BSMK.CZ - oficiální stránky Brněnského svazu malé kopané

Novinky

Novinky
13.06.2022 - 13:40René Pazdera
Hodnocení 12345 0
Zobrazeno: 69 x

Prezident BSMK Filip Juda povede světový malý fotbal až do roku 2027

Košice – Potřetí za sebou byl Filip Juda zvolen prezidentem Světové federace malého fotbalu. Vede ji od roku 2013 a nyní má mandát až do roku 2027.

Nominaci obdržel ze všech pěti kontinentálních federací malého fotbalu a stal se jediným kandidátem na pozici předsedy sedmičlenného výkonného výboru světové federace. „Rád bych poděkoval všem delegátům za tak silný mandát, který je pro mě zavazující a zároveň ukazuje, že světová federace je jednotná,“ řekl brněnský rodák, který v roce 2003 založil nynější Asociaci malého fotbalu České republiky.

Delegáti jej do čela světového malého fotbalu zvolili na právě skončeném mistrovství Evropy ve slovenských Košicích. „V mém volebním období bych rád dokončil implementaci novinek na mezinárodních šampionátech Světové federace malého fotbalu, které by měly být vidět již v roce 2023, kdy budou mistrovství světa hostit Spojené arabské emiráty. Do roku 2025 bych potom rád otevřel nový produkt světové federace, klubovou Ligu mistrů v malém fotbale, na které pracujeme společně se Spojenými arabskými emiráty, ve kterých by se tento šampionát měl každoročně konat,“ předeslal Juda.

V současnosti má malý fotbal zastoupení ve 144 zemích světa. „V letošním roce změníme i organizační strukturu federace, a to převedením televizních, marketingových a obchodních práv na nově vznikající společnost, která bude mít na starosti přípravu veškerých šampionátů světové federace a podpisy smluv s partnery těchto akcí. V neposlední řadě se chci zaměřit i na posílení hodnoty národních svazů malého fotbalu vůči veřejným institucím a rozvoji malého fotbalu do dalších zemí,“ doplnil osmatřicetiletý Juda.

- Jaroslav Kára -

Komentáře

Přidat komentář

Psát komentáře mohou pouze registrovaní a přihlášení uživatelé.
Pokud ještě nemáte svůj účet můžete si jej vytvořit zde.

Přihlas svůj tým do nové sezóny v malé kopané a odcestuj s ním zdarma na Mistrovství Evropy!

vyplnit přihlášku více informací

Chcete být hráčem týmu malé kopané? Hledá Váš klub nové hráče? Využijte služeb našeho portálu!

Hledáme angažmá

Máte zájem stát se tím, kdo přímo řídí zápasy malé kopané? Vyplňte formulář a my Vás již zkontaktujeme.

vyplnit přihlášku více informací

Bezplatná linka BSMK

Neplaťte, když voláte k nám. Zašlete nám SMS, určenou do sítě O2 nebo jen jednoduše prozvoňte a my Vám zavoláme zpět. Využívejte BSMK linku na

+420 602 725 382