24.02.2020 - 11:04René Pazdera
Zobrazeno: 180 x

Zimní liga BSMK: KMK Dynamo se přiblížilo k titulu, Royal Flush v důležitém zápase porazil Los Arbitros

Zimní liga míří do finále a dvě kola před jejím koncem se premiérovému titulu zase o něco víc přiblížili hráči KMK Dynama Brno. Na druhé Lazio fakultas nyní mají pětibodový náskok, právě Lazio má ale zápas k dobru. Pokračuje také sága týkající se třetí příčky, o kterou bojují zbývající mužstva. Mezi nimi získal výhodu Royal Flush, který dokázal porazit Los Arbitros a na své konkurenty má tříbodový náskok. Právě „Arbitři“ ale mají odehráno o zápas méně.

7. kolo:

KMK Dynamo Brno - FC Neheři 6:4 (2:2)
Branky: 10. Poliak, 20., 44. a 50. Šimek, 40. a 47. Odehnal - 4. Hrabovský, 13. Patloka, 45. Klaudinger P., 48. Grande
Žluté karty: 28. Jakš (FC Neheři)
Sestava domácích: Formánek, Kozák, Jirátko, Dirhan, Poliak, Gaži, Šimek, Odehnal
FC Neheři - Klaudinger J. (C), Klaudinger P., Procházka, Patloka, Jakš, Grande, Hrabovský, Němeček
Rozhodčí: Josef Čápek

Los Arbitros - Royal Flush 2:5 (1:3)
Branky: 23. a 35. Solfronk - 5. Santos, 23. Slováček, 24., 45. a 49. Bělák
Sestava domácích: Brezáni (C), Psota T., Psota M., Vrbka, Solfronk, Nejezchleba, Horák, Vašík, Kocman

1 – Slováček (Royal Flush)

Odveta mezi KMK Dynamem a Nehery, tedy týmy z opačných pólů tabulky, měla o poznání vyrovnanější průběh než první zápas, v kterém KMK zvítězilo 8:3. Nyní šli do vedení Neheři a přesto, že se Dynamu podařilo po deseti minutách srovnat, ještě rychleji měli Neheři vedení zpátky. Také druhých deset minut zápasu ale Dynamo orámovalo vstřelenou brankou, a tak se šlo do kabin za stavu 2:2. Pro Nehery to byl nadějný výsledek, mohl přitom být ještě lepší nebýt neproměněné penalty v podání Jakše. V ten moment domácí podržel gólman Formánek, jehož spoluhráči šli poprvé do vedení v 40. minutě. Když o čtyři minuty přidal svou druhou branku Šimek, zdálo se, že je rozhodnuto. Opak byl ale pravdou a Neheři nic nevzdali, jen o minutu později navíc snížili na rozdíl jediné trefy. Gólově bohatý závěr zápasu pokračoval a k vidění byly znovu dvě branky během dvou minut, opět po každé na jedné straně. KMK v tu chvíli vedlo 5:4 a Neheři, ač dělali, co mohli, se vytouženého vyrovnání nedočkali. Místo toho v poslední minutě zkompletoval hattrick Šimek, jenž pojistil vítězství Dynama v poměru 6:4.

Jan Formánek (brankář, KMK Dynamo Brno)
Jak hodnotíš utkání s Nehery, které zřejmě bylo vyrovnanější, než by se při pohledu na tabulku dalo očekávat?
„Hráli jsme v novém složení a hlavně jenom do útoku. Tam jsme zase spalovali hodně šancí, takže asi proto byl zápas dlouho tak vyrovnaný.“
Podařilo se ti chytit penaltu, jaký byl tento moment z tvého pohledu?
„Z protihráče, který šel penaltu kopat, jsem tak nějak usoudil, že bude chtít vystřelit co největší ránu, než aby někam mířil. Takže jsem zůstal uprostřed, jen zmenšil úhel a on mě trefil. Spíš mě ale mrzí, že stejný hráč poté, bez úmyslu hrát balón, pořádnou silou skopl nejlepšího střelce zimní ligy. To byl hodně nefotbalový moment.“
Nastoupily za vás nové tváře, počítáte s nimi i do ligy?
„Uvidíme, ale hráčů není nikdy dost, takže i toto je možné.“

Neheři body nezískali, a tak měli Royal Flush a Los Arbitros ideální šanci, jak se osamostatnit na třetí příčce. Čekal je vzájemný zápas, jehož první díl lépe zvládli „Arbitři“ (vítězství 4:1). Royal Flush měl soupeři co vracet a od začátku skutečně byl ofenzivnějším týmem, který se také brzy dostal do vedení. Royal měl i nadále dobré možnosti, jak vedení navýšit, jeho hráči ale pálili i největší šance. V závěru poločasu proto přišel trest, když svých fyzických dispozic využil Solfronk a hlavou srovnal na 1:1. Jenže odpověď hostí byla okamžitá, ba co víc, během jediné minuty dokázali Bělák se Slováčkem vystřelit Royalu vedení 3:1. Právě Bělák se Slováčkem nastoupili v rámci zimní ligy poprvé a výraznou měrou svému celku pomohli. To platilo i po změně stran, kdy hosté dokázali vedení navýšit a z utkání si nakonec odnesli tři body za vítězství 5:2. Royal Flush se osamostatnil na třetí příčce, z které má na Nehery a Los Arbitros tříbodový náskok, a ve zbytku zimního turnaje bude bojovat ještě s KMK Dynamem a Lazio fakultas, tedy papírově nejsilnějšími celky. Stejný úkol čeká i na „Arbitry“, kteří se navíc utkají s Nehery, jež kromě tohoto utkání čeká ještě Lazio fakultas. Situace týmů bojujících o bronz je tak i nadále velmi zamotaná a výsledek každého zápasu ji může naklonit na stranu některého z nich.