BSMK.CZ - oficiální stránky Brněnského svazu malé kopané

Novinky

Novinky

Poslední kvalifikace hostí Hněvotín a Příbram. O Superfinále zabojují děti

Praha – Nejen obsazení mužského finále, ale také kategorií do osmi a deseti let zbývá vyřešit v Superlize malého fotbalu. Dětské soutěže pořádá Asociace malého fotbalu poprvé v historii.

Rozhodla se pro osmileté a desetileté hráče, jejichž kvalifikace do Superfinále se uskuteční v neděli. A hostí je Příbram a Hněvotín. „Jsme natěšení a hlavně děti, protože hrají klasicky dlouhodobé soutěže ve svých klubech, kde jim spousta zápasů nedává až takový smysl, ale u nás se velmi rychle můžou kvalifikovat a hrát o titul mistra České republiky. To je samozřejmě hodně zajímá. Navíc je to pro ně stejné jako ve fotbale, který v klubech hrají také v pěti hráčích s gólmanem,“ přiblížil kvalifikace Tomáš Zeman, vedoucí mládeže Asociace malého fotbalu České republiky a koordinátor projektu.

V kategorii do osmi let se do kvalifikace západní skupiny přihlásily Staropramen Praha, Koráb Praha a Karlovy Vary. První duel startuje v neděli deset minut po půl jedenácté dopoledne. Ve východní skupině se utkají v Hněvotíně u Olomouce od jedenácti hodin dopoledne Olomouc Mighty Ducks a Brno.V kategorii do deseti let je složení východní skupiny stejné, souboj o postup do Supefinále začne v Hněvotíně v neděli v deset hodin dopoledne. Ve stejnou dobu vypuknou v Příbrami také duely západní kvalifikace, kde ke třem stejným výběrům jako v mladší kategorii přibude ještě Plzeň.Do Superfinále, které se uskuteční v sobotu 25. června v Boskovicích, se probojují pouze vítězové každé kvalifikační skupiny. „Když se podívám na přihlášené týmy v obou kategoriích, je tam velká úroveň jako třeba ve dvacítce. Superliga malého fotbalu přilákala hráče z kvalitních týmů,“ pochvaloval si Zeman.

Mezi tradičními superligovými výběry se nově objevují týmy z Karlových Varů. Představitelé asociace se snaží přilákat co nejvíc oblastních svazů. „V Karlových Varech pořádají mládežnické soutěže pravidelně, pracují se základními školami, takže není překvapení, že se účastní kvalifikace. Je to i výzva pro ostatní nesuperligové svazy jako Litomyšl nebo Kopřivnice, pokud se chtějí účastnit, mají dveře otevřené a může jim to pomoct třeba v navýšení členské základny oblastních svazů. Někde s mládeží můžou pracovat, i když nemají dospělé soutěže v malém fotbale, takže by je Superliga taky mohla zajímat,“ dodal Zeman.

- Jaroslav Kára -

Komentáře

Přidat komentář

Psát komentáře mohou pouze registrovaní a přihlášení uživatelé.
Pokud ještě nemáte svůj účet můžete si jej vytvořit zde.

Přihlas svůj tým do nové sezóny v malé kopané a odcestuj s ním zdarma na Mistrovství Evropy!

vyplnit přihlášku více informací

Chcete být hráčem týmu malé kopané? Hledá Váš klub nové hráče? Využijte služeb našeho portálu!

Hledáme angažmá

Máte zájem stát se tím, kdo přímo řídí zápasy malé kopané? Vyplňte formulář a my Vás již zkontaktujeme.

vyplnit přihlášku více informací

Bezplatná linka BSMK

Neplaťte, když voláte k nám. Zašlete nám SMS, určenou do sítě O2 nebo jen jednoduše prozvoňte a my Vám zavoláme zpět. Využívejte BSMK linku na

+420 602 725 382