Oficiální stránky Malého fotbalu Brno

01.07.2022 - 11:27René Pazdera
Zobrazeno: 40 x

Letní turnaj v malém fotbale základních škol ovládla Bakalka

Školní rok se přiblížil ke svému konci a letní prázdniny pomalu začínají. Právě to je ta pravá chvíle pro uspořádání tradičního turnaje v malém fotbale pro děti z brněnských základních škol. V první letní den 21. 6. se tak turnaj uskutečnil v krásném venkovním sportovním prostředí ZŠ Kneslova, kde se odehrály zápasy mezi týmy z těchto základních škol: ZŠ Kneslova, ZŠ Bakalovo nábřeží, ZŠ Přemyslovo náměstí a ZŠ Řehořova.

V základní skupině se mezi sebou potkaly všechny základní školy, které sbíraly body do tabulky. V prvním utkání se střetla ZŠ Kneslova se ZŠ Přemyslovo náměstí. Přemyslák vstoupil do zápasu s velkou parádou, kdy během chvíle vedl již 3:0 a ve druhé polovině utkání už jen kontroloval stav. Děti ze ZŠ Kneslova bojovaly a snažily se hrát pěkný fotbal. Přemyslák ale z tohoto utkání odešel vítězně 4:0.

Do druhého utkání vstoupil vítěz Velikonočního turnaje ZŠ Řehořova a nový účastník ZŠ Bakalovo nábřeží. Hra se přelévala ze strany na stranu a kvalita jednotlivých hráčů v obou družstvech byla znát. Po 1. poločase byl stav nerozhodný 0:0. Skóre se otevřelo až ve 2. půli, a to zásluhou hráčů Bakalky. Řehořka se snažila utkání srovnat, ale Bakalka již nedovolila žádné drama. Dalším gólem potvrdila své vítězství v poměru 2:0.

Další zápasy nám nabídly spoustu vstřelených gólu, krásných fotbalových akcí, famózní povzbuzování jednotlivých týmů z řad spolužáků a rodičů. Základní část turnaje ovládla ZŠ Bakalovo nábřeží, která v základní skupině neobdržela ani jeden gól a vstřelila hned 18 branek. Na druhém místě se umístila ZŠ Řehořova, která ztratila utkání pouze s Bakalkou. Na třetím místě skončil Přemyslák a na čtvrté pozici v základní části se umístila ZŠ Kneslova.

V první semifinálovém boji se tedy střetla Bakalka s Kneslovkou. Začátek utkání byl velmi dravý a bylo znát odhodlání dětí ze ZŠ Kneslova zápas neprohrát. Děti z Kneslovky byly podporovány spolužáky, i vedením školy, ale Bakalka se nezalekla a pokračovala v parádní jízdě. V první polovině utkání vstřelila 3 góly a ve 2. půli další 2. I když se Kneslova snažila, co ji síly stačily, tak bohužel branku nevstřelila.

Druhé semifinále nabídlo opravdový boj o finálovou účast, ve kterém se střetly týmy ze ZŠ Řehořova a ZŠ Přemyslovo náměstí. Přemyslák vstoupil do utkání aktivně, což se vyplatilo a po 1. polovině vedly děti z Přemysláku 1:0. Řehořka ale nenechala nic náhodě a zvýšila tempo hry. Během druhé poloviny jsme mohli vidět spoustu šancí na obou stranách, a právě Řehořce se podařilo utkání srovnat. Po základní hrací době jsme tím pádem nenašli vítěze a muselo se přikročit k penaltovému rozstřelu, které vyšlo lépe Přemysláku a mohl se tak radovat z postupu do finále.

V boji o 3. místo se utkaly ZŠ Řehořova a ZŠ Kneslova. Řehořka i přes hořký konec v penaltovém rozstřelu nezaváhala a v první i druhé polovině vstřelila po 1 gólu, díky kterým zvítězila 2:0. Nutno dodat, že děti z Kneslovky předvedly hrdinské výkony a sportovní posun byl na nich rozhodně znát. Bronzové medaile v letním turnaji malého fotbalu ZŠ získaly děti ze ZŠ Řehořova.

Finálový zápas se odehrál ve velkém stylu, kdy proti sobě nastoupily děti ze ZŠ Bakalovo nábřeží a ZŠ Přemyslovo náměstí. Děti z Bakalky byly hladové po úspěchů a od samého počátku si šly za vítězstvím. V první polovině Bakalka vstřelila 3 góly a v té druhé rovnou 5 branek. Přemyslák se snažil Bakalku zastavit a vstřelit aspoň jeden gól, ale děti z Bakalky byly proti.  Na druhém místě se tedy umístila ZŠ Přemyslovo náměstí a vítězem turnaje se stala ZŠ Bakalovo nábřeží.

Vyhlášení turnaje následovalo hned po skončeném finále. Vítěz získal zlaté medaile, pohár a poukaz na nákup sportovního vybavení v hodnotě 3.000,- Kč. Oceněni byli i nejlepší hráči. Brankářem turnaje byl zvolen Adam Ševčík ze ZŠ Řehořova a nejlepším hráčem byl vyhlášen Tomáš Střelický ze ZŠ Bakalovo nábřeží.

Všem zúčastněným patří velký dík. Děkujeme i ZŠ Kneslova za poskytnutí tradičně skvělého sportovního zázemí, paní Vlaďce Kyselové za skvělou spolupráci s brněnským malým fotbalem a spoluorganizaci turnaje v její městské části a v neposlední řadě rozhodčímu Josefu Čápkovi za kvalitně odřízený turnaj.