BSMK.CZ - oficiální stránky Brněnského svazu malé kopané

Novinky

Novinky
29.04.2022 - 11:32René Pazdera
Hodnocení 12345 0
Zobrazeno: 30 x

Velikonoční turnaj dětí ze ZŠ po dvouleté pauze opět na scéně

Po dvouleté pauze od společného sportování, kdy nás zastavila pandemie COVIDu, jsme se letos mohli vrátit do normálního fungování. Velice nás těší, že jsme mohli opět uspořádat turnaj v malém fotbale pro děti ze základních škol.
 
V termínu 12. 4. 2022 se uskutečnil Velikonoční turnaj v malém fotbale, kterého se zúčastnily ZŠ z městských částí Černovice a Slatina. Konkrétně se jednalo o ZŠ Kneslova, ZŠ Řehořova, ZŠ Tuháčkova a ZŠ Přemyslovo náměstí. Turnaje se celkem zúčastnilo 41 dětí, které odehrály společně 10 zápasů.
 
V prvním zápase se potkaly ZŠ Řehořova a ZŠ Tuháčkova. Bylo znát, že se děti teprve probouzejí z ranní cesty, ale postupně tempo nabíralo na obrátkách. Skóre zápasu otevřel Vojtěch Vejchoda ze ZŠ Řehořova a výsledek vydržel až do konce první půle. ZŠ Tuháčkova vstoupila do druhé poloviny aktivně, kdy svým pohybem a zarputilostí zatápěla Řehořce. Bohužel otevřená obrana ZŠ Tuháčkové při snaze vyrovnat byla propustnější a tím dovolila Řehořce skórovat podruhé v zápase. Utkání skončilo 2:0 pro ZŠ Řehořova.
 
První zápas byl za námi a na hřiště se přesunuly ZŠ Kneslova a ZŠ Přemyslovo náměstí. Zápas to byl krásný. ZŠ Kneslova předváděla radost ze sportu a ZŠ Přemyslovo náměstí nám nabídlo profesionálnější přístup děti, a to rovnou i s fotbalovým trenérem. Děti ze ZŠ Přemyslovo náměstí ukázaly svou fotbalovou šikovnost a v tomto utkání zvítězily 2:0.
 
Další zápasy nám nabídly spoustu krásných fotbalových akcí, emocí a chorálů, gólů a radosti. Základní část ovládla ZŠ Řehořova, která svou týmovostí a fotbalovým umem porazila všechny své soupeře. Na 2. místě se umístila ZŠ Přemyslovo náměstí, která těsně prohrála se ZŠ Řehořova 0:1. Nutno zmínit, že ZŠ Kneslova v zápase proti ZŠ Řehořova zmobilizovala všechny své síly a díky své bojovnosti i podpoře svých fanoušků remizovala s vítězem základní části. Na 3. místě se umístila ZŠ Tuháčkova a za nimi ZŠ Kneslova. Vítěze základní části jsme poznali a bylo potřeba vstoupit do vyřazovací části, abychom mohli předat pohár celkovému vítězi turnaje.
 
První semifinálový zápas nám nabídnul střetnutí mezi ZŠ Řehořova a ZŠ Kneslova. Děti ze ZŠ Kneslova bojovaly, co jim síly stačily, a to i díky skvělé podpoře spolužáků. ZŠ Řehořova se musela tím pádem prát se soupeřem navíc, ale nic nenechala náhodě. Už po první polovině vedla 2:0 a ve druhé části skóre navýšila, čímž si Řehořka pohlídala vítězství a postup do finále.
 
Další semifinálové utkání patřilo dvojici ZŠ Tuháčkova a ZŠ Přemyslovo náměstí. Tento zápas nám nabídl pravý fotbalový souboj, kdy se hra přelévala ze strany na stranu a byly tak k vidění šance na obou stranách. Zápas rozhodla střela Davida Mazáče ze ZŠ Přemyslovo náměstí, která tedy zvítězila 1:0 a mohla se těšit na finálový souboj se ZŠ Řehořova.
 
Nejprve ale přišel na řadu souboj o 3. místo mezi ZŠ Kneslova a ZŠ Tuháčkova. Po všech výsledkově neúspěšných bojích konečně přišla odměna pro ZŠ Kneslova, která otevřela skóre utkání. Díky skvělým podporovatelům nám málem spadla tělocvična a děti si mohly užít perfektní atmosféru. ZŠ Tuháčkova se vyburcovala ještě k lepšímu výkonu a stav utkání otočila na svou stranu. Bronzové medaile tím pádem získaly děti ze ZŠ Tuháčkova, ale děti ze ZŠ Kneslova předvedly sympatické výkony, které se každým zápasem zlepšovaly a za to jim patří velké díky.
 
Velké finále Velikonočního turnaje v malém fotbale patřilo ZŠ Řehořova, která byla mírným favoritem turnaje, a ZŠ Přemyslovo náměstí. Zápas o zlaté medaile se nesl v duchu kvalitního fotbalu, kdy jedna akce střídala druhou, a brankáři v obou dvou brankách předváděli bezchybné zákroky. Vzhledem k tomu, že utkání skončilo nerozhodně 0:0, tak vítěze musely určit až penalty. V tomto rozstřelu byla šťastnější ZŠ Řehořova a mohla tak slavit vítězství ve Velikonočním turnaji.
 
Vyhlášení celého turnaje a předání cen dětem a pedagogům se zúčastnila paní starostka MČ Brno - Černovice, paní Petra Quittová, obvodní metodička mládeže paní Vladimíra Kyselová a pan Miroslav Vybíral za mládež Malého fotbalu Brno. Vítěz turnaje získal zlaté medaile, výherní Velikonoční pohár a poukaz na nákup sportovního vybavení v hodnotě 3.000,- Kč. Oceněni byli i jednotlivci, když nejlepším brankářem turnaje byl zvolen Adam Ševčík ze ZŠ Řehořova a nejlepším hráčem turnaje byl vyhlášen Dominik Petrucha ze ZŠ Tuháčkova.
 
Všem účastníkům Velikonočního turnaje patří velké díky. Děkujeme také ZŠ Kneslova za již tradiční poskytnutí skvělého sportovního zázemí, paní starostce Petře Quittové za patronát sportovní akce v její městské části, rozhodčímu Josefu Čápkovi za kvalitně odřízený turnaj a paní Vladimíře Kyselové za skvělou spolupráci s brněnským malým fotbalem a organizaci turnaje.
 
Výsledky základních skupin:
ZŠ Řehořova - ZŠ Tuháčkova 2:0
ZŠ Přemyslovo náměstí - ZŠ Kneslova 2:0
ZŠ Tuháčkova - ZŠ Přemyslovo náměstí 1:2
ZŠ Řehořova - ZŠ Kneslova 0:0
ZŠ Řehořova - ZŠ Přemyslovo náměstí 1:0
ZŠ Tuháčkova - ZŠ Kneslova 7:1
 
Semifinále:
ZŠ Řehořova - ZŠ Kneslova 3:0
ZŠ Přemyslovo náměstí - ZŠ Tuháčkova 1:0
 
Zápas o 3. místo:
ZŠ Tuháčkova - ZŠ Kneslova - 3:1
 
Finále:
ZŠ Řehořova - ZŠ Přemyslovo náměstí - 1:0 (po penaltách)
 
Fotogalerie z turnaje: https://www.facebook.com/media/set/?vanity=100102591742&set=a.10158890799726743

- Miroslav Vybíral -

Komentáře

Přidat komentář

Psát komentáře mohou pouze registrovaní a přihlášení uživatelé.
Pokud ještě nemáte svůj účet můžete si jej vytvořit zde.

Přihlas svůj tým do nové sezóny v malé kopané a odcestuj s ním zdarma na Mistrovství Evropy!

vyplnit přihlášku více informací

Chcete být hráčem týmu malé kopané? Hledá Váš klub nové hráče? Využijte služeb našeho portálu!

Hledáme angažmá

Máte zájem stát se tím, kdo přímo řídí zápasy malé kopané? Vyplňte formulář a my Vás již zkontaktujeme.

vyplnit přihlášku více informací

Bezplatná linka BSMK

Neplaťte, když voláte k nám. Zašlete nám SMS, určenou do sítě O2 nebo jen jednoduše prozvoňte a my Vám zavoláme zpět. Využívejte BSMK linku na

+420 602 725 382