BSMK.CZ - oficiální stránky Brněnského svazu malé kopané

Novinky

Novinky
14.06.2022 - 15:45René Pazdera
Hodnocení 12345 0
Zobrazeno: 803 x

Po třech letech se dali znovu dohromady s jediným cílem, aby vyhráli ligu pro svého zesnulého kamaráda

I brněnský malý fotbal občas píše zajímavé příběhy. Když v roce 2011 zakládala parta kluků klub Amazing FC, nemohli ani ve snu tušit, jak smutný důvod bude mít jejich znovushledání za 10 let.
 
Ve své historicky první sezóně 2011/2012 skončil Amazing druhý ve 3. lize, Sérii „B“ a mohl tak slavit hned postup. Jenže 2. ligu vedení nepřihlásilo a přišla dvouletá pauza. Znovu se tak tento tým objevuje na scéně až v sezóně 2014/2015, konkrétně ve 4. lize. Opět z toho bylo druhé místo a postup o patro výš. Tentokrát „Úžasňáci“ postup přijali a ve třetí nejvyšší soutěži vydrželi další tři roky, přičemž v roce 2018 své účinkování ukončili. Těžko říct, jestli tehdy zamýšleli vrátit se někdy na brněnskou malofotbalovou mapu.


 
Jenže pak přišel 3. červen roku 2021, který se bývalým členům Amazingu vryl do paměti zřejmě už nadosmrti. Všechny známé i neznámé, nejen české, mediální kanály obletěla zpráva, že v Číně tragicky zahynul po autonehodě model a Muž roku 2013 Antonín Beránek. Tonda byl známý nejen v Brně, v celé České republice, ale také v Asii, kde se prosadil jako model, kde žil a pracoval. Mimo to všechno byl také zakládajícím členem klubu Amazing FC. Do soutěží BSMK ale vstoupil již v roce 2006 v dresu tehdejší FC Srbské. Po změně názvu na nynější Sport Centrum Srbská za tento tým odkopal i sezónu 2008/2009, než se v již zmíněném ročníku 2011/2012 rozhodl s partou kamarádů založit právě Amazing. Za něj Tonda hrál až do roku 2016, než musel z pracovních důvodů své angažmá ukončit. Bohužel ho ukončil již natrvalo.


 
A protože na pevná přátelství se nezapomíná, rozhodli se Tondovi kamarádi po třech letech obnovit činnost klubu a přihlásit se znovu do soutěží BSMK. Původně bylo v plánu přejmenovat tým na „Beránci“, ale nakonec zvítězila nostalgie a byl zachován původní název, na kterém se podílel i sám Tonda. Motivace a cíl byly jasné, vyhrát ligu a zvednout nad hlavu pohár na počest kamaráda, který klub před 10 lety pomáhal založit. Teď už asi všichni chápou, proč se hráči Amazingu prohání po hřišti v modrých dresech s jediným jménem „Beránek“ na zádech.


 
Sezóna je u konce a náš příběh také. Amazing si opravdu zajistil prvenství v 6. lize, postup o patro výš a navíc se stal jediným týmem ze všech soutěží BSMK, který za celý ročník ani jednou neprohrál (kromě vítězství má na kontě jednu jedinou remízu). Tonda by byl na své kamarády určitě hrdý a oni jsou naproti tomu vděční, že mohli svému příteli alespoň tímto gestem vzdát hold.

- René Pazdera -

Komentáře

Přidat komentář

Psát komentáře mohou pouze registrovaní a přihlášení uživatelé.
Pokud ještě nemáte svůj účet můžete si jej vytvořit zde.

Přihlas svůj tým do nové sezóny v malé kopané a odcestuj s ním zdarma na Mistrovství Evropy!

vyplnit přihlášku více informací

Chcete být hráčem týmu malé kopané? Hledá Váš klub nové hráče? Využijte služeb našeho portálu!

Hledáme angažmá

Máte zájem stát se tím, kdo přímo řídí zápasy malé kopané? Vyplňte formulář a my Vás již zkontaktujeme.

vyplnit přihlášku více informací

Bezplatná linka BSMK

Neplaťte, když voláte k nám. Zašlete nám SMS, určenou do sítě O2 nebo jen jednoduše prozvoňte a my Vám zavoláme zpět. Využívejte BSMK linku na

+420 602 725 382