14.09.2010 - 15:25Rudolf Chudoba
Zobrazeno: 135 x

Radek Knee se představil v novém dresu Bohunic, ty potvrdily roli favorita proti outsiderovi

Nejstarší celek Superligy z předměstí Brna měl na pondělní večer jasný úkol, zdolat Surfin. Ten zažil ostrý úvod soutěže, narazil na nejlepší celky malé kopané, nejdříve PROTECTION, poté Tango. Bohunice, vicemistři České republiky, nominovaly na duel posilu Radka Knee, který přišel z týmu Srbská.
První minuty zápasu patřily spíše poťukování, když oba soupeři zkoušeli, kde se dá najít ona slabina. V 7. minutě na ní přišel Tomáš Chlup, když z rohového kopu balón prošel skrz několik hráčů a právě hráč s číslem 13 využil „houslí“ brankáře Marka Grubera- 1:0. O pár minut později se na pozici útočníka objevil kapitán René Pazdera, dlouhý míč zpracoval, využil důrazu na hranici vápna, ale špatně zamířil. Bohunice 30 předváděli atraktivní, kombinační hru, která málem přinesla kýžené ovoce, když si balón mezi sebou vyměnili Svoboda s Chlupem, druhý jmenovaný zakončoval, míč ale trefuje pouze dobře postaveného brankáře hostí a míč za čáru. Zhruba kolem 19. minutě Surfin špatně zahrál v obranné linii, balón získal dlouhonohý Svoboda, ten nahrával sbíhajícímu Chlupovi, ten ale ve skluzu nedokázal balón usměrnit tak, jak si představoval. Běžela 23. minuta a do slibné šance se dostal hostující Milan Raška, ve skrumáži se snažil mírným lobem překonat Tomáš Hodu, ten ovšem reflexivně míč polapil. Ihned na to opět Tomáš Chlup se dostal do zakončení, dlouhý míč z voleje pálí svojí pravačkou, ránu jak z děla vyrazil Gruber na roh. Fanoušci Bohunic se zalekli ve 28. minutě, kdy Martin Raška fauloval Tomáše Chlupa, ten skončil na zemi s vyraženým dechem, pořadatelská služba musela zakročit a hráči poskytnout potřebnou péči, nakonec vše dopadlo dobře.

Emotivní zápas pokračoval i ve své druhé polovině, tomu ale předcházela tyč Pešky, který nastoupil až ve druhé části hry. Ten ve 32. minutě prověřil Marka Grubera střelou z otočky. O 3 minuty později zahrávaly domácí Bohunice autového vhazování, na konci akce stál David Lang, brankáře ale nepřekonal. Surfin praktikoval často dlouhé nákopy brankáře, ale téměř vše vyhlavičkoval Radek Knee, který předvedl zodpovědný výkon. Jeho spoluhráč Lukáš Peška označil Radka za „skokana roku“. 42. minuta nabídla domácím volný přímý kop, dělovku od Svobody vyrazil opět Gruber na roh. Ten samý hráč se dostal do zakončení o pár minut později, dlouhý výhoz Hody nezpracoval hostující kapitán Moliš, hráč s číslem 5 ale těsně minul vedle tyče. Skóre byla velmi těsné, a tudíž pracovali i emoce, ty neudržel Martin Raška, který po odpískaném incidentu ještě kopl do hráče a byl bez diskuze poslán do šaten. Přesilovka domácích moc šanci nepřinesla, jen ke konci v 52. minutě zakončoval David Lang po autovém vhazování hlavou, přesto druhý gól ne a ne padnout. Domácí si mohli konečně oddychnout, kdy vstřelili druhou branku, byl to konkrétně Tomáš Chlup, který 3. minuty před koncem uzavřel skóre 2:0 pro Bohunice 30.

Surfin si může napravit reputaci v příštím kole, kde ho čeká nováček ligy, Pitaval. Bohunice 30 zajíždí na půdu Nedeky, která momentálně, i kvůli losu, zažívá nejhorší start v historii klubu.

FC Bohunice 30 – Surfin Brno 2:0 (1:0)