02.03.2020 - 13:44René Pazdera
Zobrazeno: 153 x

KMK Dynamo mistrem zimní ligy, Royal Flush se přiblížil k medaili

Týden před koncem zimní ligy BSMK je rozhodnuto. Premiérovým mistrem se stane KMK Dynamo, kterému výrazně nahrála ztráta největšího konkurenta Lazio fakultas. Dynamo pak nenechalo nic náhodě, proti Los Arbitros si s chutí zastřílelo a zajistilo zimní primát.

8. kolo:

Lazio fakultas - Royal Flush 1:4 (0:1)
Branky: 33. Břoušek - 6. Trbušek, 35. Santos, 49. Bělák, 50. Chroust
Sestava domácích: Cingel P., Formánek, Julínek, Cingel J. (C), Melko, Břoušek, Kočajnar, Smažák, Sádlík
Sestava hostí: Strakoň, Trbušek, Bělák, Chroust, Santos, Rajmic
Rozhodčí: Josef Čápek

KMK Dynamo Brno - Los Arbitros 8:1 (5:1)
Branky: 4., 4. a 35. Reitoral, 12. a 22. Fajkoš, 12. Kadleček, 37. Kozák 48. vlastní - 6. Solfronk
Sestava domácích: Formánek, Fajkoš, Krempaský P., Jurásek, Kozák, Kadleček, Opatřil, Reitoral
Sestava hostí: Leitgeb, Solfronk, Vrbka, Rodina, Ryba, Psota T., Horák, Vogel (C), Nejezchleba

1 – Slováček (Royal Flush)

Druhé Lazio fakultas mělo na kontě deset bodů a při shodě okolností stále mohlo pomýšlet na nejvyšší příčku, pozor si ale muselo dávat také na třetí, sedmibodový, Royal Flush. První vzájemné utkání těchto soupeřů skončilo nerozhodně.

Tuhý boj to byl i tentokrát, o něco málo nebezpečnější byl ale přece jen Royal. Ten se taky dostal do vedení, když se na hranici vápna zjevil Trbušek a přesnou střelou mířil k tyči. Oba celky se snažily o kombinační hru, která přinášela šance, ve zbytku první půle však gólmani za svá záda nic nepustili. To druhou půli odstartoval brejk Royal Flush a branka Santose, ta ale nakonec kvůli hraní rukou uznána nebyla. A tak se skóre změnilo na straně opačné, když si Břoušek nachystal míč ke střele a propálil vše, co mu stálo v cestě. Lazio předvedlo povedený nástup do druhé půle, ve které bylo v prvních minutách lepším mužstvem, avšak do vedení se dostat nedokázalo. Místo toho Royal hru vyrovnal a rázem měl víc šancí. Nejprve hosté několik rychlých útoků neproměnili, poté si ale vzal slovo Santos, jenž přízemní ránou vrátil vedení na stranu Royal Flush. Lazio pak vrhlo všechny síly do útoky, dobrá obrana soupeře jej ale do větších šancí nepouštěla. Co navíc prošlo na bránu, pochytal Strakoň, kterého minutu před koncem potěšil Bělák. Ten ránou z pravého křidla pojistil vedení a v úplném závěru ještě předložil míč Chroustovi, který upravil na konečných 4:1.

Royal Flush a Lazio fakultas tak rázem mají deset bodů, přičemž lepším vzájemným zápasem se může pyšnit Royal. Lazio však má odehrán o zápas méně, a tak před posledním hracím dnem, v kterém se utká s Los Arbitros a Nehery, má všechno ve svých rukách.

Výsledek prvního zápasu výrazně nahrál do karet KMK Dynamu, které čekal zdánlivě snadný soupeř - Los Arbitros. Za Dynamo tentokrát nastoupili i Jurásek, Opatřil a Reitoral, jinak hráči The Reds, kteří pomohli zaplnit soupisku pro tento zápas. I s jejich pomocí dokráčel favorit zápasu k pohodlnému vítězství, které znamená jediné - jisté 1. místo v prvním ročníku zimní ligy. V posledním zápase se za týden Dynamo utká s Royal Flush, „Arbitry“ čekají dva zápasy, a to proti Lazio fakultas a Neherům.

Jan Formánek (brankář, KMK Dynamo Brno)
Lazio prohrálo, vy zvítězili, a tak jste mistrem zimní ligy. Jak bys tuto soutěž zpětně zhodnotil?
„Bylo to pohodové a občas i hektické zpříjemnění zimního období. Super myšlenka. Za mě osobně bych změnil hrací dny na pracovní a dal do nabídky více hřišť. V Obřanech je pěkný areál, ale je docela daleko, takže si myslím, že větší počet hřišť i hracích dnů by přilákal více týmů.“
Kudy vedla cesta k vítězství nad Los Arbitros?
„Před zápasem to vypadalo, že z vlastních řad mužstvo neposkládáme, a tak jsem se domluvil s klukama z The Reds. Za pomoc jim děkuji, protože už jsem to chtěl dotáhnout do prvního místa. Jejich vytříbená technika, rychlost a fotbalová myšlenka doplnila torzo Dynama, kterému musím také poděkovat. Společně jsme dokráčeli ke třem bodům a titulu v zimní lize.“
Podařilo se ti v rámci ligy vyzkoušet nové tváře, které by mohly nastoupit i v sezóně?
„Původně přesně toto bylo v plánu, chtěli jsme některé hráče vyzkoušet. Nakonec to ale moc nedopadlo, takže jsme hráli spíše s kamarády pro radost.“