BSMK.CZ - oficiální stránky Brněnského svazu malé kopané

Novinky

Novinky
13.03.2020 - 16:24René Pazdera
Hodnocení 12345 0
Zobrazeno: 650 x

Start jarní části většiny soutěží se odkládá, Univerzitní liga má šanci pokračovat

Všem dobře známá omezení, která vydala (a stále aktualizuje) vláda ČR v souvislosti se šířením koronaviru, se nevyhnou ani BSMK. Poslední tři dny jsme celou situaci bedlivě sledovali, vyhodnocovali a nyní s definitivní platností vydáváme následující rozhodnutí k jednotlivým soutěžím:
 
Ligy mužů (1. - 5. liga):
Všechny mužské ligy jsou pozastaveny, nikoliv zrušeny. Věříme, že se situace zlepší a budeme moct v polovině dubna soutěže rozehrát. Samozřejmě budeme situaci dále sledovat a všechny zástupce týmů informovat. V mezičase připravíme plán, či systém, jakým ligy dohrajeme. Nejhorším scénářem je samozřejmě prodloužení všech aktuálních omezení, což by bohužel znamenalo, že jarní část nebude moci začít vůbec.
 
Důvodem tohoto rozhodnutí paradoxně nejsou v přímém důsledku samotná omezení, protože na venkovní sportoviště se, jak jsme zjistili od Státního zdravotního ústavu, nutnost uzavření nevztahuje. Začali jsme tedy už pracovat na systému dodržení všech pravidel, včetně toho o maximálním počtu 30 osob na akci (zápasu) tak, abychom byli schopni utkání, byť vždy jen na jednom hřišti, postupně odehrát. Bohužel nás zastavil až nedostatek hřišť, protože všechny větší areály minimálně na 30 dní zavírají - Bohunice, Řečkovice, VUT a bez nich nejsme schopni soutěže spustit.
 
Liga žen:
Ženská liga, resp. její jarní část, je taktéž pozastavena, nikoliv zrušena. Platí pro ni to, co pro mužské soutěže s tím rozdílem, že ženy mají začínat až 14. 4., takže v případě neprodloužení vládních omezení sezónu v klidu dohrajeme.
 
Ligy juniorů:
U dětí kategorií U9, U12 a U15 hrajeme turnajovým systémem, kdy na jaře měly být tři turnaje, přičemž ten první - březnový, se ruší. Zatím nevíme, jestli bude vyhlášen náhradní termín, nebo se nakonec turnaj nezruší definitivně, ale vzhledem k tomu, že turnaje jsou samostatné a mají na sebe návaznost jen konečným součtem bodů a vyhlášením, budou případně zorganizovány pouze dva jarní turnaje, pokud to situace dovolí.
 
Univerzitní ligy:
U Univerzitních lig nás nejvíce tlačí čas, protože končí již v polovině května a měsíční pauza by tedy se stoprocentní jistotou znamenala předčasný konec celé druhé poloviny sezóny. Nicméně hřiště Lužánky je, jako jedno z mála (a jediné větší), stále v provozu při dodržení vládních omezení, které jsme schopni zajistit. Takže je teď jen otázka na týmy, resp. hráče, zda budou schopni a svolní v jarní části sezóny pokračovat, či nikoliv. Všichni zástupci týmů budou ještě dnes vyzváni ke sdělení názoru na tuto situaci a podle toho Univerzitní ligy buď ukončíme, nebo necháme pokračovat. Omezení, za kterých jsme schopni pokračovat, budou všem sdělena zároveň s touto výzvou.
 
Závěrem bych rád dodal, že se určitě nesnažíme za každou cenu soutěže odehrát tak, abychom ohrozili vaše zdraví. Plně si uvědomujeme vážnost situace a budeme dbát na dodržení stanovených omezujících podmínek, které určitě mají smysl a svůj důvod! Chtěli jsme pouze vyslyšet hlas většiny a jarní část sezóny rozehrát, pokud to bude možné. Jak sami vidíte, z většiny to možné není a porušovat omezení určitě nebudeme. Ani kvůli vám, ani kvůli sobě.
 
Přejeme všem hlavně zdraví a trpělivost!

Komentáře

1.Přikryl Zdeněk 17/04/2020 14:02
Dobrý den,
máte nějakou představu o možnosti ne/dohrání aktuální sezony? Děkuji

Přidat komentář

Psát komentáře mohou pouze registrovaní a přihlášení uživatelé.
Pokud ještě nemáte svůj účet můžete si jej vytvořit zde.

Přihlas svůj tým do nové sezóny v malé kopané a odcestuj s ním zdarma na Mistrovství Evropy!

vyplnit přihlášku více informací

Chcete být hráčem týmu malé kopané? Hledá Váš klub nové hráče? Využijte služeb našeho portálu!

Hledáme angažmá

Máte zájem stát se tím, kdo přímo řídí zápasy malé kopané? Vyplňte formulář a my Vás již zkontaktujeme.

vyplnit přihlášku více informací

Bezplatná linka BSMK

Neplaťte, když voláte k nám. Zašlete nám SMS, určenou do sítě O2 nebo jen jednoduše prozvoňte a my Vám zavoláme zpět. Využívejte BSMK linku na

+420 602 725 382