. Santos - 1. Kodras, 9. Nedoma, 31. Křižák
Žluté karty: 10. Nedoma, 49. Němeček (FC Neheři)
Červené karty: 38. Trbušek (Royal Flush) - STOP v následujícím utkání
Sestava domácích: Novotný (C), Prouza, Chroust, Santos, Jílek, Strakoň, Trbušek
Sestava hostí: Klaudinger J. (C), Klaudinger P., Křižák, Procházka, Kodras, Klimeš, Jakš, Němeček, Hrabovský, Nedoma

1 – Beneš (Royal Flush)

V prvním utkání hostilo Lazio fakultas Royal Flush. Pro oba týmy šlo o druhé vystoupení v rámci zimní ligy, v kterém bojovaly o první body do tabulky. K těm lépe vykročilo Lazio, neboť se po deseti minutách hry nejlépe zorientoval v brankovišti kapitán Jakub Cingel. Odpověď hostí ale byla blesková, za obranou se totiž zjevil Radim Trbušek, který si tváří v tvář brankáři věděl rady. Hrálo se ve vysokém tempu a o útočné pojetí hry se snažily oba týmy. Také šance byly k vidění na obou stranách, oba brankáři si ale počínali sebejistě. Až v závěru poločasu přetavil Royal rohový kop ve vedoucí branku, neboť Chroust opřel svoji střelu o tyč a bylo to 1:2.

Jenže ani Lazio zbraně nesložilo a v 32. minutě bylo zásluhou Břouška odměněno vyrovnávacím gólem. I tentokrát však měli hosté nachystanou rychlou odpověď, více prostoru totiž dostal na středu hřiště Roberto Santos, který pumelicí zpoza vápna vrátil vedení na stranu Royal Flush. To nakonec vydrželo rovných šest minut, rychlý brejk Lazia a snadná pozice pro Efimova znamenaly srovnání na 3:3. Byť se oba celky snažily v závěrečných minutách zvrátit skóre na svou stranu, žádná další branka k vidění nebyla, a tak utkání skončilo spravedlivou remízou 3:3. Díky ní si Lazio fakultas i Royal Flush připsali do tabulky první bod.

Roman Novotný (kapitán a brankář, Royal Flush)
Můžeš na úvod přiblížit, s jakým kádrem zimní ligu odehrajete a jaké v ní máte ambice?
“Ambice nemáme prakticky žádné, samozřejmě bychom nechtěli skončit poslední. Kádr bude většinou tvořen hráči B a C týmů, občas doplněných i hráči mimo Royal Flush, abychom měli aspoň někoho na střídání.”
Jaké to je adaptovat se při hře na zimní počasí?
“S tím, že budeme hrát někdy na sněhu nebo v teplotách pod nulou, jsme počítali. Komplikace to žádná není. Osobně se mi hraje lépe v teplotách kolem nuly, než když je v létě přes třicet stupňů i ve stínu.”
Jak bys utkání proti Lazio fakultas zhodnotil?
“Na poslední chvíli nám vypadli dva hráči, takže jsme utkání museli odehrát bez střídání. Nakonec se to ale jako žádná nevýhoda neukázalo, spíš naopak, protože v té zimě aspoň hráči nepromrzli. Co se samotné hry týče, rychle jsme prohrávali, ale i tak jsme se ještě před přestávkou dokázali dostat do vedení. Bohužel jsme však další šance neproměnili a doplatili na to. Celkově mělo utkání dobré tempo, takže určitě dobrá příprava na jarní část.
Remíza je tedy z tvého pohledu spravedlivá?
“Asi ano. Nejprve jsme prohrávali, potom zase vedli. Ani jeden z týmů nebyl výrazně lepší než ten druhý.”

Po pár minutách pauzy čekal na Royal Flush druhý zápas, tentokrát proti celku FC Neheři, který disponoval o poznání početnějším kádrem. Také Royalu se ale soupiska drobně rozšířila, a jak se později ukázalo, právě jeden příchozí se stal velmi důležitým článkem týmu. Samotné utkání snad nemohlo pro Nehery začít lépe, už v 1. minutě totiž napřáhl zpoza vápna Kodras a po zemi poslal míč do sítě. „Byla to první střela, která snad ani nemířila mezi tři tyče. Jako brankář jsem si ji srazil do sítě, to už je taková moje specialita,“ pochlubil se gólman Royal Flush Roman Novotný. Ten ale mohl jásat hned o minutu později, Chroust totiž proměnil svůj únik středem hřiště ve srovnávací trefu a začínalo se od nuly. Když navíc v 8. minutě fauloval uvnitř pokutového území Klaudinger, Trbušek neměl problém jej z pokutového kopu prostřelit. Jenže také Neherům stačila jediná minuta, aby bylo zásluhou Nedomy srovnáno. Ofenzivní podívaná poté přece jen poněkud ustála a zásluhou obou brankářů další branky k vidění nebyly. Až v závěru první půle ztratili Neheři míč na vlastní polovině a po Trbuškově pasu měl Santos snadnou úlohu – 3:2. Neheři měli v druhé půli co dohánět, místo toho ale vyrobili další hrubku. Ta vedla k samostatnému únika Chrousta, jenž chladnokrevně přehodil vyběhnuvšího Klaudingera a Royal vedl 4:2. Komplikací však byl ostrý faul Trbuška, po kterém měli Neheři k dobru pětiminutovou přesilovku. Už během ní se ale více mluvilo než hrálo. Čtveřice hráčů obětavě bránila a Nehery v jejich přesilovce k žádné velké šance nepustila. Paradoxně až po jejím skončení se dokázal prosadit Křižák, který zasadil míč pod horní tyč a zdramatizoval závěrečné minuty. Právě při nich mohli hráči Royalu děkovat příchozímu Prouzovi, který svůj tým zachránil od oslabení až do závěru zápasu. „V posledních minutách už jsme se jenom bránili, ale vítězství je nakonec naše,“ radoval se Novotný a dodal. „Utkání bylo nervózní, ale měli jsme ho pod kontrolou. Až červená karta ho více zdramatizovala. Ani nevím, jestli se v zimní lize udělují tresty, to budu muset pozjišťovat,“ měl jasno o plánech do dalších dní Novotný, který mohl se spoluhráči slavit první vítězství v zimní lize. Na to si naopak budou msuet počkat Neheři, kteří už závěrečný tlak ve vyrovnávací branku nepřetavili.

Jan Klaudinger (kapitán a brankář, FC Neheři)
Oproti minulému zápasu jsme poměrně rozšířili sestavu, mimo jiné o hráče MK Slatiny. Co bylo důvodem pro tento krok?
„S některými hráči hrajeme futsal, s některými se zase známe z turnajů. Nabídka zahrát si tu pro ně byla už před zimní ligou.“
Rychle jste vedli, soupeř ale skóre otočil. Kde hledat příčiny?
„Soupeř dobře bránil. My jsmě jej, stejně jako minulý zápas, pustili vlastními chybami do přečíslení, kterých dokázal využít.“
Jak se ti líbil zápas, který byl postupem času poměrně vyhrocený?
„Zápas se vyhrotil poté, co soupeř zajel skluzem zezadu do našeho hráče. Rozhodčí nejprve udělil žlutou kartu, až následně červenou. Soupeř od té doby nejevil velký zájem o hru, neměl zájem rychle rozehrát míč. Rozhodčí zase neměl evidentní zájem tuto situaci řešit.“
Jak si z pohledu brankáře viděl inkasované góly? Dalo se jim nějak zabránit? A co naopak chybělo spoluhráčům před tebou, aby se trefili víc než třikrát?
„U prvního gólu jsem nestihl zvednout nohu a míč mi ji přejel. Druhý gól jde na můj vrub, protože jsem zavinil penaltu, kterou Radim pěknou střelou k tyči proměnil. Zbývající góly byly po našich chybách v rozehrávce, kdy jsme soupeře vyslali do přečíslení a samostatného úniku. Myslím si, že právě mnoho nepřesností v přihrávkách a možná i málo střelby jsou našimi základními problémy.“

V posledním zápase nedělního odpoledne se utkalo suverénní KMK Dynamo s tříbodovými Los Arbitros. Ti zvládli držet s favoritem utkání krok do desáté minuty, v které se před Vašíkem zjevil Gaži, jenž lehkým obloučkem přes padajícího gólmana poslal KMK do vedení. To navýšil nejlepší střelec zimní ligy Kozák, a právě za stavu 2:0 se odcházelo do kabin.

V druhé půli Dynamo definitivně rozhodlo o vývoji utkání na konci čtvrté desetiminutovky, v které se v rychlém sledu trefili Kozák, Foukal a Gaži. Kozák poté zkompletoval hattrick, čímž zvyšoval už na 6:0. Přesto se brankář Bělehrádek čistého konta nedočkal, v závěrečných minutách se totiž za „Arbitry“ trefili Nejezchleba s Markem Psotou, kteří alespoň kosmeticky zmírnili skóre na konečných 6:2. I po třetím hracím kole tak zůstává KMK Dynamo stoprocentní, naopak boj o ostatní pozice slibuje vyrovnanou podívanou.